euro

  euro

  19 czerwca polska reprezentacja zagra z Hiszpanią mecz w Euro 2020. Kibice już odliczają godziny do tego wydarzenia, to także ważny moment dla rodzin piłkarzy. Maja Mocydlarz, która prywatnie jest narzeczoną Bartosza Bereszyńskiego, opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszą jej rodzinie przed tym ważnym dniem. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl WAG Euro 2020 zdradziła także, czym zajmuje się na co dzień.

  Euro 2020 nie zdążyło się na dobre rozpocząć, a już przeszło do historii. Napastnik duńskiej drużyny, Christian Eriksen, zasłabł na boisku i na oczach tysięcy kibiców rozpoczęła się walka o jego życie. Koledzy z zespołu otoczyli go murem, aby zapewnić minimum prywatności. Święto sportu zamieniło się w dyskusję - o granicach sportowego biznesu i możliwościach piłkarzy, których kibice traktują jak swoją własność.

  Pamiętamy euforię związaną z Euro 2008 i pierwszym starciem reprezentacji Polski po długiej przerwie. Szał na Euro 2012, kiedy Polska była organizatorem, również pozostał w pamięci, jak i przegrany ćwierćfinał Euro 2016. Czy najbliższe Mistrzostwa Europy ponownie rozbudzą kibiców?

  Jak wygląda życie byłego sędziego piłkarskiego Howarda Webba? Czym się teraz zajmuje? Czy po odejściu na sędziowską emeryturę brakuje mu adrenaliny? Jak nerwica natręctw wpływała na jego pracę? W Dzień Dobry TVN powiedział, czy błędy popełnione na boisku spędzały mu sen z powiek.

  Temat Euro budzi gorące emocje Polaków. Zwłaszcza po ostatnim meczu z Niemcami jesteśmy pełni nadziei na awans polskiej drużyny. Jakie emocje towarzyszą piłkarzom? Czy przed meczem z Niemcami czuli jakąkolwiek presję? Czy są zadowoleni z remisu? I co robią w czasie wolnym, między meczami? Z Grzegorzem Krychowiakiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Na czym polega bankructwo kraju i czy taki scenariusz może czekać Grecję? Co to może oznaczać dla turystów, którzy planują wakacje w tamtym regionie? W studiu Dzień Dobry Wakacje, o greckim kryzysie, rozmawialiśmy z dziennikarzem TVN Biznes i Świat Markiem Tejchmanem. O tym jak wygląda ta sytuacja "od środka" opowiedział nam, przebywający na wyspie Zakynthos, Paweł Blajer. Ktoś z Was wybiera się na wakacje do Grecji?

  Bank Centralny Szwajcarii ogłosił, że przestaje bronić kursu franka wobec euro i obniżył główną stopę procentową. Decyzja ta sprawiła, że wielu Polaków, którzy mają kredyty we frankach, pobladło, a giełda oszalała. Po tej informacji doszło do tego, że kurs franka wobec złotego i euro osiągnął poziom 5 zł. Gościem Dzień Dobry TVN był profesor Witold Orłowski, który wytłumaczył, co powinny teraz zrobić osoby, które mają kredyty we frankach? Przewalutować je, czy poczekać? Dlaczego Szwajcaria podjęła taką decyzję?