jak walczyć z depresją

  jak walczyć z depresją

  Agata Młynarska to synonim dziennikarskiego sukcesu. Gwiazda TVN Style ma za sobą pracę w największych polskich telewizjach, gdzie zawsze prowadziła popularne i chętnie oglądane programy. Młynarska była też redaktor naczelną serwisu internetowego i magazynu dla kobiet. I kiedy mogło by się wydawać, że w jej życiu nigdy nie zdarzały się gorsze momenty, dziennikarka zaskoczyła swoich fanów przejmującym wpisem.

  Amelia Gruszczyńska na początku 2015 roku zachorowała na depresję. Minione wakacje spędziła w szpitalu psychiatrycznym. Jakie były pierwsze symptomy choroby? Dlaczego dziewczynka zachorowała? Kiedy Amelia stanęła na nogi, postanowiła słabość przekuć w siłę. Zorganizowała specjalną akcję. Na czym ona polega? Amelia opowiedziała o tym w studiu Dzień Dobry TVN. Z problemem depresji borykają się coraz młodsi ludzie. Choroba dotyka nawet dzieci poniżej 10. roku życia. Z czego to wynika? Zapytaliśmy o to Annę Zielińską, psychiatrę dzieci i młodzieży.

  Depresja jest bardzo rozpowszechnioną chorobą psychiczną w Polsce. Jak rozpoznać jej pierwsze symptomy? Gdzie leży granica miedzy gorszym samopoczuciem a depresją? Jaka jest różnica między depresją a afektywną chorobą dwubiegunową? Gdzie szukać pomocy? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Katarzyna Napiórkowska, vlogerka, fotografka, autorka klipu o depresji, psychiatra dr Hubert Maria Kowalczys, a także Łukasz Broniszewski, który cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową

  Depresja jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, który obecnie dotyka coraz młodszych ludzi. Badania wskazują, że dwa razy częściej chorują kobiety niż mężczyźni. Jak rozróżnić zły nastrój od depresji? Jakie są jej pierwsze symptomy? I Jak pomagać chorym skoro często odrzucają oni wsparcie bliskich? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedziały: Katarzyna Klimko–Damska, psycholog, Małgorzata Bernatowicz, wokalistka i Otylia Jędrzejczak, pływaczka.

  Według danych statystycznych około pół miliona Polaków choruje na depresję. Pomimo tego problem wciąż się bagatelizuje. Jak do tej choroby zmienić podejście społeczeństwa? jak zwalczyć stereotypy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dariusza Wasilewskiego, psychiatrę oraz Tomasza Lipińskiego. Wokalista walczył z depresją 15 lat. Jakie są pierwsze sygnały depresji? Jak ją odróżnić od gorszego nastroju?