Gwiazdy

Tom Jones wydał 41. płytę. Czy nowe brzmienia zaskoczą fanów artysty?

Gwiazdy

Mat. prasowe

Tom Jones to jeden z czołowych brytyjskich artystów. Dość powiedzieć, że za swoje zasługi dla rozwoju branży muzycznej został odznaczony przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego IV klasy. Po 6- letniej przerwie muzyk wypuścił właśnie swój 29. album w karierze.

Tom Jones "Surrounded By Time"

Najnowszy album muzyka jest wyprodukowany przez Ethana Johnsa i Marka Woodwarda. Nowe utwory wyznaczają zupełnie nieznane terytorium dźwiękowych krajobrazów. Płyta "Surrounded By Time" to mistrzowski pokaz wyjątkowej muzykalności i wokalnego przekazu. Przygotowane przez artystę piosenki są utworami o bardzo osobistym wydźwięku.

Tom Jones w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nieustannie próbował nowych rzeczy, nie tracąc jednocześnie z oczu tego, co najważniejsze – muzyki.

Ja muszę śpiewać i boję się dnia, w którym nie będę już mógł tego robić

- powiedział w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Posłuchaj utworów z płyty: "Surrounded By Time":

Tom Jones - najsłynniejsze przeboje

Sir Tom Jones urodził się 7 czerwca 1940 r. w Pontypridd w Wielkiej Brytanii. Do dziś uznawany jest za jedną z największych gwiazd muzyki popularnej naszych czasów. Jego barwa głosu sprawiła, że jak sam przyznał, kiedy przyjechał do Stanów Zjednoczonych wiele osób nie chciało uwierzyć, że to on- fani byli przekonani, że jest czarnoskórym artystą. Muzyk wylansował kilkanaście przebojów, które na stałe weszły do historii światowej muzyki rozrywkowej. I choć wiele osób kojarzy go z nieśmiertelnym "Sexbomb", które zajmuje, oczywiście, pierwsze miejsce w większości zestawień, to nie mniej znane są takie piosenki jak "Delilah", czy "I'll never fall in love again".

W 2020 skończył 80 lat. Co Tom Jones mówił ponad dekadę temu, jeszcze przed swoimi 70. urodzinami? Zobacz wideo:

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

Pozostałe wiadomości