reżyser

  reżyser

  Ma na swoim koncie role u wielkich reżyserów zarówno w filmie jak i w teatrze, ale jak sam przyznaje, to właśnie rozśmieszanie widowni było jego ulubionym zajęciem już w szkole teatralnej. Obecnie ogromną popularnością cieszy się jego wersja Ministra Obrony Narodowej w "Uchu Prezesa". O Wojciechu Kalarusie opowiedzieli nam Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Mikołaj Cieślak, Bartosz Opania i Maciej Stuhr. O swojej drodze do aktorstwa i planach na przyszłość aktor rozmawiał dziś, w Dzień Dobry TVN, z Magdą Mołek i Marcinem Mellerem.

  Arkadiusz Jakubik to aktor, reżyser oraz scenarzysta filmowy i teatralny. Zajmuje się także dubbingiem. Za swoje role filmowe był kilka razy nagradzany. Jest także założycielem zespołu Dr Misio. Co daje mu muzyka? Dlaczego według niego aktorstwo nie jest najlepszym zawodem? Jaki film, w którym grał był dla jego kariery przełomowy? Arka i jego żonę Agnieszkę Matysiak gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Co powiedzieli o swoim związku?

  Polański, Wajda, Cybulski... długo można by wyliczać znakomitości, które odwiedzały dom Morgensternów. O tym niezwykłym miejscu opowiedziała nam Krystyna Morgenstern. Swoje wspomnienia przedstawili także: Piotr Woźniak-Starak, Małgorzata Niezabitowska, Grażyna Torbicka i Daniel Olbrychski: "Fajni ludzie, zawsze fajni, a podłych ta para nie zapraszała".

  Niewiele osób wie, że oprócz fotografii Marcin Tyszka zajmuje się też kręceniem filmów. O swoim dziele filmowym, które nakręcił w Wiecznym Mieście oraz jego bohaterkach powiedział w Dzień Dobry TVN.

  Dawida Ogrodnika znamy z takich produkcji jak: "Ida", "Jesteś Bogiem" czy "Chce się żyć". W 2016 roku wzbudził skrajne emocje publiczności rolą Tomasza Beksińskiego w filmie "Ostatnia rodzina". Teraz postanowił spróbować swoich sił jako reżyser teledysku do piosenki "Tysiąc" Buslava. Skąd znają się z Buslavem? Jak Dawid odnalazł się w nowej roli? Czekamy na premierę klipu!

  Na ekrany kin wchodzi właśnie "Amerykańska sielanka", ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha. Jest to debiut reżyserski Ewana McGregora. Ani Wendzikowskiej opowiedział m.in. o swojej podwójnej roli, aktora i reżysera, w tym projekcie: "Nie znikałem za monitorem jak zwykle robią reżyserzy. Zostawaliśmy razem, w tej kreatywnej atmosferze i razem wcielaliśmy w życie nasze pomysły. To jest układ idealny, to ma sens, grać i reżyserować. Nie czułem, że mam dwie funkcje, to raczej były dwie strony jednej monety." Czy w pracy nad filmem korzystał ze swoich doświadczeń rodzicielskich?

  Marcin Meller: "Patryk Vega umarł narodził się Król Midas! Ponad 4. miliony na dwóch Pitbullach w roku 2016. Tryliardy sprzedanych książek. Takiego roku w życiu jeszcze chyba nie miałeś?". Patryk Vega: " Pojutrze kończę 40-tkę i jeszcze urodziły mi się bliźniaki w tym roku. To była jakaś kumulacja!" :) O bardzo udanym roku 2016 i planach na kolejne lata reżyser opowiedział nam w studiu Dzień Dobry TVN.

  Aktor, reżyser i pedagog Janusz Szydłowski jest jednym z założycieli Teatru Stu. Przez ponad dwie dekady grał i tworzył na włoskich i brytyjskich scenach, by po latach wrócić do rodzinnego Krakowa i założyć muzyczny Teatr Variete. W tym roku świętuje 50-lecie pracy na scenie. Co z tej okazji przygotowali dla niego przyjaciele? Podczas benefisu artyście towarzyszył dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Debiutancki film "Samotny mężczyzna" w reżyserii, projektanta mody, Toma Forda okazał się wielkim sukcesem. Na ekrany kin wchodzi właśnie jego drugi film - "Zwierzęta nocy". Jak reagowało otoczenie, gdy projektant mody ogłosił, że zostaje reżyserem? O swoim zawodowym i prywatnym życiu Tom Ford opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej.

