Porady

  Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce trwają, ale wciąż pojawia się wiele wątpliwości i zapytań o to, czy lek na pewno jest bezpieczny i kiedy można go przyjmować. Jeden z naszych widzów zadał pytanie, co się stanie, jeśli między dawkami szczepionki zachorujemy na koronawirusa. Wątpliwości rozwiał w naszym programie dr Paweł Grzesiowski.

  Kupujemy i gromadzimy coraz więcej rzeczy. Czy jednak rzeczywiście potrzebujemy kolejnej dekoracji? Zwłaszcza, że przez pandemię koronawirusa spędzamy w domu większość swojego czasu. Jak więc sprawić, by stał się naszym azylem? Na to pytanie odpowiedziała nam Korina Hortyńska, konsultantka Feng Shui.

  Rodzice w natłoku obowiązków nie zawsze mają siłę i czas, by spełnić wszystkie oczekiwania swoich pociech. Jednak bez względu na wiek, dzieci potrzebują uwagi swoich rodziców i czasami ciężko im odmówić, chociaż naprawdę nie ma na to przestrzeni. Jak więc odmawiać dzieciom tak, by nie poczuły się odrzucone ani urażone? Czy sposób, w jaki mówimy im "nie", jest kluczowy? Na te pytania odpowiedziała w naszym studiu Marta Bąkowska, dziecięcy psycholog kliniczny.

  Wiele osób wierzy w to, że możliwe jest znalezienie pokrewnej duszy, drugiej osoby, która będzie dla nas jak połówka jabłka. Właśnie dlatego nierzadko pojawiają się pytania o to, jak przyciągnąć miłość mężczyzny lub kobiety i co zrobić, aby znaleźć odpowiedniego partnera.

  Sommelier to zawód wciąż mało popularny w Polsce, chociaż na świecie spotyka się z wielkim uznaniem. Specjalista wina to wykwalifikowana osoba w zakresie serwisu i obsługi klienta. Jego zadaniem jest m.in. odpowiedni dobór trunku do potraw. Kto może zostać sommelierem?

  Za chwilę wkraczamy w 2021 rok, a wraz z nim w postanowienia noworoczne. Wiele osób postawi na naukę angielskiego. Niektórzy zaczną od podstaw, ale niektórzy znają już trochę ten język, tylko muszą go odkurzyć. Jak to zrobić? Z pomocą i fantastycznym pomysłem przyszła do nas Kalina, śpiewająca lektorka języka angielskiego, która przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN 365 znanych piosenek na każdy dzień.

  Leśniczy to osoba, która zajmuje się zarządzaniem różnych prac z zakresu gospodarki leśnej, a także zwalczaniem przestępstw na terenach Lasów Państwowych. Niektórzy zastanawiają się nad tym, jak zostać leśniczym i czy konieczne jest ukończenie studiów.

  Wybór odpowiedniej drogi życiowej oraz znalezienie celu i sensu swojego życia to bardzo trudne zadanie. Zwykle im więcej różnych możliwości i kierunków, tym większe zamieszanie i trudność w podjęciu odpowiedniej decyzji. Cel w życiu jest tym, co nadaje sens ludzkiej egzystencji.

  Zgon należy zgłosić w urzędzie stanu cywilnego w ciągu 3 dni od śmierci. Przed pochówkiem trzeba załatwić formalności: zgromadzić niezbędne dokumenty, wybrać zakład pogrzebowy, zadecydować o miejscu pochówku, ustalić termin pogrzebu i mszy, zakupić kwiaty. Zwykle wystarczy kilka dni, by dopełnić formalności pogrzebowe.

  Unoszący się w powietrzu zapach korzennych przypraw i pięknie udekorowany świąteczny stół. Rozpoczyna się rodzinne biesiadowanie przy wieczerzy, a tu wpadka: rozlany na biały obrus lub kreację czerwony barszcz, wino, olej ze śledzika czy kleks z majonezu. Plamę zwykle chcemy szybko zmyć, by nie została z nami na dłużej. Czym możemy się ratować i jakie domowe środki będą pomocne w interwencji? Pokazywała to w naszym programie Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników.

  Święta zbliżają się wielki krokami, a co za tym idzie - pojawiają się wątpliwości. W tym roku nie zastanawiamy się jednak, jak usadzić wszystkich gości i ile potraw przygotować, ale jak nie złamać reżimu sanitarnego. I właśnie z takim problem boryka się jeden z naszych widzów.

  Wielu z nas nie może się doczekać świątecznych prezentów. Niestety nie zawsze te upominki są trafione. Skarpety, kapcie, kosmetyki - to z nich, statystycznie, cieszymy się najmniej. Co jeszcze widnieje na liście najbardziej niechcianych prezentów? Czy coś z tego zestawienia znaleźliście kiedyś pod choinką?

  Święta przynoszą nam dużo radości i uśmiechu, lecz niejednokrotnie dzięki nim przybywa nam również kilka kilogramów więcej. I choć potrawy, które pojawiają się na polskich stołach, są często bardzo zdrowe i dobre dla naszego organizmu, to ilość jedzenia, jaką spożywamy, z reguły odbiega od tego, ile powinniśmy jeść na co dzień.

  Odbiór techniczny mieszkania to ostatni krok, który dzieli nowego właściciela od chwili przejęcia kluczy i zostania pełnoprawnym posiadaczem lokalu. To również moment, w którym można jeszcze wyłapać różne nieprawidłowości i niedociągnięcia. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę dokonując odbioru.

  Prezent dla przyjaciółki powinien być wyjątkowy. Nie musi być drogi, bo w prostocie leży siła. Dlatego warto szukać rzeczy nie skomplikowanych, ale unikalnych, ze szczególnym przesłaniem. Chcesz postawić na oryginalność? Zdecyduj się na własnoręczny prezent dla przyjaciółki. Sprawdź pomysły.

  Przed nami ostatni weekend przed świętami, który co roku nieodłącznie wiąże się z zakupami. Wszyscy ruszą do sklepów, by zaopatrzyć się w potrzebne produkty spożywcze, a zapominalscy będą szukać prezentów pod choinkę. Jak zachowywać się w lokalach handlowych, by uniknąć zarówno zakażania COVID-19, jak i kontuzji od dźwigania? W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym dr Tomasz Karauda oraz trener Dariusz Brzeziński.

  Sezon wakacyjny to zdecydowanie najlepszy czas na noszenie pięknych i zwiewnych letnich sukienek. To właśnie teraz warto rozejrzeć się, by znaleźć dla siebie najlepsze i najmodniejsze wakacyjne zestawy. Sukienki na lato można łączyć z ciekawą biżuterią, wygodnymi sandałkami oraz designerskimi kapeluszami. Poznaj nasze propozycje modnych stylizacji!

  Boże Narodzenie kojarzy nam się z zapachem świeżej choinki, domowymi wypiekami i przede wszystkim ciepłem. Kornelia Westergaard zdradziła, jak w naturalny sposób stworzyć świąteczne aromaty, a Magda Borowiak-Wróblewska pokazała, jak przemienić zwykłą świecę w dzieło sztuki. Niech zapachnie świętami!