Gwiazdy

Czerwone Gitary świętują 55-lecie: "Zapowiada się bogato". Z tej okazji wystąpili na naszej scenie

Gwiazdy

Zakładając zespół w jednej z gdańskich kawiarni nie przypuszczali, że odniosą takie sukcesy. Czerwone Gitary świętują 56 lat istnienia. Specjalnie dla naszych widzów zrobili wyjątkowy mini koncert.

Czerwone Gitary – 56 lat na scenie

Chociaż okrągły jubileusz obchodzili w zeszłym roku, to nie mogli go należycie świętować. Dlatego to rok 2021 i 56. rocznica założenia zespołu mają sprzyjać wyjątkowym wydarzeniom.

Wszystko zostało przerzucone na 2021, w związku z tym zapowiada się bogato. To są koncerty organizowane przez urzędy miast i nasze jubileuszowe koncerty, które musimy dopełnić, bo mamy popodpisywane kontrakty. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie dużo, dużo pracy

- opowiada Jerzy Skrzypczyk, lider zespołu.

Przez 56 lat działalności zespół sprzedał miliony płyt, a ich przeboje słuchają zarówno młodsi, jak i starsi. Był jednak czas "małego kryzysu". - Czerwone Gitary miały pewien okres przestoju w swojej twórczości i to było 20-lecie zespołu. Nikt w Polsce się tym nie zainteresował, dopiero amerykański impresario polskiego pochodzenia zaryzykował i zrobił nam koncerty. Były tak dobrze przyjęte przez polonię amerykańską, że przerzucono je na polski rynek (…) ludzi nie było dużo na pierwszych koncertach. Dopiero transmisje pewnych fragmentów koncertów, które poszły do telewizji pokazały tę euforię, ten spontan na widowni – wspomina Jerzy Skrzypczyk.

Czerwone Gitary – skład zespołu

Na przestrzeni lat skład zespołu się zmieniał. Jedynym członkiem grupy, który jest od początku w Gitarach jest Jerzy Skrzypczyk. Razem z nim na scenie występują: Mieczysław Wądołowski, Dariusz Olszewski, Arkadiusz Wiśniewski i Marek Jabłoński. Na podstawie jakich kryteriów zostali przyjęci? - Jest to szalenie trudna sprawa, bo musi dobrze wyglądać, musi dobrze śpiewać, musi dobrze grać i musi być fajny chłopak. Te cztery kryteria, jeżeli spełnia – wyznaje Arkadiusz Wiśniewski.

Czerwonym Gitarom życzymy udanego, koncertowego roku, a Was drodzy widzowie zapraszamy na występ zespołu, który możecie zobaczyć poniżej.

Czerwone Gitary z utworem "Tak bardzo" na scenie Dzień Dobry TVN:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości