Rząd luzuje obostrzenia. Zmiany w pracy zdalnej

Koronawirus
Koronawirus
Źródło: gettyimages/Morsa Images
Od 1 marca poluzowane zostaną dotychczasowe obostrzenia, wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Zmiany dotyczyć będą m.in. pracy zdalnej w urzędach. Informacje o nich przekazał premier Mateusz Morawiecki. Co z maseczkami?

Luzowanie obostrzeń od 1 marca

Informacje o luzowaniu obostrzeń przekazał Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zwołanej w środę, 23 lutego w KPRM.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Źródło: Dzień Dobry TVN
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Omikron – co o nim wiemy?
Omikron – co o nim wiemy?

- Przywracamy normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna. Dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania - mówił szef rządu.

Które obostrzenia będą obowiązywały po 1 marca?

Prezes Rady Ministrów wymienił obostrzenia, których na razie rząd nie planuje znosić. Obecny na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył jednak, że również ich poluzowanie jest wyłącznie kwestią czasu.

- Nadal tylko będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach użyteczności publiczności, w sklepach. Tam, gdzie ten dystans między ludźmi jest bliski - powiedział premier.

Szef rządu oraz minister zdrowia przedstawili dotychczasowe trendy w zakażeniach koronawirusem w Polsce. Adam Niedzielski zaznaczył, że szczytem fali Omicron było 60 tys. przypadków dziennie.

- To są oczywiście też restrykcje, które w perspektywie kolejnych tygodni czy miesięcy będziemy decydowali się znosić - zawsze konsultujemy te decyzje ze specjalistami, w tym przypadku chodzi o Radę do spraw covid, która działa w nowej formule. Wczoraj odbyło się spotkanie i dyskutowaliśmy m.in. na ten temat - poinformował szef MZ.

Koronawirus w Polsce. Dane z 23 lutego 2022 r.

W środę, 23 lutego, ministerstwo zdrowia przekazało informacje o wykryciu 20 456 zakażeń koronawirusem, z czego 2 269 to zakażenia powtórne. Zmarło 360 osób.

Od początku pandemii wykryto 5 602 680 przypadków zakażenia koronawirusem. 110 517 osób zmarło.

Więcej na ten temat na portalu TVN24.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/ Morsa Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla