Posiadłość, w której mieszkają Kate i William, kryje wiele tajemnic. Kto odwiedzał różową rezydencję?

Kate Middleton – wzorowa przyszła królowa?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ta nieruchomość przez lata gościła wielu członków rodziny królewskiej. Od dłuższego czasu w dwustuletnim, różowym domku Adelaide Cottage mieszkają Kate i William wraz z dziećmi. Wyjątkowe wnętrza i bogata historia robią wrażenie. Jakie tajemnice kryje rezydencja? Zobacz zdjęcia.

Adelaide Cottage - niezwykła historia królewskiej posiadłości

Rezydencja, która stała się azylem dla księcia Williama, księżnej Kate i ich dzieci, to miejsce wyjątkowe. Różowy domek ma bowiem nie tylko niesamowitą historię, ale i bogato wyposażone wnętrza.

Wszystko zaczęło się w 1831 roku, kiedy to na potrzeby letniego odpoczynku królowej Adelajdy postawiono elegancką nieruchomość. Za projekt Adelaide Cottage odpowiedzialny był Sir Jeffry Wyatville, znany architekt o prestiżowym rodowodzie. Zadbał o to, by budynek stronił od pałacowego przepychu. W zamian za to zaproponował gotycki charakter i domowy klimat. W konstrukcji użyte zostały materiały pochodzące z Royal Lodge.

Wyjątkowa architektura została doceniona przez ekspertów. W 1975 roku budynek został wpisany na listę zabytków klasy II w Anglii.

Wyjątkowe wnętrze i ważni goście Adelaide Cottage

Przez lata Adelaide Cottage odwiedzali wybrani członkowie rodziny królewskiej lub jej pracownicy. Na śniadania i herbatę przybywała do posiadłości m.in. królowa Wiktoria. Swoją nogę postawił tam także Peter Townsend, brytyjski oficer, pilot Królewskich Sił Powietrznych. Latem 2022 roku do posiadłości znajdującej się w Windsor Home Park przeniosła się księżna Kate i książę William.

Zastanawiacie się, jak wyglądają wnętrza królewskiej posiadłości? Na przestrzeni lat nieruchomość nieco się zmieniała. Dom niegdyś nazywany był lodówką ze względu na brak centralnego ogrzewania. W 2015 roku wykonano jednak ostatnią modernizację i dostosowano budynek do użytku.

Media podają informację o sypialni głównej, której sufit zdobią pozłacane delfiny oraz dekoracja z liny pochodzącej z królewskiego jachtu z XIX wieku. Na terenie posiadłości znalazł się marmurowy kominek w stylu grecko-egipskim, a także grobowiec ulubionego spaniela królowej Wiktorii, Dasha.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: Instagram, rmf.fm.pl

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes