Adam Duritz to lider Counting Crows, zepsołu, który w pierwszej połowie lat 90. był jednym z najbardziej cenionych na świecie. W 2004 r. grupa została nominowana do Oscara za piosenkę do "Shreka 2".
Według raportu ONZ, w związku z wybuchem pandemii COVID-19 aż 90% krajów odnotowało obniżenie oczekiwanej długości życia. Spadek zanotowano także w osiągnięciach z dziedziny edukacji i dobrobytu. Także w Polsce spadła oczekiwana długość życia. Ile obecnie wynosi?
W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie, które przedłuża obowiązujące aktualnie obostrzenia epidemiczne związane z COVID-19. Przypominamy, jak brzmią i do kiedy potrwają.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zbliża się termin składania wniosku o świadczenie postojowe. Komu przysługuje taki rodzaj wsparcia i na jakich zasadach? Co powinien zawierać wniosek?
Małpia ospa rozprzestrzenia się ostatnio niezwykle szybko. WHO bije na alarm, ostrzegając, że ryzyko zakażenia się w Europie jest niezwykle wysokie. Nadal jednak brak konkretnych rozwiązań na powstrzymanie wirusa.
Mimo że rząd zdecydował się znieść praktycznie wszystkie obostrzenia wprowadzone wraz z wybuchem pandemii COVID-19, to zagrożenie nie minęło. Z danych prezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia wyraźnie widać, że nowych zakażeń przybywa. Co gorsza, badacze informują, że wykryto kolejny podwariant Omicrona. Czy jest się czego obawiać? Czy jesienią czeka nas "powtórka z rozrywki"? Na ten temat rozmawialiśmy z prof. Joanną Zajkowską, z Kliniki Chorób Zakaźnych UMB.
Programy społeczne mające na celu zachęcenie Polaków do powiększania rodzin nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Okazuje się, że lepiej niż finansowa zachęta, może podziałać czas wspólnie spędzony w domu. Tak przynajmniej wynika z niemieckich analiz.
Jak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, we wtorek 12 lipca potwierdzonych zostało 2035 przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. To największa liczba od początku kwietnia. Tydzień temu, 5 lipca, poinformowano o 1075 zakażeniach COVID-19.
Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 zaczęły mnożyć się różnego rodzaju "teorie" wyjaśniające pojawienie się groźnego wirusa. Niektóre z nich sugerowały, że choroby nie ma i padliśmy ofiarami globalnego spisku. Czy wiara w takie teorie może być niebezpieczna? Okazuje się, że tak. Dowiedli tego badacze ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
W Szanghaju trwa twardy lockdown. Chińskie miasto cały czas mierzy się z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem. O sytuacji epidemicznej rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze studentką Weroniką Truszczyńską, która mieszka w Szanghaju oraz z dr. Pawłem Grzesiowskim, ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19. Czy Polskę czeka podobny scenariusz?
Pracy zdalnej w okresie pandemii doświadczyły miliony Polaków. Obecnie koronawirus wydaje się być opanowany, zatem szefowie podejmują decyzję o tym, by pracę wykonywać stacjonarnie.
Mimo że rząd zapowiada całkowite zniesienie restrykcji wprowadzonych wraz z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2, to w ocenie specjalistów pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.
Powstał projekt rozporządzenia, które ma przedłużać obowiązek noszenia maseczek w niektórych miejscach publicznych. Akt prawny trafił do premiera Mateusza Morawieckiego. Do kiedy ma obowiązywać?
Udział krajowych leków w polskim rynku od lat spada. Wypiera je tańsza azjatycka konkurencja. Co nas czeka? Jak zadbać o to, aby nie zabrakło substancji czynnych? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Barbarą Misiewicz-Jagielak, wiceprezes zarządu w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.
Ostatnie dwa lata były w Polsce rekordowe pod względem zgonów. Teraz ten niechlubny trend zaczyna się zmieniać. Statystyki pokazują, że w kwietniu ten wskaźnik wrócił do poziomu sprzed pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2. W ocenie specjalistów ta poprawa wynika nie tylko z faktu, że udało się wyciszyć pandemię.
Podczas rozprzestrzeniania się wariantu Omikron do szpitali trafiło ponad dwa razy więcej niezaszczepionych dzieci w wieku od 5 do 11 lat w porównaniu do tych, które przyjęły preparat - wynika z badań Amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).
Dla pacjentów onkologicznych COVID-19 to może być wyrok śmierci. Dlatego powinni być regularnie testowani. Niestety Ministerstwo Zdrowia wstrzymało odrębne finansowanie testów, a szpitale nie chcą za nie płacić z własnej kieszeni.
Ostatnie dwa lata żyliśmy w cieniu epidemii COVID-19. Czas zamknąć ten rozdział i zacząć funkcjonować w postpandemicznej rzeczywistości. Ten tekst stanowi podsumowanie.