Czy Polakom znudziło się grillowanie? Zaskakujące wyniki badań

Czy Polacy przestają grillować?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Grilluj, nie marnuj! Jak wykorzystać pozostałe jedzenie?
Grilluj, nie marnuj! Jak wykorzystać pozostałe jedzenie?
Grillowe gadżety
Grillowe gadżety
Zapraszamy na wspólne grillowanie na plaży Rusałka
Zapraszamy na wspólne grillowanie na plaży Rusałka
Chcesz spalić kiełbaskę z grilla? Trenuj z Qczajem!
Chcesz spalić kiełbaskę z grilla? Trenuj z Qczajem!
Grillowy piątek z DDTVN
Grillowy piątek z DDTVN
Sztuka dekorowania kiełbaski z grilla
Sztuka dekorowania kiełbaski z grilla
Kto szybciej złoży ogrodowego grilla?
Kto szybciej złoży ogrodowego grilla?
Podział ról na grillu
Podział ról na grillu
Grillowanie czas start
Grillowanie czas start
Grillowa kuchnia Roberta Burneiki i Szymona Czerwińskiego
Grillowa kuchnia Roberta Burneiki i Szymona Czerwińskiego
Sałatki idealne na grilla
Sałatki idealne na grilla
Mogłoby się wydawać, że głównym zajęciem Polaków w długi weekend będzie grillowanie. Tymczasem, jak pokazują najnowsze badania, coraz mniej z nas deklaruje udział w imprezie grillowej. Czy stanie przy ruszcie w końcu nam się znudziło?

Czy Polacy przestaną grillować?

Firma Inquiry postanowiła zapytać Polaków o stosunek do grilla i gotowość do udziału w takiej imprezie. Zebrane dane pokazują, że liczba miłośników jedzenia i zabawy przy ruszcie maleje. Gotowość do takiej "aktywności" zadeklarowało 56 proc. ankietowanych (w minionym roku to 60 proc.). Tyle samo pytanych wyznało, że jeśli wybiorą na się na grilla, to do rodziny lub znajomych.

20 proc. respondentów odpowiedziało, że nie planuje tak spędzać wolnego wolnego czasu. Wśród najczęściej wymienianych powodów były inne plany na weekend lub brak miejsca na zrobienie grilla.

Uczestnicy badania zostali również zapytani o kwotę, jaką chcą przeznaczyć - jednorazowo - na zakupów produktów niezbędnych do przygotowania grilla. Średnio jesteśmy gotowi wydać 274 zł. Choć w porównaniu z zeszłym rokiem różnica jest minimalna, to zestawieniu z 2021 r. różnica jest bardzo duża. W tamtym czasie respondenci byli gotowi wydać na grilla 186 zł.

Co Polacy kupują na grilla?

Ankietowani najczęściej wskazywali trzy produkty: kiełbasę - 86 proc., pieczywo - 70 proc. oraz piwo 68 proc. Sporą popularnością - wskazało je 62 proc. pytanych - cieszyło się surowe mięso. Natomiast 52 proc. pytanych zadeklarowało, że na grillu położy warzywa.

Blisko połowa respondentów wskazała, że sięga po gotowe produkty na grilla np. marynowane mięso. Spora grupa ankietowanych - 44 proc. - sięga po napoje bezalkoholowe. Zdecydowanie podczas grillowania sięgamy po ryby (robi to tylko 15 proc.), wino (15 proc.) oraz przetwory warzywne (12 proc.).

- Zakupy przeważnie planujemy - duże znaczenie odgrywa w tym przypadku przygotowana z myślą o grillowaniu oferta sklepów oraz promocje, z których chętnie korzystamy. Spora część grillujących sprawdza ofertę, zanim uda się na zakupy. To ważna informacja dla producentów i sieci - podsumowała wyniki badania Agnieszka Górnicka z Inquiry.   Badanie przeprowadzono kwietniu 2024 roku na grupie 1002 dorosłych Polaków.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Thomas Barwick/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?