Gwiazdy

Kobiety mają moc, czyli zespół ELECTRIC GRLZ na scenie Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Electric Grlz w utworze “Nonsens”
Electric Grlz w utworze “Nonsens”Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

ELECTRIC GRLZ to cztery utalentowane kobiety, które od pięciu lat prężenie rozwijają swoją muzyczną działalność. W tym roku dziewczyny zamieniły covery na autorskie kompozycje. Na naszej scenie zaprezentowały debiutancki singiel "Nonsens". Jak wam się podoba?

ELECTRIC GRLZ – kto to?

ELECTRIC GRLZ to kobiecy zespół, w którego skład wchodzą: Joanna "Asia Ash" Hołubińska - wokal, Agnieszka Matusik- skrzypce elektryczne, Aleksandra Beliczyńska- dj, Krystyna Pirkowska – saksofon. Artystki do tej pory wykonywały covery we własnych aranżacjach. W 2022 roku postanowiły zaprezentować autorski materiał. Single "Nonsens" i "Kroki" zapowiadają  debiutancki album, którego premiera odbędzie się już na przełomie lutego i marca.

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

ELECTRIC GRLZ na scenie Dzień Dobry TVN

W Dzień Dobry TVN zespół wykonał utwór "Nonsens". - To piosenka o wyzwoleniu się z oczekiwań kulturowych narzucanych kobietom i dziewczynkom. Śpiewamy o tym, jak dużej presji jesteśmy poddawane, żeby spełniać czyjeś bezsensowne wymagania tylko dlatego, że jesteśmy kobietami. Nie poddajemy się już ciśnieniu, że "musimy" być jakieś: w określonym kanonie urody, figury, myślenia, poglądów, zarabianiu pieniędzy, roli w rodzinie, roli społecznej... I można by tak wymieniać bez końca… - wyjaśniły dziewczyny.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości