Donald Tusk

  Donald Tusk

  Kasia Tusk jest autorką jednego z najpopularniejszych blogów w Polsce - Makie Life Easier. Jak wygląda jej codzienna praca? Z blogerką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Ku jej zaskoczeniu, Kasia Tusk na samym początku nie zaprosiła jej do studia fotograficznego ani swojego mieszkania. Spotkały się na plaży. Co tam robiły? Czy blogerka gotuje w domu i co jest jej popisową potrawą? Czy czytelniczki proszą ją o rady odnośnie robienia zdjęć? I ile albumów ze zdjęciami Gdańska wydał jej tata, były premier Polski, Donald Tusk?

  Podczas pobytu w Brukseli muzycy zespołu disco polo D-bomb przypadkowo spotkali szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. W jakich okolicznościach do tego doszło? O wydarzeniu powiedzieli dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  W internecie ukazało się zdjęcie Donalda Tuska oddającego hołd ofiarom zamachów w Brukseli. Kontrowersje wzbudziło to, w co był ubrany były polski premier - otóż składał kwiaty przed prowizoryczną tablicą pamiątkową na stacji metra Maelbeek w stroju sportowym. Warto jednak dodać, że zrobił to przed wzięciem udziału w biegu „Brussels20k”. Czy Donald Tusk zachował się poprawnie? O tym w Dzień Dobry TVN specjalista ds. protokołu dyplomatycznego Janusz Sibora.

  Przegląd prasy przygotował dla widzów Dzień Dobry TVN Andrzej Stankiewicz. Zwrócił uwagę na artykuł, według którego osoby zarabiające 700 tys. zł rocznie mogą zaoszczędzić na podatku dochodowym nawet 190 tys. zł oraz teksty dotyczące KOD-u i ewentualnego poparcia przez PiS Donalda Tuska w staraniach o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej.

  Polityka w Polsce potrafi podzielić nawet rodziny. Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak bardzo! Czy posłanka Krystyna Pawłowicz ma siostrę, która popiera KOD, jak z bratem dogaduje się Stefan Niesiołowski i, czy wiceminister spraw wewnętrznych, Jarosław Zieliński, ma opozycję w rodzinie? Przy okazji dowiedział się, którego polityka nie chcieli by mieć w rodzinie Polacy? O tym czy z rodziną rzeczywiście najlepiej wychodzi się na zdjęciach powiedzieli nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Anna, Tomasz i Krzysztof Skórzyńscy oraz Julia i Natalia Pietrucha.

  Książka Katarzyny Tusk "Elementarz stylu" znalazła się na liście bestsellerów już w przedsprzedaży! Co skłoniło ją do napisania tego poradnika, i do kogo jest on skierowany? W rozmowie z Magdą i Marcinem, autorka, zdradziła też jakie książki polecają sobie wzajemnie z rodzicami i co daje jej ich czytanie. Od samego rana doradzała też naszym widzom, odpowiadając na e-maile z pytaniami o ocenę stylizacji. Zobaczcie też jak Katarzyna radziła sobie z pracą prezentera pogody! :)

  Kasia Tusk - fotografka i autorka najpopularniejszego modowego bloga w Polsce, a prywatnie córka przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Ostatnio napisała książkę, w której dzieli się swoimi sposobami na to by zawsze wyglądać stylowo. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz udzieliła swojego pierwszego w życiu wywiadu telewizyjnego. Podczas rozmowy powiedziała o swojej pasji do fotografii, pracy nad blogiem i... Zobaczcie.

  Po roku od ujawnienia afery taśmowej i tydzień po opublikowaniu przez Zbigniewa Stonogę akt prokuratury dotyczących śledztwa w sprawie podsłuchów Ewa Kopacz postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, Jan Vincent Rostowski oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się czy te zmiany ucieszyły Polaków, czy może jednak nastąpiły za późno, by poprawić notowania Platformy Obywatelskiej przed nadchodzącymi wyborami?

  "I will Polish my English" - taka obietnicę złożył Donald Tusk. Miał „wypolerować” swój angielski, kiedy stał się Prezydentem Europy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Steve Terrett, prawnik pochodzący z Wielkiej Brytanii, oraz Karolina Jaroszewicz, dziennikarka Gazety Wyborczej, szefowa akcji „Polish Your English". Jak oceniają postępy w nauce angielskiego Donalda Tuska? Jakie głoski są najtrudniejsze dla obcokrajowców w języku polskim, a jakie dla nas Polaków w języku angielskim?

