Porady

  Porady

  Zmiana czasu 2020. Przestawianie zegarków z zimowego na letni to zmora wielu osób. Z drugiej strony - większość krajów dzięki zmianie zauważa oszczędność energii oraz mniejszą liczbę wypadków samochodowych. Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni i odwrotnie?

  Wyrok lub nakaz zapłaty wydany przez sąd nie oznacza jeszcze, że należność można egzekwować. Takie orzeczenie musi zostać zaopatrzone w klauzulę wykonalności, która informuje, iż dany tytuł wykonawczy ma zostać zrealizowany. Wszystkie strony, których może dotyczyć taki wyrok obowiązane są do podporządkowania się i udzielenia pomocy w jego przeprowadzeniu.

  Normy ISO ustalane są przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną w Genewie. Wyrażenie "ISO" pochodzi od greckiego słowa isos oznaczającego "równość". Normy ISO są dokumentami standaryzującymi poszczególne płaszczyzny funkcjonowania organizacji i przedsiębiorstw.

  Patelni w sklepach jest mnóstwo, a wybór tej najlepszej może być trudnym wyzwaniem. Jak znaleźć patelnię idealną? Jak jej używać? Jak o nią dbać, aby długo służyła i nie była stwarzała zagrożenia dla naszego zdrowia? Na te pytania odpowiadała w naszym studiu dr Wiesława Grzesińska z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie.

  Linie lotnicze Malaysia Airlines zakończyły współpracę z kilkoma stewardesami. Wśród nich była kobieta, której waga wskazywała 1 kg więcej, niż przewiduje "instrukcja dotycząca wyglądu załogi". Odwołała się od decyzji do sądu. Ten jednak przyznał rację przewoźnikowi. Czy pracodawca ma prawo zwolnić nas przez nadwagę, wiek, czy orientacje? O tym rozmawialiśmy z radcą prawnym Przemysławem Ligęzowskim.

  Ekolodzy biją na alarm - jeśli szybko nie zmienimy stylu życia, już wkrótce zaczniemy tonąć w plastiku i ugotujemy się z powodu globalnego ocieplenia. Ewa i Dawid Kozioł propagują ekologiczny styl życia. Zajrzeliśmy z kamerą Dzień Dobry TVN do ich ekologicznego domu. Jak zacząć ekologiczną rewolucję od siebie?

  Od przekazanych pieniędzy powyżej pewnego limitu należy odprowadzić podatek. Dotyczy to także darowizny od członka najbliższej rodziny. Jest jednak sposób na to, aby się zwolnić z tego obowiązku. Jak uregulować rodzinną darowiznę? W naszym studiu wyjaśniała to adwokat Eliza Kuna.

  Z problemem wyrzucania zużytych baterii borykamy się na co dzień. Wiele osób szczerze przyznaje, że lądują one zazwyczaj w koszu przeznaczonym dla odpadów mieszanych. Tymczasem odpowiednia segregacja może uchronić nasze zdrowie i środowisko przed skażeniem. - W małej baterii można znaleźć sporo szkodliwych substancji - powiedział ekspert ds. ochrony środowiska.

  YouTube to portal, z którego codziennie korzystają miliony internautów. Oferuje mnóstwo filmów niemal z każdej dziedziny życia i jest platformą umożliwiającą zarówno naukę, jak i rozrywkę. Dowiedz się, jak zgrać film z YouTube’a.

  W okresie jesienno-zimowym, kiedy rozkręcamy kaloryfery, w naszych domach niestety gromadzi się jeszcze więcej kurzu niż zwykle. Jak się go pozbyć? Swoimi sposobami podzielił się z nami nasz ekspert Dawid Kozioł.

  Osoby nabywające mieszkanie na rynku pierwotnym mogą zgłaszać usterki na etapie odbioru i deweloper jest zobowiązany do ich usunięcia. A co z wadami, które ujawnią się kilka miesięcy później? Czy deweloper jest zobowiązany do ich naprawienia?

  Dla tych, którzy zjedli właśnie śniadanie, przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji, jak wykorzystać resztki, które zwykle trafiają do kosza. Sylwia Majcher, propagatorka zero waste, udowodniła, że ich zastosowanie jest łatwe i szkoda marnować przydatne jeszcze produkty.

  Działka rolna najczęściej kojarzy się z uprawą rośliny lub hodowlą zwierząt i zazwyczaj należy do rolnika. Jednak nawet osoby, które z rolnictwem nie mają nic wspólnego, mogą pod pewnymi warunkami ją nabyć. Przed zakupem warto jednak przyjrzeć się ustawie o obrocie ziemią.

  Żółty jest bardzo wyrazistym i żywym kolorem, który ma mnóstwo zastosowań. Doceniają go między innymi architekci wnętrz, projektanci mody, a także specjaliści do spraw marketingu i reklamy. Barwa ta może występować w różnych zestawieniach kolorystycznych. Sprawdź, jaki kolor pasuje do żółtego.

  Pomysłów na prezent dla dziadka z okazji Dnia Dziadka są tysiące, ale tak naprawdę tylko bliscy członkowie rodziny wiedzą, co najbardziej może przypaść do gustu drugiej osobie. Mimo to, szukając świetnego prezentu na Dzień Dziadka, warto rozważyć różne sprawdzone pomysły na prezent.

  Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzimy w styczniu, ale życzenia składamy z różnych okazji. Mogą być: imieninowe, urodzinowe, bez okazji, krótkie, długie, śmieszne, wzruszające. Ważna jest nie tylko ich treść, ale i forma. Lepiej umieścić je na kartce czy na własnoręcznie wykonanej laurce? Wyrecytować czy wyśpiewać? Nasze podpowiedzi gwarantują, że twoim dziadkom zakręci się łezka w oku.

  Filofobia to lęk przed zakochaniem się i byciem w związku z drugą osobą. Zaburzenie to powstaje w wyniku negatywnych doświadczeń z przeszłości, związanych z nieszczęśliwą miłością, dużym natężeniem emocji, a czasami także zdradą ze strony partnera lub odrzuceniem.