Lista rzeczy, których potrzebuje ukraińskie wojsko
Od początku wojny w Ukrainie Polska przyjmuje uchodźców, którzy uciekają ze swojego kraju. To u nas mogą poczuć się bezpiecznie. Na granicach i w punktach recepcyjnych Ukraińcy otrzymują niezbędną pomoc - żywność, odzież, środki higieny osobistej, ale również nocleg i opiekę medyczną. Ci, którzy są w Ukrainie i walczą o jej wolność i niepodległość, również potrzebują naszego wsparcia.
Ukraińska wolontariuszka angażuje się w organizację potrzebnego sprzętu dla ludzi na froncie. Dokładnie wie, co jest im niezbędne.
- Ukraina potrzebuje jakiejkolwiek pomocy. Ale żeby pokonać wroga jak najszybciej, musimy zapewnić naszym chłopcom jak najlepszą ochronę. Nie tylko tym, którzy są w Siłach Zbrojnych Ukrainy, ale także tym, którzy są w Obronie Terytorialnej. Najbardziej potrzebujemy: karimat, śpiworów, sprzętu optycznego, środków ochrony osobistej, apteczek indywidualnych i wojskowych, środków hemostatycznych i przeciwbólowych. Bardzo potrzebne są hełmy, krótkofalówki, drony, termowizory. To jest to, czego potrzebujemy jak najwięcej - wyliczała wolontariuszka.
Polska pomaga Ukrainie
- Rozumiem, że nie wszystko to można kupić, rozumiem, że każdy kraj ma swoje ograniczenia, ale bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdybyście pomogli nam jak najlepiej wyposażyć naszych obrońców, ponieważ teraz bronią nie tylko Ukrainy, ale całej Europy - zaznaczyła wolontariuszka.
Ukrainka w imieniu swoich rodaków dziękuje Polakom za to, że wyciągamy pomocną dłoń do uchodźców.
- Jesteście cudowni, wspaniali i bardzo Was kochamy i bardzo Wam dziękujemy. Przepraszam, że tak wyglądam. Ukrainki są dużo ładniejsze, ale w tych czasach, kiedy trzeba stawać ramię w ramię z naszymi obrońcami i podawać im amunicję, nie zwracamy uwagi na to, że jesteśmy niewyspane. Kobiety nie zwracają uwagi na fryzury czy zrobiony makijaż. Jesteśmy tylko z naszymi mężczyznami 24 godziny na dobę. Jesteśmy super. Razem wygramy - podkreśliła wolontariuszka.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Polscy dziennikarze solidaryzują się z Ukrainą. "Gdy Wy płaczecie, my płaczemy"
- Potrzebne są miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy. Ogłoszenia można zamieszczać na uaSOS.org
- Wołodymyr Zełenski zaprosił kamery do domu rodziców. Jak mieszkają?
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: mat. prywatne