W tym roku święto przebiega pod hasłem #ActForHumanity, czyli "działaj na rzecz ludzkości"
Od tygodni obserwujemy eskalację konfliktu w Strefie Gazy. Tysiące ofiar, doszczętnie zniszczone miasta oraz prywatne dramaty to codzienność mieszkańców enklawy.
Prezydent Wołodymyr Zełenski wyróżnił polskich wolontariuszy.
Na świecie nie brakuje ludzi potrzebujących pomocy. Sonia Nandzik i Kamila Tomczewska marzyły o tym, by realnie wpłynąć na ich losy.
Ostatnie 12 miesięcy to czas niezwykłej solidarności i mobilizacji Polaków, firm, organizacji. Rok po tym, jak wojna objęła całe terytorium Ukrainy, pomocy w tym kraju wciąż potrzebuje niemal 18 mln osób. Polska Akcja Humanitarna apeluje o wsparcie.
Kraj opuściło 8,1 mln mieszkańców, a 18 milionów pozostających na miejscu potrzebuje pomocy humanitarnej.
Fotoreporter AFP Adem Altan udokumentował skutki trzęsienia ziemi w tureckim Kahramanmaras. Jego zdjęcie ukazujące mężczyznę w pomarańczowej kurtce, który trzyma dłoń swojej nieżyjącej córki, obiegło cały świat.
26 grudnia br. Polska Akcja Humanitarna kończy 30 lat. To jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych organizacji w Polsce.
- Każda forma pomocy jest równie ważna - podkreśliła.
Angelina Jolie przyjechała do Ukrainy. Hollywoodzka aktorka odwiedziła ogarnięte wojną państwo, by wesprzeć tamtejszych mieszkańców.
Przypadek sprawił, w to właśnie w tej miejscowości znalazły swój nowy dom.
Naukowcy z Instytutu Gospodarki Światowej zbadali skalę pomocy niesioną przez inne państwa dla walczącej z Rosją Ukrainy.
Co w nim znajdziemy? Na to pytanie odpowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN radczyni prawna Katarzyna Dulewicz.
Zebrali już 40 maszyn i wykonali wiele podniebnych kursów.
Maryna Mirzaeva, niosąca pomoc walczącym na froncie żołnierzom, wraz z całą armią wolontariuszy, nie wzięła karabinu do ręki, ale zaczęła robić ważne rzeczy. Tak jak tysiące innych osób stworzyła świetnie działającą organizację wolontaryjną. Chociaż na Ukrainie są ich już setki, to wciąż mają co robić. O tym jak ukraińskie kobiety stały się bohaterkami wojennymi opowiedziała w swoim niezwykłym reportażu Blanka Zalewska.
Z przemęczenia musiał sięgnąć po pomoc medyków.
Gdzie kierują się uchodźcy i jaką pomoc otrzymują w państwach Unii Europejskiej i na świecie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Sawicki.
"Zajęliśmy się tymi, którzy nie mają zasobów".
Trudna sytuacja w Ukrainie zmobilizowała do działania wiele gwiazd. Pomoc potrzebującym z zaangażowaniem niosą artyści z niemal każdego zakątka świata. Orlando Bloom także nie pozostał obojętny na ludzkie cierpienie w obliczu wojny. Brytyjski aktor wybrał się do Mołdawii, by wspierać ukraińskie dzieci i ich rodziny.
Niektórzy mierzą się z wyrzutami sumienia, że zamiast pomagać, zajmują się własnym życiem. Czy to zdrowa dla psychiki postawa? Na to pytanie odpowiedziała nam psycholog i interwentka kryzysowa Olga Czajka.
W Dzień Dobry TVN reżyserka Marysia Nikituk oraz aktorka Anastasiia Pustovit opowiedziały o tym, dlaczego zostały wolontariuszkami na wojnie i jak radzą sobie z nową rzeczywistością.
Ukraińcy znajdą schronienie w ogromnym hangarze.
Zebrano niemal 8 milionów złotych.
Od chwili wybuchu wojny w Ukrainie Polacy zjednoczyli się i pomagają uchodźcom. W naszym kraju są już bezpieczni. Mogą tutaj liczyć na wyżywienie, transport czy tymczasowe miejsca pobytu. Jednak co się dzieje z tymi, którzy zostali w swoich domach, a niedaleko nich padają bomby? Fundacja Studio Wschód jeździ za wschodnią granicę i przekazuje Ukraińcom pomoc humanitarną. - Kiedy widzi się uciekających uchodźców i twarze przerażonych dzieci, to jak można siedzieć w miejscu? - mówi nam Artur Sułkowski.
"Bronią nie tylko Ukrainy, ale całej Europy".
"Jesteście prawdziwymi braćmi i siostrami".
W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę giną nie tylko żołnierze, ale również cywile, w tym dzieci.
13 marca rozpoczął się proces przekazywania ukraińskich pacjentów do innych krajów Unii Europejskiej. Ruszył już pierwszy transport do Włoch.
67 restauracji dołączyło do akcji Gastro Lublin dla Ukrainy. Wesprzeć inicjatywę można z każdego zakątka Polski. Wystarczy zamówić posiłek.
Strażacy od wybuchu wojny w Ukrainie angażują się w pomoc naszym sąsiadom. Nieprzerwanie transportują uchodźców z przejść granicznych do punktów recepcyjnych i przekazują sprzęt ukraińskim kolegom. - Jesteśmy służbą, która pomaga i zawsze pomagać będzie – podkreśla w rozmowie z dziendobry.tvn.pl bryg. Marcin Betleja.