Origami to wywodząca się z Chin i rozwinięta w Japonii sztuka składania papieru bez użycia kleju, nożyczek i dodatkowych ozdób. Jednymi z pierwszych motywów wykonywanych tą techniką były ozdobne pudełka tsutsumi oraz pary motyli zdobiące butelki sake podczas wesela. Papier do origami powinien być cienki i plastyczny, by łatwo można go było zaginać i składać.
Numizmatyką zajmują się zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Jest to rodzaj hobby, który łączy pokolenia. Jakimi kryteriami kierują się miłośnicy numizmatyki? Monety poszukiwane przez te osoby to egzemplarze o różnej wartości.
Zbliżają się chłodniejsze dni, w których dzieci nie będą tak często wychodziły bawić się na zewnątrz. Z tego powodu warto znaleźć im kreatywne zajęcie. Na ciekawy pomysł wpadła Katarzyna Sulewska, która założyła na Facebooku grupę #kamyczki. W Dzień Dobry Wakacje opowiedziała, na czym polega nowa zabawa.
Joanna i Piotr są rzemieślnikami w stylu steampunk. Najpierw zaczęli tworzyć biżuterię, aż w końcu styl ten zawładnął całym ich życiem. Poznajcie ich nietypową pasję.
Burze niektórych przerażają, innych fascynują. Wiele osób jest zaintrygowanych tym zjawiskiem pogodowym i pragną obserwować je z bliska, stając się tzw. łowcami burz. Niestety, coraz więcej dzieci również wyrusza w środek gwałtownych wyładowań. Jakie niesie to za sobą zagrożenia? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział łowca burz, który prowadzi grupę hobbystyczną Burze Podkarpacia, Piotr Witek.
Trwa najstarsza i największa międzynarodowa impreza sportowa, czyli Igrzyska Olimpijskie. W tym roku odbywają się w Tokio. Tom Daley, reprezentant Wielkiej Brytanii w skokach do wody, zwrócił na siebie uwagę nie tylko umiejętnościami sportowymi. Został przyłapany, jak siedząc na trybunach... robił na drutach.
Daria Ładocha jest mamą dwóch córek. Starsza z nich, Laura, uwielbia jeździć konno. Kulinarna ekspertka opowiedziała nam, jak to się stało, że nastolatka pokochała ten sport. Okazuje się, że wszystko się zaczęło, gdy jej pociecha miała zaledwie kilka miesięcy.
Paweł Skóra to Mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football. Jest wielokrotnym sędzią, doświadczonym performerem, który pokazywał swoje umiejętności podczas setek pokazów na całym świecie, a także w programie "Mam Talent!". Teraz w Dzień Dobry TVN zaprezentował, co potrafi zrobić z piłką.
34-letnia Sara Gustafsson ze Szwecji pochwaliła się w mediach społecznościowych swoim unikatowym hobby. Kobieta bowiem zbiera lalki, które do złudzenia przypominają dzieci. W swojej kolekcji ma już 20 okazów, którym systematycznie wykonuje sesje zdjęciowe i chwali się w sieci.
Dla malowania motocykli porzucił karierę prawnika, choć - jak sam deklaruje - od początku wiedział, że prawo to nie jego bajka. Na początku swoim hobby zajmował się po godzinach, w garażu, szybko jednak zrozumiał, że to właśnie ze swoją pasją chce związać swoje życie zawodowe.
Niecodzienna pasja oraz zainteresowanie historią sprawiło, że Monika i Łukasz Harazim założyli rodzinę. Dziś wspólnie rekonstruują średniowieczne tkaniny. Na czym to polega? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Odwiedzenie opuszczonego budynku ma swój niepowtarzalny klimat. Doskonale zdają sobie z tego sprawę eksploratorzy miejscy z Górnego Śląska. Na czym polega ich pasja? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Michał Szymański uprawia archeologię eksperymentalną. Przebiera się w średniowieczne stroje i organizuje żywe lekcje historii. Poznajcie współczesnego alchemika, który swoją pasję przekuł w pracę.
Pan Jarosław ma nietuzinkowe hobby. Zbiera zapalniczki. Jego kolekcja liczy już ponad 500 modeli. Najstarszy eksponat powstał jeszcze przed wojną. Nie ma dwóch takich samych - kunsztem wykończenia i kreatywną formą charakteryzują się zwłaszcza zapalniczki gabinetowe. W kolekcji doliczymy się także tych powstałych z łusek pocisków, tych o kształtach armaty lub latarni. Znajdzie się nawet sedes. Skąd u pana Jarosława wzięła się taka pasja?
Anna Kiełtyka rocznie wytwarza około 200 krasnali. Jej wyroby znalazły już właścicieli m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Skandynawii. Cały czas napływają do niej nowe zamówienia. Co wyjątkowego jest w tych figurkach? Opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Henryk Świerszcz pasjonuje się telefonami. Od ponad 40 lat zbiera je i odnawia. W Dzień Dobry TVN pokazał swoją niezwykłą kolekcję. We własnym garażu ma bowiem około 150 eksponatów.
Jedni chodzą na plażę po bursztyny, inni po... drewno. Łukasz Żuchowski wykonuje oryginalne ozdoby do domu z wyrzuconych przez może fragmentów zniszczonych falochronów i kutrów. Na co dzień pracuje jako latarnik.
Paulina Kmiecik ma niecodzienną pasję. Ze zwykłego sznurka jest w stanie stworzyć małe dzieła sztuki - makramy, torby, paski i różnorakie akcesoria. Prowadzi bloga, w którym dzieli się swoim sposobem na życie i największą pasją. Czy każdy może pójść w jej ślady i wyplatać ze sznurka?
Wspólna pasja to coś, co bardzo mocno zbliża do siebie ludzi. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z parami, które połączyło hobby. Czy wspólna pasja daje gwarancję udanego związku? Czy w codziennym życiu łączonym z pracą i pasją jest jeszcze miejsce na bliskość?
Niedawno w jednym z podwarszawskich ogrodów pojawił się wyjątkowy ptak. Dla wielu z nas byłoby to po prostu ładne stworzenie. Dla innych - cel, który trzeba zobaczyć. Informacja o owej sikorce lazurowej obiegła całą Polskę. Na drugi dzień na jej wizytę w karmniku czekało kilkudziesięciu twitcherów. Na czym polega ich hobby?
Pasja Macieja Zarańskiego przerodziła się w pracę. Dziś jest właścicielem jednej z najstarszych, o ile nie najstarszej, drukarni w Polsce. Od czego zaczęło się jego niezwykłe hobby? Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Witold Koprucha zdobył w swoim życiu wiele zawodów. Jest taksówkarzem, aktorem, który zagrał w wielu serialach oraz filmach fabularnych, a także... kustoszem we własnym muzeum. Jak otworzył Muzeum Agatów w Rudnie?
Paweł Młodkowski jest paralotniarzem i cenionym fotografem. Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Jak połączył obie pasje i dlaczego nie fotografuje za pomocą dronów?
Gdy Michał Torzecki był dzieckiem, rodzice uczyli go, że o bezbronne stworzenia należy dbać. Dziś miłość do zwierząt łączy z życiową pasją i tworzy niezwykłe portrety porzuconych psów. Robi to w niezwykłym celu.
Często zdarza się, że fascynacje z najmłodszych lat pozostają w naszych sercach na zawsze. Żywym przykładem takiego stanu rzeczy jest Wojciech Górszczyk, który ze względu na swoją nietypową pasję, do ślubu pojechał... "ogórkiem".
Margaret nie raz udowodniła, że lubi zaskakiwać. Niezależnie od tego czy chodzi o nowe projekty muzyczne, niecodzienne stylizacje, czy nowości z życia wokalistki. Fani Margaret wiedzą, że po swojej idolce mogą spodziewać się nieoczekiwanego. Nie inaczej jest tym razem. Gwiazda pochwaliła się naprawdę oryginalną pasją.
Katarzyna Grabarczyk do godz. 15 jest zwykłą urzędniczką. Po pracy przemienia się w detektywa od fałszerstw. Jak zaczęła się jej pasja związana z odręcznym pismem? O arkanach swojego niezwykłego hobby opowiedziała w Dzień Dobry TVN.