Gwiazdy

Daria Ładocha i jej sposób na lepszy nastrój. "Budzi się we mnie wdzięczność każdego dnia"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Jakub Kamiński/East News

Daria Ładocha w swoich mediach społecznościowych dzieli się z internautami nie tylko wspaniałymi przepisami kulinarnymi. Publikuje także motywacyjne wpisy, które dla wielu osób są prawdziwą inspiracją. Teraz podpowiedziała, jak w prosty sposób można polepszyć swoje samopoczucie.

Daria Ładocha o depresji

Daria Ładocha jest znana ze swojego pozytywnego usposobienia i poczucia humoru. Nie wszyscy jednak wiedzą, że promotorka zdrowego odżywiania zmierzyła się również z niezwykle dramatycznymi chwilami. Kilka lat temu borykała się m. in. z depresją poporodową.

- Mnie depresja dopadła w zasadzie 5 minut po porodzie, dlatego, że ja pierwsze słowa, które usłyszałam po porodzie, to że moje dziecko nie przeżyło. I wydaje mi się, że to jest najgorsza rzecz, jaką matka może usłyszeć zaraz po ciężkim porodzie. Mój poród był bardzo długi. (...) Potem usłyszałam, że jednak się udało, natomiast dziecko będzie do końca życia niedorozwinięte i będą się pojawiały różne objawy chorobowe - opowiadała w Dzień Dobry TVN Daria Ładocha.

Choć dziś z jej córeczką jest wszystko w porządku, przez długi czas Daria tkwiła w strachu i niepewności o jej los. Blogerce kulinarnej udało się na szczęście stanąć na nogi, przezwyciężyć słabości i znaleźć w sobie siłę. Teraz często podpowiada innym, jak radzić sobie z przeciwnościami losu.

Daria Ładocha o wdzięczności

Daria Ładocha opublikowała zdjęcie, na którym widać, jak w promieniach słońca stoi na plaży w kostiumie kąpielowym i spogląda w dal. Okazało się, że fotografia nie pochodzi z aktualnych wakacji, a z przeszłości. Ekspertka z dziedziny żywienia tęskni bowiem za piękną pogodą.

- W takie deszczowe dni przypominam sobie, jak pięknie było, gdy otulało mnie słońce i w uszach rozbrzmiewał szum fal. Wiatr również grał swoją rolę w tym teatrze. I budzi się we mnie wdzięczność każdego dnia, gdy myślę szczególnie o tych drobnych rzeczach - napisała na Instagramie.

Następnie podzieliła się z internautami niezwykle ważnym ćwiczeniem, stworzonym przez szanowanego amerykańskiego naukowca, zaliczanego do grona najbardziej wpływowych psychologów XX wieku. Jego badania od lat pozwalają lepiej zrozumieć mechanizm powstawania zaburzeń depresyjnych u ludzi.

- Martin Seligman wymyślił fantastyczne ćwiczenie, by codziennie przed zaśnięciem wypisać 3 rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni danego dnia - napisała Daria Ładocha.

Gdy testowano skuteczność tego ćwiczenia odkryto, że im dłużej ludzie je wykonują, tym bardziej wzrasta poziom ich szczęścia. Blogerka kulinarna zdradziła więc, za co sama jest szczególnie wdzięczna.

- Moje 3 rzeczy na dziś: nauczyłam się w szkole wspaniałych rzeczy, kupiłam świeży chleb prosto z pieca dla uczniów w szkole i napisałam jeden z najważniejszych teksów w moim życiu. A do tego jeszcze ugotowałam zupę z młodej kapusty. A Ty? Jakie masz swoje 3 rzeczy dzisiaj? - dodała, zachęcając swoich fanów do wykonywania podobnego zadania, po to, by każdego dnia wprowadzać się w lepszy nastrój.

Daria Ładocha i jej weekendowe obiady. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości