Ta nowość podbije 2025 rok - twierdzą urodowi eksperci.
Jak poprawnie ustawić się do mycia głowy, by nie obciążać lędźwi? Sprawdzony patent zdradziła fizjoterapeutka.
Jak pogoda wpływa na dolegliwości zdrowotne? O tym opowiedział nam Michał Domaszewski - lekarz rodzinny.
Za nami pierwsze ogólnopolskie badanie dobrostanu Polaków, o którego szczegółach w Dzień Dobry Wakacje opowiedziała dr. Ewa Hartman.
Sprawdź, jak to zjawisko wpływa na ludzi.
Rośliny odgrywają kluczową rolę w ekosystemach, a światło jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na nasze funkcjonowanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w jednym z krakowskich biurowców powstało "Floratorium", innowacyjne pomieszczenie dla pracowników, w którym rośliny oraz światłoterapia pozytywnie wpływają na samopoczucie.
Z samotnością przynajmniej raz w swoim życiu zmagał się absolutnie każdy z nas. Jak ją wytłumaczyć, oswoić i pokonać? O tym opowiedzieli nam Jakub B. Bączek, mentor, wykładowca akademicki i biznesowy oraz Agnieszka Kobus-Zawojska, wioślarka, medalistka olimpijska.
Doktor Dominika Gulda wraz ze swoim zespołem badawczym, jako jedyni w Polsce, sprawdzają samopoczucie egzotycznych zwierząt. Jest to możliwe, dzięki kamerze termowizyjnej. Na podstawie tych badań, opiekunowie wiedzą, jak się porozumieć ze zwierzętami.
Choć ostatnio wiele mówi się o zdrowiu psychicznym, nadal wiele osób nie wie, jakie podstawowe wartości stoją za mentalną równowagą. Pyscholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz, porozmawiała z dziennikarką dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską o tym, co tak naprawdę znaczy sformułowanie - być dobrym dla siebie.
Konsultantka snu wskazała, jakie objawy mogą świadczyć o tym, że to chłód jest przyczyną niespokojnego snu malucha.
"Mamy do czynienia z dysproporcją".
O kilku dni otrzymujemy alerty dotyczące niebezpiecznych warunków atmosferycznych. Jak się okazuje, w wietrzne dni możemy odczuwać także negatywne skutki zdrowotne. Dlaczego? O tym opowiedział nam więcej dr Tomasz Karauda, lekarz Kliniki Pulmonologii USK w Łodzi.
"W dużej mierze zależy to od nas".
W jaki sposób zbić temperaturę, by nie narażać bezpieczeństwa malucha?
Rosie Daniels od 12 roku życia walczy z łuszczycą. Choć początkowo choroba atakowała tylko skórę głowy, z upływem lat rozprzestrzeniła się na całe ciało.
Cyklotymia jest chorobą związaną z zaburzeniami emocji i aktywności. W jej przebiegu występują naprzemiennie okresowe stany depresji i podwyższonego nastroju. Najczęściej diagnozuje się ją u osób młodych. Objawy cyklotymii mogą być na tyle łagodne, że większość chorych nie podejmuje terapii.
Choć część osób nosi wyłącznie czernie i szarości, coraz więcej ludzi stawia na mocne kolory. Według ajurwedy ma to ogromne znaczenie, ponieważ wesołe barwy mogą zmienić nasz nastrój. W jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała propagatorka zdrowego stylu życia, Agnieszka Cegielska.
Daria Ładocha w swoich mediach społecznościowych dzieli się z internautami nie tylko wspaniałymi przepisami kulinarnymi. Publikuje także motywacyjne wpisy, które dla wielu osób są prawdziwą inspiracją. Teraz podpowiedziała, jak w prosty sposób można polepszyć swoje samopoczucie.
Niedawno książę William został okrzyknięty "najseksowniejszym łysiejącym mężczyzną". Na podium znaleźli się także Bruce Willis, Dwayne Johnson, Jason Statham i Michael Jordan. Czy kobiety lubią łysych mężczyzn, a może to właśnie włosy są ważnym atrybutem męskości? O tym rozmawialiśmy z Gabi Drzewiecką, Agnieszką Kaczorowską-Pelą i Kają Kędzierską.
Przed nami nie tylko kolejny tydzień, ale i nowy miesiąc. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, jednak na ciepłe i słoneczne dni będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak przetrwać ten czas? Joanna Jabłczyńska zdradziła patent, który każdego poranka daje jej siłę i energię na cały dzień.
Brak humoru i zły nastrój to stany emocjonalne, które coraz częściej pojawiają się w naszym życiu. Pandemia, ograniczony kontakt z bliskimi i prawie rok kwarantanny dają się we znaki. Jak umilić sobie życie i sprawić, by wraz z nadejściem wiosny rozbłysły nie tylko promyki słońca, ale także szczery uśmiech na naszej twarzy? Odpowiednia dieta może wiele zmienić!
Dane demograficzne wyraźnie pokazują, że Polaków jest coraz mniej. Miniony rok pod względem zgonów był rekordowy, do tego znacząco skróciła się średnia długość życia Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Co można zrobić, aby cieszyć się zdrowiem i długim życiem?
Przez ostatnie lata badania poziomu subiektywnej oceny jakości życia pokazywały, że jesteśmy optymistycznie nastawieni. Niestety sytuacja w tym roku uległa drastycznej zmianie. 43 proc. Polaków czuje pogorszenie nastroju. Jak wejść w kolejny rok bez obaw i pesymizmu? O tym opowiedział nam Jakub B. Bączek, trener mentalny.
Żyjemy w świecie pełnym dźwięków. Wśród nich z pewnością znajdą się takie, które koją nasze nerwy oraz te, które niczym smog zanieczyszczają otoczenie i doprowadzają nas do szału. O harmonii dźwięków i ich wpływie na nasze samopoczucie opowiedział nam Krzysztof Marciniak – muzykolog, krytyk, ekolog akustyczny.
Na samopoczucie człowieka wpływa wiele czynników, m.in. dieta, aktywność fizyczna, relacje z innymi ludźmi, a także pogoda, praca i różne sytuacje, jakie nas spotykają każdego dnia. Niektórzy zastanawiają się nad tym, jakie rzeczy wpływają na dobre samopoczucie i co można zrobić, aby poprawić sobie nastrój.
Kłopoty z zasypianiem, bóle głowy, brak skupienia - wszystkie te problemy mogą być spowodowane nadmiernym hałasem. Choć ludzie w dużych aglomeracjach są bardziej narażeni, badania wykazały, że i w niewielkich miejscowościach istnieją miejsca, w których decybele przekraczają normę. Jak to wpływa na nasze zdrowie?
Podobno narzekanie to nasz sport narodowy. Co jest tego przyczyną? Kwestia wychowania? Historia? Czy dzisiejsi goście Dzień Dobry TVN miewają chwile zwątpienia i lubią sobie ponarzekać? Karolina Ferenstein-Kraśko przyznała, że nigdy nie narzeka. Według niej ważne jest to, by mieć w życiu pasję, która jest odskocznią od codzienności. Qczaj również należy do osób, które nie narzekają. Skąd czerpie pozytywną energię? Z kolei terapeutka Joanna Godecka przyznała, że narzekanie jest często próbą do znalezienia winnego. Po co to robimy? Czy w ten sposób chcemy poprawić sobie nastrój?
Wiele osób uskarża się na bóle głowy przy zmianie ciśnienia, dużym wietrze, czy wysokiej temperaturze powietrza. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy lekarza rodzinnego dra Michała Sutkowskiego, aby zapytać, jaka jest zależność między pogodą a naszym samopoczuciem. W jakich miesiącach jest najwięcej zawałów serca? Czy to prawda, że kiedy wieje halny, odnotowuje się więcej samobójstw?
23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2020 roku depresja znajdzie się na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób świata. Jak można odróżnić smutek od depresji? Jak objawia się depresja i jak długo może nam towarzyszyć? Na te pytania odpowiedział nam prof. Janusz Heitzman, psychiatra, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.