Porady

  Porady

  Podobno gryzą tylko te osoby, które mają słodką krew. Teorii na temat ugryzień komarów jest całe mnóstwo. Producenci wychodzą naprzeciw nim, proponując coraz skuteczniejsze i doskonalsze środki odstraszające komary. Warto jednak wiedzieć, jak domowymi sposobami chronić się przed swędzącymi i bolesnymi ugryzieniami. Sprawdź, co odstrasza komary. Jakiego zapachu nie tolerują?

  Choć samo mycie zębów pomaga utrzymać właściwy poziom higieny jamy ustnej, to warto poświęcić także chwilę językowi. Wystarczy użyć szczoteczki do zębów. Dowiedz się, jakie są największe z tego korzyści.

  Choroby ogórków mogą doprowadzić do strat materialnych, zwłaszcza kiedy atakują uprawy przemysłowe. By uniknąć kłopotów, warto stosować się do kilku prostych zasad. A kiedy już ogórki dopadnie jakaś infekcja, należy jak najszybciej przystąpić do jej zwalczania.

  Właściwa priorytetyzacja zadań usprawnia działania firmy i ma na celu optymalne wykorzystanie wszystkich dostępnych zasobów. Choć jest to pojęcie, które najczęściej pojawia się w kontekście zarządzania projektami, stosujemy je też w życiu codziennym (świadomie bądź nie). Istnieją techniki priorytetyzacji, które sprawdzają się w każdej sytuacji – zarówno zawodowej, jak i prywatnej.

  Przydomowy basen to doskonały sposób na ochłodę i relaks w upalne, słoneczne dni. Każdy basen, również ten na stelażu czy dmuchany, wymaga odpowiednich zabiegów, aby zgromadzona w nim woda służyła jak najdłużej i była bezpieczna dla kąpiących się w niej osób. O czym warto pamiętać?

  Naturalnie duże piersi to atut, który wymaga świadomej pielęgnacji, na którą składają się nie tylko zabiegi kosmetyczne, ale także gimnastyka i masaże. Nieodpowiednio traktowane szybko stracą jędrność, przez co mogą stać się źródłem kompleksów. Aby do tego nie dopuścić, warto stosować się do kilku prostych zasad.

  Morele idealnie sprawdzają się jako owoce na przetwory: można z nich przygotować przepyszne dżemy, świetnie nadają się do suszenia, dobrze znoszą mrożenie. Alternatywą dla domowych konfitur może być też nalewka. Aromatyczny likier przygotowany na przełomie lipca i sierpnia fantastycznie sprawdzi się w długie, zimowe wieczory, przywołując wspomnienie słonecznego lata.

  Ocet ma dużo więcej możliwości zastosowań, niż się może wydawać. Sprawdza się nie tylko w roli wzmacniacza smaku, ale też jako środek czyszczący, pochłaniacz zapachów czy odkamieniacz. Sprawdź, do czego jeszcze można go wykorzystać.

  Smak kiszonych ogórków jest niepowtarzalny. Dodane do jakiejkolwiek potrawy mogą zmienić jej charakter. Świetnie się odnajdują w wielu zupach, sałatkach czy na kanapkach. Wspaniałe właściwości i walory smakowe posiada również woda po kiszonych ogórkach, która często jest marnowana i wylewana. Sprawdź, jak można ją wykorzystać.

  Sfermentowana woda ryżowa to naturalny kosmetyk, który doskonale wpływa na kondycję włosów i skóry. Jej dobroczynne właściwości znane są zwłaszcza Azjatkom, które od wieków wykorzystują ją do przeprowadzania swoich pielęgnacyjnych rytuałów. Mieszanką cennych protein, która pozostaje w garnku po ugotowaniu ryżu, można z powodzeniem płukać włosy lub przemywać twarz o poranku. Zobacz, jak przygotować wodę ryżową w domu.

  Wiele kobiet zmaga się z silnymi bólami w trakcie menstruacji i tuż przed nią. Poza samym brzuchem, ból często pojawia się również w innych miejscach, np. dolnym odcinku kręgosłupa czy piersiach. W niektórych przypadkach konieczne jest przyjmowanie środków przeciwbólowych. Okazuje się jednak, że dolegliwości może łagodzić również odpowiednia dieta. Co zatem jeść podczas okresu, aby te dni były znośniejsze?

  Na wakacje 2021 r. z utęsknieniem czekały nie tylko dzieci, młodzież i ich rodzice, ale również zmęczeni pandemiczną rzeczywistością pracodawcy. Pandemia COVID-19 znacznie zmieniła sytuację na rynku pracy. Coraz więcej branż wznawia działania, ale w wielu miejscach brakuje rąk do pracy. Szansą są pracownicy sezonowi, w tym szukająca wakacyjnego zatrudnienia młodzież. Gdzie szukać ofert?

  Sól to kuchenny obowiązek i najpopularniejsza z przypraw. Większość potraw trudno sobie bez niej wyobrazić. Okazuje się, że moment dosypania soli do jedzenia zależy od tego, co konkretnie przygotowujemy. Sprawdź, jak to robić, aby nie zaszkodzić daniom i jak najlepiej wydobyć z nich smak.

  Kiedy można spuścić psa ze smyczy? To pytanie, które zadaje sobie niejeden psi opiekun. Właściciele czworonogów pragną zapewnić im nieco swobody i nieskrępowanego ruchu. Jednakże trzeba też uwzględnić pozycję osób trzecich, które mogą mieć opory przed tym, aby zwierzęta poruszały się luzem w ich towarzystwie.

  Podróże, zwiedzanie, wakacje i wypoczynek nie zawsze muszą oznaczać odległe, egzotyczne miejsca na świecie. To, co bliżej, jest również warte poznania. Podróż po Polsce i jej zakamarkach może być świetną przygodą. Można też ruszyć nieco dalej, poza nasz kraj, ale nadal stosunkowo blisko. Europa nie jest dużym, ale za to bardzo „gęstym” w możliwości poznawcze kontynentem. Jeśli przemieszczać się po niej nie samolotem, to czym?

  Mokra karma dla psa to zwykle jeden z ulubionych rarytasów wszystkich czworonogów. Często smakuje psom znacznie bardziej niż sucha karma – jest dla nich aromatyczna i kusi miękką, wilgotną konsystencją. Musisz jednak pamiętać, że karma mokra dla psa jest mniej treściwa niż jej suche odpowiedniki.

  Sukienka na poprawiny to ważna kreacja, która powinna być przemyślana i oddawać charakter przyjęcia. Przy wyborze sukni na poprawiny istotne jest to, jaką rolę na nich pełnimy. Sukienka na poprawiny dla panny młodej nadal może być utrzymana w bieli, druhna natomiast może sięgnąć po kreację współgrają z sukienką młodej. Jeśli jesteś gościem z grona znajomych lub rodziny, sięgnij po sukienkę w stylu casualowym.