  Zdaniem Radosława Sikorskiego Putin miał podobno proponować Donaldowi Tuskowi rozbiór Ukrainy. Później temu zaprzeczał. Zobaczcie, jak zareagowali na to internauci.

  Francys Barazza – Sudnicka to pół Polka, pół Wenezuelka. Leo Walotek - Scheidegger to dziennikarz niemiecki. Co pamiętają z okresu PRL-u? Dlaczego przeprowadzili się do Polski? O tym opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN. Jak wspominają ciągły brak towarów? Czy w Polakach, z okresu komunizmu, zostało coś szczególnego?

  Kiedy Donald Tusk wygłaszał oficjalne przemówienie, po tym jak został Prezydentem Europy, zażartował, że będzie musiał podszkolić swój język angielski. Czy zdoła to zrobić w zaledwie trzy miesiące? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jerzy B. Wójcik – zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej oraz Judith Gliniecki – prawniczka, Amerykanka. Czy w trzy miesiące da się nauczyć angielskiego?

  Sławomir Nowak szefem Polskiej Agencji Kosmicznej? Jak zareagują na to kosmici i czy podarują mu zegarek? Dlaczego Szymon Hołownia chce wysłać Bartosza Węglarczyka w kosmos? I czy Donald Tusk zostanie szefem Rady Europejskiej? Zapraszamy na przegląd prasy Szymona Hołowni.

  Marysia,17-letnia licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego, została okrzyknięta głosem swojego pokolenia, bo nazwała premiera „zdrajcą”. Czy tak samo myślą o niej jej rówieśnicy: tegoroczny maturzysta Bartek Krasuski, uczennica gimnazjum Klementyna Ross oraz Dawid Kwiatkowski - wokalista i licealista?

  Tak przynajmniej twierdzi Lew Gerszman, z którym spotkał się Przemysław Kossakowski. Według tego znachora cały świat jest w kruchej równowadze pomiędzy białą i czarną magią. Strażnikiem tej równowagi jest pewna organizacja, z której porad korzystają politycy. Jaka to organizacja? Który z rządów korzysta z jej rad? I co Lew Gerszman powiedział, widząc zdjęcie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego?

  Zacznij sobotę z Dzień Dobry TVN. Tylko u nas: Premier Donald Tusk! W wersji weekendowej odpowie na pytania nie tylko o politykę. Następnie: Joe Eszterhas - autor scenariusza „Nagiego instynktu” i Sharon Stone. A my zastanawiamy się, jak napisać scenariusz wart miliony? Oprócz tego: Patricia Kazadi o kontrowersyjnym odcinku "X Factor", a Natasza Urbańska i Emilia Stachurska zdradzą, czy show-biznes to miejsce dla dzieci? Zapraszamy jutro od 8:30. Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  ZUS a OFE, protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, wybory do Parlamentu Europejskiego, sytuacja na Ukrainie. Palących tematów w świecie polityki nie brakuje. W sobotę, tylko w Dzień Dobry TVN, Premier Donald Tusk stanie w krzyżowym ogniu pytań Kingi Rusin i Bartka Węglarczyka. Bądźcie z nami w najbliższą sobotę od 8:30! Czekamy na Wasze pytania! Wpisujcie je poniżej na forum.

  To nie pierwszy raz, kiedy Polska została zauważona w bollywoodzkich produkcjach filmowych. Tym razem jednak w jednej z ról został obsadzony puszysty student UJ, członek kapeli rockowej. Dodatkowych rumieńców całej sprawie dodaje fakt, że jest on jednocześnie synem rzecznika obecnego Premiera polskiego rządu, Pawła Grasia. Jak doszło do tej współpracy opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Jakub Graś, a jego tata Paweł Graś zdradził, jakie jest jego oficjalne stanowisko w tej sprawie.

  Z wykształcenia jest lekarzem pediatrą. Od pięciu lat jest rozwódką. Ma córkę Kasię, która również jest lekarzem. Naszym gościem była dziś minister Ewa Kopacz. Pokazała nam swoja sejmową enklawę. Czy ma wyjątkowe względy u premiera Tuska?