Porady

  Porady

  Ciepłe pory roku to okres rozwoju i pylenia większości roślin. W poszczególnych miesiącach w powietrzu znajdują się różne pyłki, które są problematyczne dla alergików. Co pyli w lipcu? Co można zrobić, aby jak najmniej odczuwać konsekwencje alergii na pyłki?

  Szybki rozwój Internetu ma ogromny wpływ na zmiany w formach komunikacji międzyludzkiej. Aplikacje takie jak Instagram towarzyszą nam każdego dnia. Poszukujemy w nich inspirujących treści, promujemy własne. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu chcemy konto na Instagramie usunąć. Sprawdziliśmy, jak to zrobić skutecznie.

  14 lipca obchodzony jest nietypowe święto - Dzień Łapania za Pupę. Oczywiście nigdy nie należy tego robić bez pozwolenia! Z tej okazji jednak postanowiliśmy przyjrzeć się fasonom i krojom spodni, które sprawiają, że każde pośladki zawsze prezentują się doskonale. Jak wybrać spodnie podkreślające pośladki? Poznaj kilka trików.

  Na pełny, obfity w liczne okazy sezon na grzyby trzeba jeszcze trochę poczekać. Są jednak takie gatunki, które pojawiają się w lasach nieco wcześniej, dzięki czemu nie trzeba czekać z grzybobraniem do jesieni. Sprawdź, jakich grzybów szukać w lipcu.

  Kwiat lipy zbiera się na początku jego kwitnienia, a suszony w odpowiednich warunkach (w temperaturze do 35 stopni Celsjusza) wykazuje właściwości lecznicze. Herbata z kwiatu lipy ma zastosowanie w leczeniu przeziębienia, grypy oraz zapalenia oskrzeli. Kwiat lipy stosowany jest również w kosmetyce, np. leczy łupież. Jakie jeszcze ma właściwości?

  Kleszcz to mały, pasożytniczy pajęczak. Żywi się krwią i atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Przenosi wiele groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet śmiercią. Jak w takim razie bronić się przed kleszczami? Czy opryski są dobrym pomysłem? Jak go usunąć?

  Wszyscy, którzy zarządzają przydomowym ogrodem, wiedzą, jak ważne jest zbieranie deszczówki. Dzięki niej nie muszą się martwić, jak podlać rośliny w trakcie znikomych opadów deszczu. Poza tym można wykorzystać zebraną wodę do wielu innych pożytecznych działań. Sprawdź, co zrobić z deszczówką.

  Nie warto kupować foliowych torebek. Podczas zakupów zdecydowanie lepiej jest stawiać na torby wielokrotnego użytku. Można je kupić lub spróbować wykonać je samodzielnie, wykorzystując do tego stare koszulki. Jak zrobić eko torbę? Dowiecie się tego w cyklu "Sama to ogarniesz".