  Ten rok należy do niego! Dwie świetne role w "Wołyniu" i "Jestem Mordercą", kończy pracę nad płytą zespołu Dr Misio, a na ekrany kin wszedł właśnie film "Prosta historia o morderstwie" w jego reżyserii. W Dzień Dobry TVN dowiedzieliśmy się m.in.: dlaczego nie zagrał w swoim filmie, o co kłócą się ze sobą aktor Jakubik z reżyserem Jakubikiem i co skłoniło go do wyreżyserowania obrazu opowiadającego o przemocy w rodzinie.

  W zeszłym tygodniu zmarł Andrzej Wajda. Dzisiaj w Krakowie odbędzie się pogrzeb reżysera. Na miejscu był prowadzący Dzień Dobry TVN Andrzej Sołtysik. Z producentem Michałem Kwiecińskim wspominali Wajdę. Jak go zapamiętają?

  Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i scenograf Andrzej Wajda był jednym z najwybitniejszych twórców w historii światowego kina. W 2000 roku otrzymał Oscara przyznanego za całokształt twórczości. W Dzień Dobry TVN - wraz z dziennikarką Grażyną Torbicką i menedżerem kultury Pawłem Potoroczynem - wspominaliśmy niedawno zmarłego reżysera. Jakie sceny z filmów Wajdy najbardziej zapadły w pamięć naszym gościom? Jaka jest szansa, aby ostatni film reżysera "Powidoki" został doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary?

  Renata Gabryjelska - kiedyś I wicemiss Polonia, modelka i aktorka, a dzisiaj - reżyserka i montażystka. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, dlaczego zrezygnowała z aktorstwa, co się z nią działo, kiedy zrezygnowała z życia na świeczniku, dlaczego postanowiła pojechać w Himalaje.

  Polska kultura straciła wielkiego człowieka - w wieku 90 lat odszedł od nas ceniony reżyser filmowy i teatralny Andrzej Wajda. Miał w swoim dorobku wiele filmów, a wśród nich: Kanał, Popiół i diament, Ziemia obiecana, Człowiek z żelaza i Katyń. Za zasługi dla rozwoju kinematografii reżyser był wielokrotnie nagradzany, m.in. otrzymał Oscara za całokształt twórczości.

  Pięciu mężczyzn, 1700 km, 16 koni mechanicznych, czyli tyle, ile ma mały traktor. To właśnie przy pomocy takich pojazdów kilku śmiałków postanowiło pokonać drogę z Jaworzna do francuskiego Lisieux. Swoją wyprawę nazwali "Drogą pojednania". Projektem zachwycił się reżyser David Lynch i postanowił objąć go swoim patronatem. W Dzień Dobry TVN uczestnicy pielgrzymki: ks. Mirosław Tosza, Dariusz Bujalski i Tomasz Głowacz powiedzieli o szczegółach swojej wyprawy. Co ich zainspirowało do zorganizowania pielgrzymki? Z jaką prędkością jechali? Jak reagowali mijani ludzie? Co im dała pielgrzymka?

  Co inspiruje mistrza do pracy? Z Jerzym Skolimowskim, wybitnym polskim reżyserem i scenarzystą, spotkała się Kinga Burzyńska. Jakie to uczucie dostać Złotego Lwa za całokształt twórczości na Festiwalu Filmowym w Wenecji i znaleźć się w jednym szeregu z takimi tuzami światowego kina jak Fellini, Kubrick czy Orson Welles?

  W Wenecji trwa 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Które produkcje mają największe szanse na nagrody? Czy to prawda, że filmy, o których się mówi w Wenecji mają szansę na Oscara? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska powiedziała również, jak został przyjęty przez wenecką publiczność polski reżyser Jerzy Skolimowski podczas odbierania Złotego Lwa za całokształt twórczości.

