Przystawianie noworodka do piersi nie zawsze jest proste. Młode mamy, szczególnie te, które doświadczyły trudnych chwil, mogą mieć problemy z karmieniem swoich pociech. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Rzeszowie postanowił zadbać o dobrostan młodych mam, szczególnie tych, których dotknęły skutki kryzysu uchodźczego, i organizuje program wsparcia dla karmiących. Jak wygląda pomoc placówki w tym zakresie?
20 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.
Polska Akcja Humanitarna wraz z marką Ubrania Do Oddania zbiera odzież dla migrantek i migrantów na granicy z Białorusią. - Nie ukrywamy, że sytuacja jest bardzo trudna - podkreśla Katarzyna Pietrzak z PAH. Jak dołączyć do akcji?
Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką zorganizowała wyjątkową akcję. Kampania "Silniejsi Razem" ma na celu uświadomienie pracodawcom, jak wiele korzyści płynie z zatrudniania imigrantów i uchodźców.
Ideą towarzyszącą obchodom tego dnia, jest pamięć o ludziach, którzy z powodu wojen, prześladowań i przemocy musieli opuścić swój kraj.
Maturzystka przerwała szkołę, by na dwa miesiące przyjechać do Polski. O tym, jak zorganizowała podróż na inny kontynent, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
Przez pierwsze tygodnie Polki i Polacy ochoczo angażowali się w pomoc Ukrainie. Szybko padło określenie: "Zdaliśmy egzamin". Jednak inwazja rosyjska wciąż trwa, a sił i ochoty do wsparcia uchodźców wojennych z dnia na dzień ubywa. O mądrej pomocy w cyklu "Siła jest kobietą" rozmawiam z Małgorzatą Wojtyniak.
Po wybuchu wojny w Ukrainie wielu Polaków postanowiło pomóc uchodźcom, zapraszając ich pod swój dach i finansując ich pobyt w naszym kraju. Rząd obiecał pieniądze dla wspierających. Czy się z tego wywiązał? Sprawę badali reporterzy programu Uwaga TVN.
Mógł otrzymać 8 milionów złotych, ale odmówił. Dlaczego?
Witold Wójcik zdecydował się na wspaniały gest i przyjął do siebie 80 uchodźców. Zapewnia im jedzenie i nocleg, a dzieciom także różne zajęcia dodatkowe.
"Chcieliśmy, żeby pomoc dostali ludzie, którzy uciekli przed wojną".
"Dla nich miesiąc życia to znacznie dłuższa perspektywa".
Wraz z innymi kobietami przygotowuje dania dla potrzebujących.
Gwiazda opowiedziała o pomyśle na powiększenie rodziny.
Jakie formy pomocy oferuje im państwo, a co robią fundacje pozarządowe? Jakich działań nadal brakuje? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN reprezentant fundacji Avalon Krzysztof Dobies.
Efektem tych działań jest m.in. Grupa Transgraniczna ewakuująca najbardziej potrzebujących Ukraińców.
Joanna Krupa stanowi wzór do naśladowania dla wielu kobiet. Modelka perfekcyjnie łączy obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym, znajduje także czas na działalność charytatywną.
W europejskim przewodniku dla uchodźców uciekający przed wojną mieszkańcy Ukrainy mogą sprawdzić, jak podróżować po 23 krajach Unii Europejskiej.
Yulia Kakhychka to pochodząca z Kijowa malarka. Tam też zaczęła się jej przygoda z mozaiką, którą zajmowała się przez ostatnich dziesięć lat. Dziś stara się odbudować artystyczną karierę w Polsce, która stała się dla niej drugim domem.
"To pokolenie chce myśleć o sobie w wyjątkowy sposób".
Gdzie kierują się uchodźcy i jaką pomoc otrzymują w państwach Unii Europejskiej i na świecie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Sawicki.
Od początku wojny granicę z Polską przekroczyło już ponad 2,2 mln Ukraińców. Starają się im pomóc zwykli obywatele, a także specjalne organizacje. Jedną z nich jest Grupa Progres, która zajmuje się legalizacją zatrudnienia, znajdowaniem pracy dla osób z Ukrainy w ich docelowych branżach, a także transportem z granicy do domów. O działaniach tej organizacji opowiedziała jej wiceprezes, Magda Dąbrowska.
Yvonne Strahovski zachwyciła widzów rolą Sereny Joy Waterford w serialu "Opowieść podręcznej". Z pochodzenia jest Polką i pomaga teraz dzieciom z Ukrainy.
Czy Polsce również to grozi?
Ukraińcy znajdą schronienie w ogromnym hangarze.
Zebrano niemal 8 milionów złotych.
Jak wspierać dzieci z niepełnosprawnościami i problemami zdrowotnymi, które z ukraińskich sierocińców trafiły do Polski?
Wojna w Ukrainie zmusiła ludzi do ucieczki z kraju. Ich przystankiem w drodze do bezpieczeństwa jest Dworzec we Lwowie. Każdego dnia przewijają się przez niego tysiące osób. Reportaż Bianki Zalewskiej przedstawia dramatyczną sytuację ukraińskich uchodźców, których przystankiem w dalszej drodze do pokojowego świata jest Lwów.
Anna i Robert Lewandowscy od lat angażują się w pomoc charytatywną i nie inaczej jest tym razem. Para sportowców oferuje pomoc praktyczną jak i symboliczną Ukrainie, a także odważnie i głośno wyrażają sprzeciw okrutnej wojnie. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli teraz o swoich działaniach.