Gwiazdy

Loretta Lynn nie żyje. Legenda muzyki country miała 90 lat. "Przełamała wiele barier"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Loretta Lynn

Nie żyje jedna z największych legend muzyki country, Loretta Lynn. Artystka odeszła we śnie w swoim domu w Hurricane Mills, miała 90 lat. Informację o śmierci przekazała rodzina artystki w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Nie żyje Loretta Lynn

Loretta Lynn była znaną amerykańską piosenkarką country. Urodziła się 14 kwietnia 1932 roku w stanie Kentucky. Karierę wokalistki rozpoczęła w latach 60. XX wieku, a jej twórczość wyróżniała się na tle innych osób z branży muzycznej. Loretta nie bała się poruszać tematów trudnych, ważnych dla jej odbiorców i całej społeczności.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Śpiewała m.in. o niepokojących warunkach życia w górniczych osadach zagubionych w górach Appalachach, na wschodzie USA oraz sprawach związanych z seksem, kontrolą urodzeń czy zdradach niewiernych partnerów. Jej otwartość budziła kontrowersje, przez co nie mogła być promowana w niektórych stacjach radiowych.

Loretta Lynn zmarła 4 października 2022

Na jej biografii oparto amerykański film z 1980 roku "Córka górnika", którego tytuł nawiązuje do największego przeboju wokalistki. Fani muzyki country mogą kojarzyć ją także z utworów takich jak "You Ain't Women Enough" czy "The Pill", "Don't Come Home Drinkin'".

4 października świat obiegła informacja o śmierci Loretty Lynn. Przekazała ją rodzina artystki. - Nasza ukochana mama, Loretta Lynn, odeszła spokojnie dzisiaj nad ranem, 4 października, we śnie, w domu na swoim ukochanym ranczu w Hurricane Mills - czytamy na Twitterze.

Jak podaje TVN24, piosenkarkę pożegnali znajomi i koledzy z branży muzycznej.

- Straciliśmy jedną z wielkich, Lorettę Lynn. Kiedy po raz pierwszy zapytano mnie, co o niej myślę, odparłem wiele lat temu, że uważam ją za najlepszą piosenkarkę i twórczynię tekstów XX wieku. Nadal w to wierzę - tłumaczył Jack White na Instagramie. - Przełamała wiele barier dla ludzi, którzy przyszli po niej - podsumował były lider zespołu The White Stripes.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej na ten temat w TVN24.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Richard E. Aaron / Contributor / Getty Images

Pozostałe wiadomości