Porady

  Porady

  Uścisk dłoni to w kulturze europejskiej od początku XX w. oficjalny sposób witania się. Obecnie jest on o tyle istotny, że może zaważyć na pierwszym wrażeniu. Poprzez uścisk dłoni wiele osób wyraża pewność siebie, życzliwość, otwartość lub wręcz przeciwnie – niepewność czy niechęć. Dowiedz się, jak odczytywać znaki zawarte w mowie niewerbalnej.

  Pisanie wypracowań nie należy do zadań prostych. Wymaga wiedzy, sprawności w pisaniu i doskonałej umiejętności formułowania myśli. Jeśli jednak poznasz kilka podstawowych zasad, pisanie kolejnych wypracowań będzie coraz prostsze. Nic tak dobrze nie sprawdza się w tej dziedzinie jak sformułowanie, że trening czyni mistrza! Jeśli więc na początku spędzasz godziny, wpatrując się w pustą kartkę – nie obawiaj się, w końcu wena przyjdzie i do ciebie!

  Niewielkie miasteczko leżące nieopodal Białegostoku nazywane jest często podlaską perłą baroku. W Tykocinie zamek, synagoga i wiele innych budowli zachwyca i wabi turystów. Ale to wyjątkowe miejsce słynie nie tylko z zabytków (choć zabytkowych budowli jest tu ponad sto). To także historia – wielkiej miłości i wielkiego skandalu, kary za zdradę i nagrody za wierność, a także miasta, którego już nie ma.

  Międzyzdroje to znany ośrodek wypoczynkowy, do którego co roku przyjeżdżają aktorzy, piosenkarze oraz celebryci. W 1996 roku powstała tam znana w całej Polsce Aleja Gwiazd, na której wielu ludzi kultury i sztuki pozostawiło odciski dłoni. Poznaj historię tego miejsca oraz jego pozostałe atrakcje.

  Wiele kobiet staje przed pytaniem: lepiej stosować podpaski czy tampony? Tampony, mimo wygody stosowania, powodują niepewność. Zwłaszcza w przypadku młodych dziewczyn nie zawsze oczywiste jest to, jak właściwie założyć tampon. Jednak po kilku próbach aplikacja okazuje się bardzo prosta. Jak zatem wygląda aplikacja tamponu? Oto instrukcja krok po kroku.

  Kuny to urocze stworzenia, jednak mają swoje obyczaje, które sprawiają, że mogą naprawdę dać się we znaki. Ich obecność w domu można poznać po specyficznych poszlakach, często bardzo nieprzyjemnych. Jaki sposób na kuny w domu będzie najlepszy?

  Kompas to przyrząd nawigacyjny, który pomaga odnaleźć się w terenie. Najdokładniejsze pomiary uzyska się, stosując go jednocześnie z mapą, czyli wykonując tzw. orientowanie mapy. Cyfrowy kompas można mieć również w telefonie komórkowym, używając do tego aplikacji, którą należy odpowiednio skalibrować.

  Kolor zębów uwarunkowany jest od kilku czynników. Jest on dziedziczny oraz zmienia wraz z wiekiem. Na odcień zębów wpływają również codzienne, nie zawsze pozytywne nawyki – zła dieta, przyjmowanie niektórych leków, korzystanie z używek, niewłaściwa i niedokładna pielęgnacja jamy ustnej. Jednak w niektórych przypadkach można wpłynąć na ich kolor. Jakie są naturalne sposoby wybielania zębów?

  Rozpalanie grilla może zająć mniej niż kwadrans, musisz tylko poznać kilka trików oraz… trafić na odpowiednią pogodę. Przyda się dobra rozpałka i zapas węgla drzewnego. Zabrakło rozpałki lub nie chcesz z niej korzystać? Sprawdź sposoby na sprawne rozpalenie grilla bez jej użycia.

  Jak otwierać piwo otwieraczem wie chyba każdy. Jednak w upalny dzień, kiedy chcemy się napić zimnego piwa, może nas zaskoczyć bardzo nieprzyjemna sytuacja – brak otwieracza pod ręką. Oczywiście, jeżeli kupiliśmy piwo w puszce nie mamy tego problemu. Co jednak w sytuacji, gdy od zimnego napoju dzieli nas mocno osadzony kapsel?

  Wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego sposobu korekcji wzroku. Zarówno okulary, jak i soczewki mają swoje wady i zalety. Warto przeanalizować każde rozwiązanie, aby wybrać jak najkorzystniej. Co zatem lepsze – okulary czy soczewki?

  Każde państwo azjatyckie, które produkuje pałeczki do jedzenia, preferuje różne ich wzory i kształty. Chińskie pałeczki są bardziej kanciaste, natomiast wietnamskie mają bardziej owalny kształt. Technika jedzenia sushi pałeczkami, bez względu na ich wzór, jest zawsze taka sama.

  Sushi jest zdrowym i pożywnym daniem kuchni azjatyckiej, głównie kojarzonym z Japonią, gdzie przybrało formę i styl doceniany przez smakoszy na całym świecie. Pełne potrzebnych organizmowi składników odżywczych, sushi może być włączone do zbilansowanego sposobu odżywiania nawet przez osoby na diecie redukcyjnej. Poza kilkoma wyjątkami, prawie nikt nie musi dokonywać wyboru między jedzeniem sushi a zdrowiem!

  Wakacje to okres wypoczynku, relaksu i dobrej zabawy. Aby wyjazd przebiegał bez zakłóceń, konieczne jest przygotowanie i spakowanie wszystkich elementów, które mogą przydać się w czasie wypoczynku. O tym, co wziąć na wakacje, decyduje przede wszystkim kierunek podróży. Zasady dotyczące pakowania można wdrożyć jednak niezależnie od destynacji.

  Dekoracja stołu na komunię może wyjątkowo podkreślać charakter sakramentu. Warto jednak postawić na subtelność całego wystroju – należy pamiętać, że dekoracje mają być jedynie uzupełnieniem całej ceremonii. Dlatego świetnie sprawdzi się klasyczna biel, co nie oznacza, że nie można uzupełnić stołu dodatkami w innych, mniej standardowych kolorach.

  Piękne storczyki, hiacynty i bromelie, stojące na parapecie to marzenie niejednej pani domu. Jak je pielęgnować, aby kwitły jak najdłużej? A jak zadbać o kwiaty cięte? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła mistrzyni florystyki Karolina Ładyżyńska-Skrzypek.

  Najczęściej trafiają do naszych kuchni wraz z zakupami. Mól kuchenny to niewielki owad, którego trudno zauważyć, a jeszcze trudniej, gdy ma postać malutkiej larwy. Ale szkodniki te stają się prawdziwą plagą, gdy uda im się rozmnożyć. Jeśli nie chcemy, by niszczyły nasze zapasy jedzenia, trzeba wiedzieć, jak pozbyć się moli kuchennych.

  Jak się rysuje rower? Najprostsza wersja to dwa koła, pomiędzy nimi odwrócony trójkąt jako rama i kilka elementów dodatkowych, jak siodełko czy kierownica. To jednak wersja dla rysowników amatorów. Prezentujemy krok po kroku, jak narysować rower.

  Zwrot sukni ślubnej, kolekcji komiksów, a nawet pieniędzy za operację piersi, o co jeszcze kłócimy się przy rozstaniu lub rozwodzie? Jak prawo reguluje taką sytuację? Poprawnie napisany wniosek o rozwód składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to wyszczególnione w podpunktach żądania powoda, a druga to uzasadnienie dla sądu. Wniosek o rozwód powinien zawierać również informację, czy rozwód ma być zasądzony z orzeczeniem o winie czy bez. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokatem Martą Trzęsimiech-Kocur, która prowadząca bloga o tematyce rozwodowej.

  Kleszcze to prawdziwe utrapienie. Czy poza chemicznymi preparatami istnieją inne sposoby na to, by się przed nimi obronić? Ostatnio na liście substancji, które odstraszają kleszcze, znalazł się czystek.

  Pamięć jest dla nas bardzo ważna. Dobra pamięć ułatwia życie; pozwala wszystko zaplanować, zapewnia również poczucie bezpieczeństwa. Ale co zrobić, jeśli zaczyna nas zawodzić? Jeżeli mamy coraz większe trudności, aby zapamiętać numer telefonu albo zapominamy zdarzenia z naszego życia? Jednych dotykają problemy z pamięcią krótkotrwałą, a inni mają problemy z koncentracją i pamięcią. Czy można sobie pomóc?

  Ile kosztuje miejsce na cmentarzu, jaki wybrać cmentarz dla zmarłej osoby i jakich formalności należy dokonać? To pytania, na które w sytuacji śmierci bliskiej nam osoby, smutku i żalu, zdecydowanie trudno będzie nam odpowiedzieć, dlatego warto wcześniej poznać, jak wyglądają kwestie związane z wyborem odpowiedniego cmentarza.

  Wirusy, bakterie, grzyby, szkodniki, źle dobrane nawozy, czy nieodpowiednie warunki siedliskowe. Przyczyn, które wywołują choroby roślin, jest wiele.Jak je prawidłowo rozpoznawać i co należy robić, by wygrać z nimi walkę?

  Od 250 do 400 zł trzeba zapłacić profesjonalnej firmie za kompleksowe czyszczenie wnętrza samochodu. W jego skład wchodzi odkurzanie, pranie tekstyliów, czyszczenie szyb i plastików. Możemy również zlecić mycie zewnętrzne auta. Ale wszystkie te czynności możemy także wykonać samodzielnie. Jak się do tego zabrać?