pomoc humanitarna

    pomoc humanitarna

    Viktoria Dvoretska 14 miesięcy spędziła na wojnie na Ukrainie. Dziewczyna zbierała z pola walki martwe ciała. Musiała też informować rodziny poległych o ich śmierci. Obecnie Viktoria odwiedza batalion z pomocą humanitarną. Dlaczego zgłosiła się na ochotniczkę na wojnę? Jak teraz wygląda jej życie i czy wciąż myśli o wojnie? O swoich przeżyciach Viktoria opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN

    Janka Ochojska działaczka społeczna i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Od ponad 20 lat organizuje konwoje i pomoc humanitarną dla najbardziej potrzebujących części świata, w tym dla Czeczeni, Sudanu, czy Autonomii Palestyńskiej. Jak znajduje siły, aby nieść pomoc innym? O czym jest ostatnio wydana książka "Świat według Janki"? Na co przeznaczone będą pieniądze ze sprzedaży książki? W Dzień Dobry TVN gościliśmy Janinę Ochojską, działaczkę humanitarną, założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej. Jaki prezent otrzymała od nas?

    Polska Akcja Humanitarna od ponad 20 lat wspiera ofiary konfliktów zbrojnych. Nie mogło jej też zabraknąć na Ukrainie, gdzie sytuacja osób zamieszkujących jej wschodnią część jest wyjątkowo trudna. Co dokładnie tam się dzieje? Jakiej pomocy potrzebują mieszkańcy Ukrainy? Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał o to założycielkę PAH Janinę Ochojską.