Polscy i ukraińscy artyści łączą siły, by zebrać pieniądze na pomoc Ukrainie. "Naszą bronią jest słowo"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
„Razem z Ukrainą” – wyjątkowy koncert charytatywny
„Razem z Ukrainą” – wyjątkowy koncert charytatywnyDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Koncert charytatywny "Razem z Ukrainą" to wyjątkowa inicjatywa zorganizowana z myślą o wsparciu osób uciekających przed wojną. W niedzielę, 20 marca br. na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpią polscy i ukraińscy artyści, pragnący wspomóc potrzebujących, a co za tym idzie - wyrazić swój sprzeciw wobec rosyjskiej agresji. W Dzień Dobry TVN o nieprzeciętnym projekcie opowiedziały wokalistki zespołu Dagadana, Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska oraz aktorki Daria Polunina i Anna Zalevska.

"Razem z Ukrainą" - koncert charytatywny w Łodzi

W koncercie charytatywnym "Razem z Ukrainą" wezmą udział gwiazdy polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej, ale także uznani aktorzy. Artyści pojawią się na scenie łódzkiej Atlas Areny, by zebrać jak najwyższą kwotę na rzecz pomocy Ukrainie.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- To będzie nie tylko koncert, a widowisko (...). Wydaje mi się, że w naszych czasach wszystko ma moc, żeby to powstrzymać. Zarówno broń, jak i słowo. Naszą bronią jest słowo - oceniła Daria Polunina. Zapewniła też, że na gości zebranych w łódzkiej hali sportowo-widowiskowej oraz widzów zasiadających przed telewizorami czeka szereg wyjątkowych atrakcji. Z jej słowami natychmiast zgodziła się Anna Zalevska.

- My czytamy wiersze ukraińskie - zdradziła aktorka.

"Razem z Ukrainą" - wyjątkowy koncert charytatywny

Na scenie łódzkiej Atlas Areny wystąpią artyści, pragnący wesprzeć szczytny cel, ale także wyrazić otwarty sprzeciw wobec rosyjskiej agresji. Gwiazdy, które zdecydowały się wziąć udział w charytatywnym projekcie, nie potrafią pozostać obojętne na doniesienia płynące z dotkniętego wojną kraju.

- Mój mąż wyjechał od razu po wybuchu wojny do Ukrainy. Teraz mam w domu siedem osób, przyjaciół i dalszą rodzinę. Moja najbliższa rodzina jest obecnie w Ukrainie. Wczoraj miałam bardzo wzruszający moment, bo dostałam wiadomość od przyjaciółki. Czekałam na to cztery dni, bo nie wiedziałam, czy ona jeszcze żyje (...). Codziennie budzę się i sprawdzam wiadomości - przyznała Dana Vynnytska. Wokalistka zespołu Dagadana pojawi się na scenie Atlas Areny w niedzielę, 20 marca 2022 br., by w towarzystwie pozostałych członków kapeli nieść ważny przekaz.

- Przygotowujemy utwór "Hoi Ty Nasza Pani" z naszego najnowszego albumu "Tobie". To jest polsko-ukraiński utwór, który jest parafrazą starej piosenki - podsumowała Daga Gregorowicz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości