Porady

  Zima nie jest zbyt łaskawa dla naszych włosów. Po miesiącach noszenia czapek, przebywania w suchych pomieszczeniach oraz ekspozycji na mróz i skoki temperatur zwykle zaczynamy wiosenny sezon z przesuszoną, łamliwą czupryną. Jak nadać fryzurze z powrotem blask i zadbać o jej kondycję? Nieocenione w tym przypadku okażą się maseczki. Uwaga - nie musisz od razu biec do sklepu. Większość masek do włosów wykonasz w domu sam.

  Wielkimi krokami zbliża się koniec zimy i niedługo odłożymy sanki do piwnicy. Nadchodzi czas na inną, równie atrakcyjną dla najmłodszych, aktywność na świeżym powietrzu, czyli jazdę na rowerze. Biegowy, trójkołowy czy na dwóch kółkach - jaki powinien być pierwszy rower dla dziecka? Jak dbać o bezpieczeństwo małego cyklisty? Praktyczne rady i ciekawostki zebrała dla rodziców Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci.

  Pandemia i przymusowe zamknięcie w domu bardzo mocno odbiły się na naszych relacjach z innymi ludźmi. Jedne statystyki pokazują, że coraz więcej osób składa wnioski rozwodowe lub o separację, a inne, że rodzina jest dla nas szczególnie ważna. Jaka jest prawda? Jakie skutki prawne pociąga za sobą rozwód, a jakie separacja? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z Marcjanną Dębską, adwokatką rozwodową i mediatorką.

  Funkcja pyrolizy to wyjątkowo skuteczne czyszczenie komory piekarnika bez zbędnego wysiłku! Wystarczy tylko wybrać program na wyświetlaczu, a piekarnik rozgrzewa się do wysokiej temperatury ok 480 stopni C, eliminując wszelkie zabrudzenia, włącznie z uciążliwymi plamami tłuszczu. Cały proces jest bezpieczny, bo drzwi piekarnika są specjalne chłodzone oraz zablokowane na czas czyszczenia.

  To nie tak, że wszyscy od razu mamy zamieniać się w postać ze słynnego obrazu Edwarda Muncha. Krzyk pomaga. Pozwala się oczyścić z negatywnych emocji. Nic dziwnego, że coraz więcej terapeutów zaleca go jako terapię. Zwłaszcza na Islandii praktyka staje się coraz popularniejsza. Dlaczego? I jak terapia krzykiem może pomóc nam w walce ze stresem?

  Pisanie rozprawki to rozpatrywanie wybranego zagadnienia lub problemu, który następnie poddaje się dogłębnej analizie. W rozprawce zadajemy pytania, zbieramy argumenty, poszukujemy odpowiedzi i wyciągamy wnioski. Tę uproszczoną formę pracy naukowej piszemy według ściśle określonych zasad. Jak dobrze napisać rozprawkę?

  Prawdziwy cukier waniliowy to skarb każdej pani domu. Doskonale sprawdza się jako przyprawa do ciast i deserów albo jako aromatyczny dodatek do gorących napojów. Niestety, wanilia w cukrach z torebek występuje zwykle w śladowych ilościach. Nierzadko producent zastępuje ją syntetycznym aromatem. Zamiast kupować produkt pełen chemii i ulepszaczy, lepiej przygotować go w naturalnej postaci. Sprawdź, jak zrobić cukier waniliowy.

  Każdego ranka sięgasz po szczotkę do włosów? Fryzjer gwiazd takich, jak Rosie Huntington-Whiteley i Alexa Chung stanowczo by to odradził. Jego zdaniem sekret pięknie ułożonych włosów leży w ich nieczesaniu.

  Czasem do poprawy nastroju wystarczy drobny pierścionek lub subtelny naszyjnik. Warto więc postarać się, by ich blask cieszył oczy jak najdłużej. Jak dbać o złotą biżuterię? Wystarczy kilka prostych sposobów, by zachować ją w dobrym stanie przez długi czas.

  Jak napisać przemówienie do wygłoszenia w klasie? To pytanie często stawiają sobie uczniowie, którzy muszą przygotować i wygłosić tę formę monologu. Wiedza na temat tego, jak skonstruować treść wystąpienia publicznego, może się jednak przydać każdemu. Jak napisać przemówienie, które zachwyci słuchaczy?

  Płyty indukcyjne to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w kuchni. Mają coraz więcej zwolenników – zwłaszcza w mieszkaniach, które nie posiadają instalacji gazowych. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w indukcję. I przy okazji podpowiadamy, które modele są warte szczególnej uwagi.

  Pranie i jego suszenie to dla wielu nużący obowiązek. Jednak kilka prostych sztuczek może z niego uczynić prawdziwą przyjemność. Przekonuje o tym Anna Nowak-Ibisz, czyli Pani Gadżet. W naszym programie pokazała, jak prawidłowo suszyć, żeby potem uniknąć prasowania.

  Walka z trądzikiem jest żmudna i niejednokrotnie długa. A kiedy już udaje nam się osiągnąć zwycięstwo, często przyćmiewają je niezbyt estetyczne blizny. Bywają równie trudne do zniwelowania co sam trądzik - a przykrywanie ich podkładem to kiepski pomysł. Jak sobie z nimi poradzić w naturalny sposób?