Porady

  Porady

  O sukcesie życiowym decyduje zarówno ciężka praca, jak i inteligencja. Dodatkowym czynnikiem, który motywuje do działania, jest silna wola, czyli zdolność do wizualizacji odległych celów i zbudowania w sobie motywacji wewnętrznej. Silna wola ma ogromne znaczenie zarówno w trakcie nauki czy pracy, jak i podczas odchudzania. Zobacz jak możesz ją ćwiczyć.

  Maślak żółty (inaczej maślak modrzewiowy) to grzyb licznie występujący w polskich lasach. Cała rodzina maślaków znacząco odróżnia się od popularnych gatunków trujących, dlatego można je bezpiecznie zbierać nawet bez zaawansowanej wiedzy z dziedziny grzyboznawstwa.

  Tuniki ciążowe królują wśród ubrań dla kobiet. W zestawie z legginsami tworzą jedną z najbardziej popularnych ciążowych stylizacji. Tunika ciążowa jest nie tylko wygodna, ale przede wszystkim o jej atrakcyjności decyduje uniwersalny krój, który sprawia, że ubranie to sprawdza się i w domowym zaciszu, i na oficjalnym wyjściu.

  Późnym latem, a wczesną jesienią zaczynają dojrzewać śliwki. To w tym czasie są one najsmaczniejsze. Warto korzystać z darów natury i przygotowywać z nich domowe przetwory. Owoce te są niskokaloryczne, a co więcej, bardzo dobrze wpływają na układ trawienny. Te właściwości warto wykorzystywać. Sprawdź nasz prosty przepis na domową nalewkę ze śliwek.

  Skuteczny biznesplan zwiększa szansę na sukces w prowadzeniu własnej działalności. By móc stworzyć dobrze prosperującą firmę, trzeba bowiem wiedzieć, w jaki sposób działać i jakie cele realizować – a właśnie tę wiedzę daje taki dokument. Dlatego przygotowania do roli przyszłego przedsiębiorcy należy rozpocząć od odpowiedzenia sobie na pytanie, jak napisać biznesplan i jak on właściwie wygląda.

  Pies, który często przebywa na zewnątrz, powinien mieć własną budę. W sprzedaży są przeróżne konstrukcje tego typu, lecz nie zawsze można dopasować je do rozmiarów zwierzęcia. Dowiedz się, jak samodzielnie zrobić budę dla psa i ją ocieplić.

  Osobowość narcystyczna to zaburzenie osobowości, które ujawnia się w toku życia jednostki i może negatywnie wpływać na związki oraz relacje społeczne. Narcyz to osoba uwielbiająca sama siebie, o zawyżonej samoocenie i braku kontroli zachowań. Słowo „narcyz” po raz pierwszy pojawiło się już w starożytności, jednak w psychologii spory wkład w definiowanie narcystycznego zaburzenia osobowości mieli Zygmunt Freud i Otto Kernberg.

  Kokos ceniony jest za słodki smak i właściwości odżywcze. Często jednak, chcąc kupić wiórki czy wodę kokosową, decydujemy się od razu na gotowy produkt, aby uniknąć rozłupywania orzecha. To błąd, bo otwieranie kokosa wcale nie jest trudne. Poznaj nasze sposoby!

  Kandyzowane owoce to idealny sposób nie tylko na zdrowszą wersje słodyczy, ale także dobry pomysł na ich zakonserwowanie. Cukier, podobnie jak sól, jest bowiem naturalnym konserwantem. Dzięki kandyzowaniu możemy zrobić owocowe słodycze, które wytrzymają niemal całą zimę - o ile ich przedtem nie zjemy! Przedstawiamy dwa proste i pyszne sposoby na kandyzowane jabłka.

  Korzeń żywokostu jest źródłem wielu cennych składników, mających właściwości lecznicze. Specyfiki z korzenia żywokostu sprawdzają się m.in. w terapii chorób reumatycznych. Są niezawodne również wtedy, gdy mowa o złamaniach, stłuczeniach czy skręceniach stawów.

  Owoce mirabelki zbierane są od ostatnich tygodni lipca do ostatnich tygodni sierpnia, a czasem nawet jeszcze we wrześniu. W tym czasie jest najsmaczniejsza i warto wykorzystać ją w kuchni. Świetnym sposobem jest ciasto z mirabelką. Zobacz kilka prostych przepisów na ciasto z mirabelkami i wybierz coś dla siebie.