Porady

  Porady

  Kwiaty z bibuły doskonale sprawdzą się jako element palmy wielkanocnej, prezent wykonany samodzielnie przez dzieci lub sezonowa dekoracja mieszkania. Do ich zrobienia potrzebna będzie bibuła w wybranych kolorach, klej i nożyczki. Te podstawowe przybory papiernicze w zupełności wystarczą do zrealizowania prostych projektów.

  Jak wyczyścić buty z nubuku? Można w tym celu wykorzystać specjalistyczne preparaty lub postawić na domowe sposoby. Niezbędne środki do czyszczenia znajdziesz najpewniej w swoim mieszkaniu, na kuchennej półce. Pamiętaj, że nubuk wymaga sprawdzonych sposobów pielęgnacji – niewłaściwie użyte środki mogą go łatwo zniszczyć.

  Gra na gitarze, choćby i najbardziej wirtuozerska, nie zabrzmi dobrze, jeśli sprzęt nie będzie właściwie dostrojony. Jak właściwie nastroić gitarę?

  Zbliża się weekend majowy, czas wypoczynku oraz rodzinnych wyjazdów. Coraz więcej osób decyduje się na zabranie ze sobą czworonożnych przyjaciół. W naszym studiu gościła behawiorystka Sonia Maciuszek, która podzieliła się wskazówkami, jak przygotować zwierzęta do podróży. Na co zwrócić uwagę? Jak zmniejszyć stres pupila, aby podróż była znośna dla niego i właściciela?

  Problem z wrastającym paznokciem nie dotyka tylko dorosłych, ale także dzieci. Dotyczy nawet niemowląt. Za najczęstsze jego przyczyny u najmłodszych uznaje się niewłaściwe przycinanie paznokci, a także źle dobrane obuwie, urazy mechaniczne lub predyspozycje genetyczne. Ważne jest, aby zareagować na problem od razu. Nieleczony wrastający paznokieć może doprowadzić do rozwoju infekcji czy nawet konieczności interwencji chirurgicznej.

  Twarz jest prawdziwym zwierciadłem, w którym odbija się nasze samopoczucie, dlatego warto zadbać o to, aby była wypoczęta i zrelaksowana. Najlepszym i najtańszym sposobem jest wykonywanie samodzielnego masażu twarzy. O tym jak to zrobić, by przynosił najlepsze efekty, mówi Lari Yugai, ekspertka w zakresie manualnego modelowania twarzy.

  Ogród od zawsze kojarzy się ze spokojem i powrotem do natury. Każdy, kto marzy o ukwieconym skrawku ziemi, chciałby, aby festiwal kolorów trwał od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków. Jak osiągnąć taki efekt? Zainspiruj się pomysłami pani Bożeny z programu "Nowa Maja w ogrodzie".

  Analiza finansowa przedsiębiorstwa lub innego podmiotu, prowadzącego działalność ekonomiczną (np. analiza finansowa gminy, analiza finansowa spółki giełdowej), pozwala na określenie kondycji finansowej, bilansu płatniczego i wielu innych parametrów. Posługiwanie się analizą finansową jest niezwykle istotne, gdy sprawdza się wiarygodność finansową kontrahentów, ale nie tylko.

  Dzieci, chociaż rozkoszne, czasem potrafią nieźle dać w kość, prawda? Bywa, że jako rodzice potrzebujemy wsparcia w poradzeniu sobie z kłopotami wychowawczymi i w zbudowaniu dobrej, silnej więzi z naszą pociechą. "Zrób coś z tym dzieckiem" to nie bezsilne wołanie o pomoc, czy okrzyk desperacji. To pierwszy krok do zmiany na lepsze na froncie rodzic-dziecko. Z pomocą przyjdzie psycholog kliniczna Ewa Narkiewicz-Nejno.

  Zacieniony ogród to zmora wielu miłośników roślin. Zagospodarowanie przestrzeni, do której rzadko dociera słońce, jest nie lada wyzwaniem. Nierzadko ta część ogrodu pozostaje zaniedbana. Rzeczywiście nie wszystkie rośliny dobrze zniosą takie warunki, jednak z całą pewnością jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

  Pandemia ograniczyła kontakty między ludźmi. Niektóre ze znajomości zawartych podczas izolacji będą kontynuowane, gdy wszystko wróci już do normy. Nadal będziemy uczyć się czy pracować z osobami, z którymi nie udało się spotkać więcej niż kilka razy lub wcale. Dr Konrad Maj, psycholog społeczny, Kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych "HumanTech" na SWPS, radzi, jak pielęgnować relacje, gdy nie możemy ich w pełni rozwijać, i jak przygotować grunt do bezpośrednich kontaktów.

  Praca zdalna, ślęczenie godzinami przed komputerem, mało ruchu na świeżym powietrzu – to wszystko jest zgubne dla naszego wzroku. Wielu z nas musiało zacząć nosić okulary, a część sięgnąć po mocniejsze szkła. Dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy optometrystkę Magdalenę Sadowską o to, jak dobrać odpowiednie oprawki do kształtu twarzy.

  Łazienka - prawdziwa zmora większości mieszkań w Polsce. Mała, ciasna, niepraktyczna, nieustawna, a mimo to jakoś udaje nam się ją zagracić. Czasem przypomina PRL-owski skansen przeszłości słusznie minionej, czasem bliżej jej do eklektycznego misz-maszu (czyt. chaosu artystycznego). Jak sprawić, by łazienka była jednak funkcjonalna? Pomoże nam w tym Krzysztof Miruć - pasjonat urządzania praktycznych wnętrz.

  Modne dodatki to must have każdej fashionistki, niezależnie od sezonu. Jak je nosić, z czym zestawiać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Oto przegląd modeli najmodniejszych torebek na lato 2020. Zobacz, które najlepiej pasują do Ciebie!

  Kosztuje mniej niż jakiekolwiek specjalistyczne sprzęty, a daje spektakularne efekty - niepozorna piłka do tenisa może więcej niż się spodziewasz. Pomoże ci się zrelaksować, rozluźni mięśnie, poprawi posturę.