Nie musisz wyrzucać ich do kosza. Daj im drugie życie.
Co zrobić, gdy jednym z problemów są przetłuszczające się pasma?
Te newsy mogłeś przegapić - podsumowanie poniedziałku.
W niedzielę (30 kwietnia) weszło w życie rządowe rozporządzenie w sprawie zniesienia obowiązku zasłaniania ust i nosa w apteka. Nadal jednak maseczki musimy nosić w przychodniach oraz szpitalach.
Wymóg noszenia maseczki w placówkach medycznych miał obowiązywać do końca marca 2023 roku. Ponieważ jednak liczba nowych zakażeń na COVID-19 i inne wirusy obecnie jest wysoka, rząd postanowił przedłużyć to obostrzenie.
Obecnie usta i nos musimy zakrywać maseczką wyłącznie w aptekach, przychodniach i szpitalach.
Kiedy musimy je zakładać?
W niektórych regionach liczba zakażeń znowu rośnie.
Wielu myślało, że maseczki to pieśń przeszłości. Tymczasem koronawirus nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a obostrzenia mogą powrócić.
W większości krajów obostrzenia związane z koronawirusem zostały już poluzowane lub zdjęte. We Włoszech zmiany dotyczą obowiązku noszenia maseczek. Do kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
Maseczki ochronne towarzyszą nam od wybuchu pandemii COVID-19. Okazuje się, że mimo zniesienia większości obostrzeń, wciąż warto mieć je w zanadrzu.
Powstał projekt rozporządzenia, które ma przedłużać obowiązek noszenia maseczek w niektórych miejscach publicznych. Akt prawny trafił do premiera Mateusza Morawieckiego. Do kiedy ma obowiązywać?
Minister zdrowia zarekomendował zniesienie niektórych obostrzeń od kwietnia.
Zmiany w obostrzeniach
Od 1 marca poluzowane zostaną dotychczasowe obostrzenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczyć będą m.in. pracy zdalnej w urzędach. Informacje o nich przekazał premier Mateusz Morawiecki. Co z maseczkami?
Ekspert wskazuje termin.
Pandemia zmusiła nas do korzystania z maseczek. Co ciekawe, ich noszenie przekłada się nie tylko na lepszą ochronę przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2, ale także naszą atrakcyjność. Z ustaleń brytyjskich badaczy wynika, że osoby w maseczkach ochronnych uchodzą za bardziej interesujące.
Gdzie mogą pojawić się nowe obostrzenia?
Media obiegła zabawna historia. Uczęszczający do pierwszej klasy Mason nie chciał zsunąć maseczki do szkolnego zdjęcia. Na prośby fotografa odpowiadał, że zawsze słucha swojej mamy, a ta zabroniła mu ją ściągać.
Lato to wymarzona pora roku dla wszystkich smakoszy owoców. W tym czasie na bazarkach i w sklepach znaleźć możemy pyszne truskawki, wiśnie, maliny czy jagody. Wiedzieliście, że oprócz zastosowania w kuchni, wykorzystuje się je także w kosmetyce? Przedstawiamy przepisy na najlepsze maseczki z owoców.
Stosowanie płynu do dezynfekcji rąk ma ochronić nas przed ewentualnym zakażeniem, a także zatrzymać dalszą transmisję wirusa. Okazuje się, że środki do odkażania mogą też szkodzić. Polscy badacze dowiedli, że obecne w nich nanosrebro może przenikać do organizmu. Co to oznacza w praktyce?
W większości krajów Europy nakaz noszenia maseczek dotyczy najczęściej pomieszczeń zamkniętych. Wciąż jednak są państwa, w których trzeba mieć zasłonięte usta i nos także na świeżym powietrzu. Za lekceważenie zasad grożą grzywny sięgające nawet 1900 złotych.
Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do wątpliwości dotyczących obowiązku zakrywania ust i nosa w zamkniętych pomieszczeniach. Czy wiadomo, do kiedy będzie trzeba nosić maseczki?
Od ponad roku niemal codziennie towarzyszą nam maseczki ochronne. Korzystamy też z jednorazowych rękawiczek. Kiedy już się zużyją - część z nas - zamiast to kosza, rzuca je byle gdzie. Takie pandemiczne śmieci zbiera Piotr Krzymowski i robi z nich dzieła sztuki.
Zgodnie z rozporządzeniem rządu, 15 maja zostaje zniesiony obowiązek zasłaniania nosa i ust maseczką. Zmiany dotyczą przede wszystkim przebywania na świeżym powietrzu, ale nie zawsze. W jakich miejscach i sytuacjach nadal musimy je mieć?
Anthony Faucci, amerykański ekspert w zakresie chorób zakaźnych, zdradził w ostatnim wywiadzie, że po ustaniu pandemii ludzie dalej będą nosić maseczki ochronne. Jego zdaniem mogą one przyczynić się do zahamowania rozprzestrzeniania innych chorób przenoszonych drogą kropelkową.
Do Dziennika Ustaw trafiło nowe rozporządzenie w sprawie maseczek ochronnych. To oznacza, że wiadomo już, kiedy nakaz zasłaniania ust i nosa nawet na świeżym powietrzu zostanie zniesiony.
W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby wykonano 33 801 testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 17 019 testów antygenowych. Wykryto 3451 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 22 chorych zmarło.
Maseczki na zewnątrz nie są potrzebne, a zdecydowanie bardziej trzeba się skupić na miejscach, w których wirus znajduje się w większym stężeniu i dobrze się rozprzestrzenia - powiedział PAP prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak.