jak walczyć z depresją

  jak walczyć z depresją

  "Patrzymy na ludzi chorych przez pryzmat Hannibala Lectera".

  Depresja poporodowa jest chorobą znacznie powszechniejszą, niż mogłoby nam się wydawać. Jedne z najnowszych badań przeprowadzonych w USA (CDC) mówią, że jej objawów doświadcza 13% wszystkich matek. Brak diagnozy, lub mylenie choroby z tzw. "baby bluesem" w najgorszym przypadku doprowadzić może do tragedii.

  Problemy Pawła Kąkola zaczęły się już w okresie nastoletnim. Mężczyzna przez wiele lat poszukiwał specjalisty, który pomógłby mu uporać się z utrudniającymi normalne funkcjonowanie zaburzeniami. Rozwiązania sugerowane przez kolejnych lekarzy nie przynosiły pożądanych efektów. Na szczęście jednemu z ekspertów w końcu udało się postawić trafną diagnozę.

  Na początku czerwca przedstawiliśmy historię Gosi Budak, która z powodu depresji targnęła się na swoje życie. Próbę samobójczą przeżyła dzięki swojej mamie. Obecnie dziewczyna przechodzi kosztowną rehabilitację. W pomoc zaangażowało się wielu ludzi, m.in. aktorka Julia Wróblewska. Jak można pomóc tym, którzy - podobnie jak Gosia - stracili chęć do życia?

  Sportowcy coraz częściej mówią o depresji w swoim środowisku. Niestety, ta choroba może dotknąć każdego, nawet osobę, która odnosi sukcesy na skalę światową. O kulisach walki z tym wyjątkowo trudnym przeciwnikiem rozmawiamy z psycholożką sportu, Sandrą Kalinowską.

  Daria Ładocha w swoich mediach społecznościowych dzieli się z internautami nie tylko wspaniałymi przepisami kulinarnymi. Publikuje także motywacyjne wpisy, które dla wielu osób są prawdziwą inspiracją. Teraz podpowiedziała, jak w prosty sposób można polepszyć swoje samopoczucie.

  Agata Młynarska to synonim dziennikarskiego sukcesu. Gwiazda TVN Style ma za sobą pracę w największych polskich telewizjach, gdzie zawsze prowadziła popularne i chętnie oglądane programy. Młynarska była też redaktor naczelną serwisu internetowego i magazynu dla kobiet. I kiedy mogło by się wydawać, że w jej życiu nigdy nie zdarzały się gorsze momenty, dziennikarka zaskoczyła swoich fanów przejmującym wpisem.

  Najnowsze badania psychiatry dr Andrei Favini z Allegheny Health Network w Pittsburgu udowodniły, że depresja poporodowa może pojawić się nawet rok i później po urodzeniu dziecka. Jak ją zatem rozpoznać i leczyć oraz, czym różni się od typowego baby bluesa wyjaśniały w studiu Dzień Dobry TVN dr Magdalena Chojnacka i Daria Ładocha.

  Amelia Gruszczyńska na początku 2015 roku zachorowała na depresję. Minione wakacje spędziła w szpitalu psychiatrycznym. Jakie były pierwsze symptomy choroby? Dlaczego dziewczynka zachorowała? Kiedy Amelia stanęła na nogi, postanowiła słabość przekuć w siłę. Zorganizowała specjalną akcję. Na czym ona polega? Amelia opowiedziała o tym w studiu Dzień Dobry TVN. Z problemem depresji borykają się coraz młodsi ludzie. Choroba dotyka nawet dzieci poniżej 10. roku życia. Z czego to wynika? Zapytaliśmy o to Annę Zielińską, psychiatrę dzieci i młodzieży.

  Depresja jest bardzo rozpowszechnioną chorobą psychiczną w Polsce. Jak rozpoznać jej pierwsze symptomy? Gdzie leży granica miedzy gorszym samopoczuciem a depresją? Jaka jest różnica między depresją a afektywną chorobą dwubiegunową? Gdzie szukać pomocy? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Katarzyna Napiórkowska, vlogerka, fotografka, autorka klipu o depresji, psychiatra dr Hubert Maria Kowalczys, a także Łukasz Broniszewski, który cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową

  Depresja jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, który obecnie dotyka coraz młodszych ludzi. Badania wskazują, że dwa razy częściej chorują kobiety niż mężczyźni. Jak rozróżnić zły nastrój od depresji? Jakie są jej pierwsze symptomy? I Jak pomagać chorym skoro często odrzucają oni wsparcie bliskich? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedziały: Katarzyna Klimko–Damska, psycholog, Małgorzata Bernatowicz, wokalistka i Otylia Jędrzejczak, pływaczka.

  Według danych statystycznych około pół miliona Polaków choruje na depresję. Pomimo tego problem wciąż się bagatelizuje. Jak do tej choroby zmienić podejście społeczeństwa? jak zwalczyć stereotypy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dariusza Wasilewskiego, psychiatrę oraz Tomasza Lipińskiego. Wokalista walczył z depresją 15 lat. Jakie są pierwsze sygnały depresji? Jak ją odróżnić od gorszego nastroju?