wolontariuszka

  wolontariuszka

  Maturzystka przerwała szkołę, by na dwa miesiące przyjechać do Polski. O tym, jak zorganizowała podróż na inny kontynent, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Wolontariuszka z Ukrainy nadesłała do naszej redakcji nagranie, w którym podziękowała wszystkim Polkom i Polakom za pomoc oraz solidarność z jej narodem. - Byliście jednymi z pierwszych, którzy zdali sobie sprawę, że potrzebujemy wsparcia, aby stanąć ramię w ramię, by pokonać takiego wielkiego potwora jak Rosja - zauważa.

  "Bronią nie tylko Ukrainy, ale całej Europy".

  Wolontariat polega na niesieniu pomocy potrzebującym - zarówno w kraju, jak i za granicą. Pomagać można pojedynczym osobom i całym społecznościom, uczestnicząc w pojedynczych akcjach lub podejmując się stałego wolontariatu na rzecz danej instytucji lub osoby. Rodzajów wolontariatu jest tak wiele, że każda osoba zainteresowana niesieniem pomocy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie.

  Katarzyna Juszczyk to polska wolontariuszka w trakcie finałowego meczu Euro 2020, który zostanie rozegrany w Anglii na stadionie Wembley. W rozmowie z Anną Senkarą zdradziła czym dokładnie się zajmuje.

  Monika Szczepanik jako dziecko doświadczyła w domu przemocy i biedy. W dorosłym życiu również nie brakowało trudnych chwil. Jej rodzina skorzystała ze Szlachetnej Paczki, dlatego kobieta postanowiła, że będzie pomagać innym i zostanie wolontariuszką. Jak zapewnia, dzięki tej akcji w jej życiu pojawiła się magia.

  W styczniu 2017 roku Helena Kmieć wyjechała do Boliwii, aby pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci. W nocy z 23 na 24 stycznia doszło do napadu. Wolontariuszka zginęła ugodzona nożem. Jaka była Helena? Czy jej rodzina wybaczyła mordercy? Z najbliższymi Heleny rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Ida Bogusz, to młodziutka wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji zbierania pieniędzy bierze udział już trzeci raz. Dlaczego zaangażowała się w pomoc? Ile zebrała podczas 23. Finału WOŚP? Reporterzy Dzień Dobry TVN towarzyszyli Idzie i jej rodzinie przez cały dzień zbiórki.