  Blake Lively - znana z nastoletnich ról w Stowarzyszeniu wędrujących jeansów i Plotkarze - od kilku lat udowadnia, że radzi sobie również jako dojrzała aktorka. Pokazała to również w najnowszym filmie Woody'ego Allena "Cafe Society". Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej powiedziała, czego nauczyła się od sławnego reżysera i jak się czuła w sukniach, które były modne w latach 30. XX w. Czy według niej Hollywood jest płytkie i powierzchowne?

  Woody Allen to jeden z najbardziej uznanych reżyserów i scenarzystów. Według krytyków najnowszym filmem Cafe Society udowadnia, że jest w najwyższej formie. Annie Wendzikowskiej powiedział, jaki przekaz niesie za sobą ten film. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z nim również o kobietach, podejściu do morderstwa i chrześcijaństwa oraz jego wizytach w Polsce. Czy to prawda, że zamierza nagrać film w naszym kraju?

  W ramach promocji filmu Cafe Society Woody Allen spotkał się z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anią Wendzikowską. Co według reżysera jest gorsze - morderca czy chrześcijanin? Całą rozmowę zobaczycie w sobotę w Dzień Dobry Wakacje.

  Garry Marshall jest twórcą takich filmowych hitów jak: "Pretty Woman" i "Uciekająca Panna Młoda". Obecnie na ekrany kin wchodzi jego najnowsza produkcja "Dzień Matki". W rolach głównych zobaczymy takie gwiazdy jak: Kate Hudson, Jennifer Aniston i Julię Roberts. Z jednej strony Garry Marshall lubi pracować z tą samą grupą aktorów, z drugiej chętnie odkrywa nowe talenty. Szuka ich w lokalnych teatrach. Dlaczego? Co trzeba zrobić, by zwrócić jego uwagę? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  W ramach projektu Legendy Polskie Tomasz Bagiński wyreżyserował dwa krótkometrażowe filmy: Smok i Twardowsky. Są to znane wszystkim historie ze współczesnym zabarwieniem. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z reżyserem i Anną Iller, aby zapytać o szczegóły projektu, którego producentem jest Allegro.

  Nie od dziś wiadomo, że Grażyna Torbicka kocha kino. Nie mogło więc jej zabraknąć na Festiwalu Netia Off Camera. W Krakowie poprowadziła wieczór z Krzysztofem Kieślowskim. Dziennikarzowi TVN Fabuła Andrzejowi Sołtysikowi powiedziała, za co ceni zmarłego już reżysera. Dowiedzieliśmy się również, co dziennikarce przytrafiło się w czasie podróży do Krakowa.

  Na festiwal NETIA OFF Camera przyjechało wiele uznanych osób ze świata filmu. Należy do nich Billy Hopkins, który decydował o osadzie aktorskiej w takich filmach, jak: The Doors, JFK, Urodzeni zabójcy, Buntownik z wyboru i Siedem. Wybrał również obsadę serialu "Seks w wielkim mieście". O współpracy ze znanymi reżyserami i aktorami powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  66. festiwal Berlinale był bardzo udany dla polskich twórców. O "wszystkim, co się tam działo" opowiedział nam nasz specjalny wysłannik Mateusz Hładki. Jakie ciekawostki nam przywiózł i, jaką niespodziankę miała ekipa filmu "Zjednoczone stany miłości" dla aktorki Magdaleny Cieleckiej? Zobaczcie!

  Filip Bajon to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. Z zamiłowania jest podróżnikiem i żeglarzem. Podobno lubi jeść szkoło :) Do Dzień Dobry TVN przyszedł wraz z synem Kasprem, także reżyserem. Powiedział nam o pracy z zawodowymi aktorami, zaletach jedzenia szkła oraz łączeniu roli ojca i szefa. Kaspra zapytaliśmy, jak to jest pracować z własnym ojcem i jego zawodową przyszłość.

  Marcin Meller: "Śmiałem się i beczałem jak dziecko (..) byłem zachwycony, kłaniam się nisko i gratuluję". O, świetnie przyjętym przez recenzentów, a także (co ważniejsze!) widzów, filmie "Moje córki krowy", rozmawialiśmy z jego scenarzystką i reżyserką Kingą Dębską i aktorką Marią Dębską, jej córką. Jak pracowało się na planie, którym "dowodzi" matka, przy filmie, w którym pokazane są rodzinne historie i fragmenty prywatnego życia? Widzieliście już "Moje córki krowy"? Jak wrażenia?