Gorące tematy

Zainspiruj się pokazem Kompanii Reprezentacyjnej. Weź udział w Musztra Challenge dla powstańców warszawskich

Gorące tematy

Aktualizacja:

W dniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w programie gościliśmy delegację Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, która zaprezentowała nam pokaz musztry. Być może zainspiruje on wszystkich do wzięcia udziału w akcji Filipie Chajzera. Jej celem jest wsparcie zbiórki dla Powstańców Warszawskich.

Musztra Challenge

Filip Chajzer, wspierany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, już po raz 5. zorganizował zbiórkę do Powstańców. Wyszedł też z kolejną inicjatywą, która pomoże uzyskać fundusze na rzecz bohaterów. Razem z Dowództwem Garnizonu Warszawa nasz prowadzący zachęca wszystkich do wzięcia udziału w Musztra Challenge. Jakie są zasady tego wyzwania?

Chcemy, żebyście dobrali się (co najmniej) w parę ? ten, kto trzyma telefon wydaje rozkazy?ten kto przed telefonem wykonuje rozkazy ? (…) Następnie odpowiadasz na pytanie (zadane przez trzymającego telefon) - kim są dla Ciebie Powstańcy Warszawscy?

- wyjaśnił Filip na Instagramie.

Po wykonaniu zadania nominujemy kolejną osobę do podjęcia rękawicy i wrzucamy link do zbiórki, która wspiera uczestników Powstania Warszawskiego.

Inspiracją może być m.in. pokaz musztry delegacji Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, która pojawiła się w Dzień Dobry Wakacje.

25-lecie Dowództwa Garnizonu Warszawa

W tym roku obchodzimy 25-lecie stołecznego garnizonu. 31 lipca odbyła się oficjalna uroczystość na warszawskim placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W trakcie wydarzenia doszło do Zmiany Posterunku Honorowego przez Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Podziękowano również żołnierzom za ich służbę oraz przyznano odznaczenia. Apel zakończył się złożeniem kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

Zobacz także:

Mieli okradać starsze osoby z oszczędności życia. Jedna z emerytek straciła 250 tys. zł

Koronawirus w Polsce. Kina i sklepy będą kontrolowane przez policję

Od 1 sierpnia można aktywować bon turystyczny. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości