Nie żyje Jamie Christopher. Pracował m.in. nad Harrym Potterem

Źródło: Dzień Dobry TVN
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Zmarł Jamie Christopher, reżyser znany z filmów Marvela i serii "Harry Potter". Miał zaledwie 52 lata. Pozostawił żonę i dzieci. - Nasze myśli i najgłębsze kondolencje kierujemy do jego rodziny i przyjaciół - przekazali producenci wykonawczy Marvel Studios.

Nie żyje reżyser Jamie Christopher

O śmierci reżysera poinformowali między innymi Kevin Feige i Louis D’Esposito - producenci wykonawczy Marvel Studios. Mężczyzna zmarł w Los Angeles z powodu powikłań choroby serca. Miał 52 lata.

Znajomi i przyjaciele z branży żegnają twórcę, w sieci pojawiły się wzruszające wpisy.

- "Kochał swoją ekipę, uwielbiał swoją pracę, proces tworzenia filmu i historię związaną z nią. Naprawdę był jednym z najlepszych i to jest bolesna strata dla wszystkich, którzy mieli szczęście z nim pracować" - twierdzi Johnson. "Nieeee!" - napisała aktorka Jamie Lee Curtis.

- Jesteśmy niesamowicie zasmuceni śmiercią Jamiego. Od ponad dekady jest częścią zespołu Marvel Studios i brał udział w produkcjach takich jak "Strażnicy Galaktyki", "Avengers: Age of Ultron", "Black Widow" i wiele innych. Za kamerą był spokojnym człowiekiem oraz wspaniałym, wspierającym członkiem ekipy na planie. Jamie po raz pierwszy dołączył do Marvel Studios jako producent współpracujący przy filmie "Thor: Mroczny świat", a dzięki swojej ciężkiej pracy i pracowitości awansował na stanowisko producenta wykonawczego filmu "Doktor Strange w Multiwersum obłędu" i nadchodzącej "Fantastycznej Czwórki". Jamie był ukochanym członkiem naszej rodziny Marvel Studios i będzie nam go bardzo brakowało. Nasze myśli i najgłębsze kondolencje kierujemy do jego rodziny i przyjaciół - dodali producenci wykonawczy Marvel Studios.

Jamie Christopher – kto to?

Jamie Christopher urodził się w 1971 roku w Londynie. To reżyser, który pracował nad całą serią filmów o Harrym Potterze, a także asystent reżysera filmów Marvela. W filmie zakochał się już jako dziecko. Obserwując ojca, który pracował m.in. jako kierownik produkcji przy "Barry Lyndon" Stanleya Kubricka oraz matkę, która koordynowała plany filmowe, chłonął zawód i obserwował jego tajniki. Gdy dorósł, sam stał się częścią branży. Przygodę z filmem zaczął w 1989 roku

Podczas prawie 30-letniej kariery był współpracownikiem takich reżyserów, jak James Gunn, Rian Johnson oraz Kevin Feige. Jak donoszą media, był także drugim najlepiej zarabiającym asystentem reżysera w branży filmowej. 

Pozostawił żonę Carly oraz osierocił syna Killeona i trójkę dzieci z poprzedniego małżeństwa- Stellę, Teddy'ego i Phoebe.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: radiozet.pl, plotek.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości