Gwiazdy

Ukraiński aktor z "Na Wspólnej" dziękuje Polakom. "Jesteście prawdziwymi braćmi i siostrami"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Ołeh Sawkin

Ołeh Sawkin przez pięć lat wcielał się w postać Borysa z "Na Wspólnej". Teraz aktor nagrał poruszający filmik, w którym dziękuje za pomoc okazaną uchodźcom. "Ukraina nigdy nie zapomni, co Polska zrobiła dla nas" - mówi serialowy Borys.

Ukraiński aktor z "Na Wspólnej" dziękuje Polakom za wsparcie

Na oficjalnym instagramowym profilu "Na Wspólnej" pojawiło się nagranie Ołeha Sawkina - aktora, który w latach 2008-2013 wcielał się w serialu w jedną z ważniejszych postaci.

- Pamiętacie serialowego Borysa? Grający go Ołeh Sawkin chciałby Wam coś przekazać - czytamy w komunikacie produkcji. Ukraiński artysta mówi wprost o przerażających konsekwencjach konfliktu militarnego, który toczy się w jego kraju.

- Na razie w mojej krainie jest straszna bieda. Trwa prawdziwa wojna. Zginęło dużo prostych ludzi - kobiety, dzieci. Zrujnowali dużo naszych pięknych miast: Charków, Mariupol, Czernihów. Strasznie o tym mówić. Rozumiem, że Wy to wszystko wiecie - podkreśla aktor.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

W dalszej części nagrania Ołeh Sawkin wspomina o hojności Polaków, którzy przyjmują pod swój dach uchodźców zza wschodniej granicy.

- Chcę podziękować wszystkim Polakom za to, co robicie dla nas dzisiaj. Chcę podziękować polskiemu rządowi. Chcę podziękować prezydentom Warszawy, Krakowa i innych miast, którzy przyjmują naszych ludzi, którzy są na razie nie u siebie w domu, a u was. Jesteście niesamowici, fantastyczni - przyznaje artysta. Jego zdaniem wsparcie, które Ukraińcy otrzymują od Polski, jest dowodem na przyjaźń obu narodów.

- Przyjmujecie nas jak swoich. Dajecie nam jedzenie, odzież, wszystko nam dajecie. Dajecie swoje serce. Jesteście naszymi prawdziwymi braćmi i siostrami. Ukraina nigdy nie zapomni, co Polska zrobiła dla nas w taki straszny czas. Dziękujemy Wam! - przekazuje ze wzruszeniem Ołeh Sawkin.

Ołeh Sawkin - kim jest, gdzie grał?

Ołeh Sawkin to ukraiński aktor azerskiego pochodzenia. Jego dziadek od strony matki był Polakiem. Artysta przeprowadził się do Polski w 1991 roku. Na trzy miesiące osiadł w Częstochowie, a następnie rozwijał swoją karierę medialną. Zagrał między innymi w "Na Wspólnej" i filmie Andrzeja Wajdy "Katyń". W 2008 roku wziął udział w "Tańcu z Gwiazdami". W Ukrainie natomiast można go było podziwiać na scenie Teatru Dramatycznego w Kijowie. Sawkin był również prezenterem pogody kanału telewizyjnego UA: Perszyj.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia

Pozostałe wiadomości