wnętrza

  wnętrza

  W Wielkopolsce, w środku lasu znajduje się wyjątkowy dom. Jego właścicielka, Katarzyna Stefaniak pasjonuje się urządzaniem wnętrz, dlatego dołożyła wszelkich starań, by efekt był spełnieniem marzeń. To niezwykłe miejsce odwiedziła Katarzyna Jaroszyńska, której właściciele opowiedzieli o budowie domu i dodatkach, które tworzą szczególny klimat.

  Drewniane ozdoby na ścianę to niezwykle modny dodatek, który dodaje charakteru każdemu wnętrzu. Świetnie pasuje do wnętrz nowoczesnych, prowansalskich czy skandynawskich. Ozdoby z drewna na ścianę to prosty sposób na szybką odmianę wyglądu aranżacji.

  Odkąd pandemia zamknęła nas w czterech ścianach, mieszkanie przestało być już tylko przestrzenią prywatną, w której odpoczywamy i spędzamy czas z bliskimi, ale stało się także miejscem pracy, nauki, aktywności fizycznej, rozrywki. Taka sytuacja skłania do refleksji nad jakością zamieszkiwanych przez nas przestrzeni. Jak się okazuje, to jak wygląda nasze mieszkanie, w dużej mierze zdradza naszą osobowość i preferencje.

  W szarym, betonowym mieście można stworzyć własną zieloną oazę. Wystarczy w swoim mieszkaniu zastosować niezwykle modny styl wystroju wnętrz zwany urban jungle. Na czym polega, jak wygląda i jak go stworzyć?

  W sztuce projektowania wnętrz bardzo ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Choć wiele trendów stawia na biel, szarości i pastele, w świecie dodatków dozwolone są również inne barwy. Sprawdź, czy czarne meble w salonie, sypialni lub kuchni to dobry wybór.

  Mikrocement to jeden z nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Coraz chętniej jest wykorzystywany do aranżacji wnętrz, szczególnie tych utrzymanych w minimalistycznej i industrialnej stylistyce. Można nim wykańczać m.in. powierzchnię podłogi i ścian, a także wykonywać okładziny mebli.

  Niezwykła kostka powstała w centrum Wrocławia. Krzysztof Grześków kupił 22-metrowy lokal w kamienicy, zabudował przylegający do niego taras i tak powstało ponad 40-metrowe mieszkanie. Wnętrze nie tylko zachwyca wystrojem, ale także przemyślanymi i ergonomicznymi rozwiązaniami. Szafy w podłodze, stół rozkładany ze ściany i amfiladowy układ robią wrażenie.

  Kolejną uczestniczką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Kamila Nawarkiewicz, która mieszka W Warszawie w kamienicy z 1926 roku. Mieszkanie ma 88 metrów kwadratowych. Estetyczną bazą wnętrza jest minimalizm, który Pani Kamila uatrakcyjnia złotymi elementami oraz dodatkami przywiezionymi z egzotycznych podróży. W mieszkaniu znajduje się dużo naturalnych materiałów, takich jak, drewno i kamień. Właścicielka mieszkania dużą uwagę przywiązuje do detali. Gdzie robi zakupy? Panią Kamilę odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Kolejną bohaterką cyklu "Odpicowane mieszkanie" jest Alicja Igielska, która mieszka w starym budownictwie na 60 metrach kwadratowych. Mieszkanie jest przestrzenne, ale też funkcjonalne. Właścicielka lubi zwłaszcza kolor czerwony, co widać w mieszkaniu. Czerwień współgra z butelkową zielenią, która również dominuje w mieszkaniu Alicji. Bohaterka cyklu lubi dodatki, a inspiruje ją styl etno. Uwagę zwraca też oryginalna łazienka z czarną armaturą. Skąd taki pomysł? Alicję odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Agnieszka Suchora to aktorka Teatru Współczesnego. Jak mówi, w aktorstwie nie ma sprawiedliwości i nie można jej oczekiwać. Teoria ta daje Agnieszce poczucie luzu i możliwość rozwijania się w zupełnie innej dziedzinie zawodowej. Aktorka projektuje wnętrza. Jej styl jest monochromatyczny, ale wyrazisty. Konikiem Agnieszki są zrujnowane kamienice. Dlaczego? I jak udaje jej się pogodzić pracę w teatrze z projektowaniem? O swojej pracy i pasji aktorka opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Pani Ewelina Rydzewska uwielbia prostotę. I w takim właśnie stylu zaprojektowała dom, w którym mieszaka razem z mężem Przemysławem i córką. Pani Ewelina jest projektantką wnętrz, pan Przemysław - inżynierem budownictwa. Na czym polegała ich kooperacja przy projekcie "Dom"? Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła minimalistyczne, a zarazem niezwykle ciepłe i przytulne "Odpicowane mieszkanie".

  Pani Agnieszka i jej córka Agata mają identyczne tatuaże i prawie takie same mieszkania. Kto od kogo czerpał inspirację? A może kobiety po prostu mają podobne wyczucie stylu? W kolejnym odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska pokazuje dwa mieszkania, w których meble z sieciówki stoją obok antyków i rodzinnych pamiątek.