wolontariuszka

    wolontariuszka

    Wolontariat polega na niesieniu pomocy potrzebującym - zarówno w kraju, jak i za granicą. Pomagać można pojedynczym osobom i całym społecznościom, uczestnicząc w pojedynczych akcjach lub podejmując się stałego wolontariatu na rzecz danej instytucji lub osoby. Rodzajów wolontariatu jest tak wiele, że każda osoba zainteresowana niesieniem pomocy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie.

    W styczniu 2017 roku Helena Kmieć wyjechała do Boliwii, aby pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci. W nocy z 23 na 24 stycznia doszło do napadu. Wolontariuszka zginęła ugodzona nożem. Jaka była Helena? Czy jej rodzina wybaczyła mordercy? Z najbliższymi Heleny rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

    Ida Bogusz, to młodziutka wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji zbierania pieniędzy bierze udział już trzeci raz. Dlaczego zaangażowała się w pomoc? Ile zebrała podczas 23. Finału WOŚP? Reporterzy Dzień Dobry TVN towarzyszyli Idzie i jej rodzinie przez cały dzień zbiórki.