COVID-19 i wakacje 2022. Jakie obostrzenia przywracane są w krajach Europy?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
next.gazeta.pl/businessinsider.com
kobieta na plaży w maseczce COVID-19

Po ponad dwóch latach pandemii koronawirusa w wielu krajach nie obowiązuje już większość obostrzeń związanych z COVID-19. Nie oznacza to jednak, że nie ma ich wcale, zwłaszcza, że w niektórych regionach liczba zakażeń znowu rośnie. Sprawdź, jakie obostrzenia obowiązują w Europie w lato 2022.

Lato 2022. Gdzie nadal obowiązują maseczki?

W większości europejskich krajów można swobodnie poruszać się po ulicach i wielu miejscach publicznych bez maseczek czy konieczności zachowania dystansu społecznego. W wielu z nich maseczki nadal jednak trzeba nosić w szpitalach, przychodniach, aptekach czy domach opieki.

Trudna sytuacja covidowa w Chinach
Trudna sytuacja covidowa w Chinach Źródło: Dzień Dobry TVN

W Niemczech maseczki są obowiązkowe w transporcie publicznym, również w samolocie. W Holandii obowiązują także na lotniskach. W transporcie publicznym przywrócone zostały również we francuskiej Nicei. Decyzję tę podjęto ze względu na informację o ponad 200 tys. zakażeń w ciągu jednego tylko dnia, 5 lipca, w całej Francji.

Francja, Azory, Kosowo, Monako i Malta nadal sprawdzają również paszporty covidowe. W innych krajach już się tego nie robi, ale sytuacja jest dynamiczna i wszystko może się zmienić.

Koronawirus w Europie. Liczba zakażeń rośnie

We Włoszech 5 lipca odnotowano 132 tys. kolejnych przypadków zakażeń koronawirusem. Maseczki są tam wymagane (poza placówkami medycznymi), również w transporcie publicznym. Podobnie w Grecji. Na skutek wzrostu liczby zakażeń rekomendowane są także w miejscach publicznych w Hiszpanii. Niewykluczone, że znów staną się obowiązkowe.

Władze Cypru zdecydowały o przywróceniu obowiązku noszenia maseczek w publicznych pomieszczeniach zamkniętych. Eksperci ds. zdrowia na Cyprze zalecili jego wprowadzenie "po serii infekcji rozprzestrzeniającej się od osób, które nie podjęły odpowiednich środków ostrożności".

W Bułgarii, Turcji i Danii z kolei nie przywrócono dotychczas żadnych obostrzeń. W Chorwacji dotyczą wyłącznie placówek służby zdrowia.

Więcej informacji na tvn24.pl.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: next.gazeta.pl/businessinsider.com

Źródło zdjęcia głównego: Goran Matijevic/Getty Images

Pozostałe wiadomości