Wielu zapalonych grzybiarzy spiera się, czy borowik ponury jest grzybem jadalnym, czy też nie. Część z nich twierdzi, że można go spożywać, ale tylko po wcześniejszym ugotowaniu. Ile jest w tym prawdy? Dlaczego borowik ponury i ceglastopory są tak często ze sobą mylone?
"Zrobione własnoręcznie cieszy najmocniej".
Konsekwencje ich niedopełnienia mogą być bolesne.
Sprawdź aktualnie obowiązujące przepisy.
Oto odpowiedź prawnika.
Na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Dziś przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka tabliczki mnożenia zazwyczaj odbywa się w drugiej i trzeciej klasie szkoły podstawowej. Niektóre maluchy nie mają najmniejszych problemów z jej opanowaniem, jednak część dzieci będzie potrzebować pomocy w nauce.
Mogłoby się wydawać, że na osę najłatwiej natknąć się wiosną lub latem. Tymczasem owady te najbardziej aktywne stają się jesienią i wtedy trzeba na nie bardzo uważać. Lasy Państwowe ostrzegają przed nimi w specjalnym komunikacie.
Brain food może być przetłumaczone jako jedzenie dobre dla mózgu. Sprawdź, co wspomaga pracę tego organu.
Hydroloki, choć nie są nowym rozwiązaniem, wciąż są chętnie stosowane. Jak ich używać i gdzie można je kupić?
Co podarować bliskiemu mężczyźnie w dniu jego święta?
Kuchnia to serce niemal każdego domu. Julia Jakiel - studentka, która uwielbia gotować, zgłosiła się do cyklu Uli Chincz - "OdgracaMY", by uporządkować swoją spiżarkę. Choć kuchnia lśni u niej czystością, to magazynowanie zapasów pozostawia w jej przypadku sporo do życzenia. Jakie rozwiązania zaproponowała Ula Pedantula?
Sprawdź nasz poradnik.
Zakupu można robić w sklepie lub na bazarku. Dlaczego warto zdecydować się na tę drugą opcję? Jakie zalety ma robienie zakupów właśnie na bazarku? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Zobacz, jak podejmować trudne rozmowy.
"To nie jest proszenie o łaskę".
Co na to prawo?
Złociste liście, barwne wrzosy i bujne trawy. Jesień pełna jest pięknych kolorów, które warto przenieść do naszych domowych wnętrz. Dekoratorka Kinga Kołodziejak-Gul pokazała w Dzień Dobry TVN, w jaki sposób samodzielnie przygotować klimatyczne wiązanki.
A jak usunąć z ubrań gumę do żucia? W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z dziennikarką i autorką poradników Małgorzatą Świgoń.
Niedojrzałe owoce lub warzywa często są wyrzucane. Tymczasem z niektórych z nich można przygotować pyszne potrawy. Zielone pomidory stanowią składnik, który po obróbce może cieszyć doskonałym smakiem w długie zimowe popołudnia.
Wykorzystujesz grzyby w kuchni i dodajesz je do wielu potraw? Zobacz, jak suszyć grzyby w piekarniku, aby jak najdłużej zachowały swój aromat i smak.
Grzybobranie to bardzo popularna forma rekreacji w Polsce. Niestety jest wiele gatunków, po które nie powinniśmy sięgać, dlatego zanim wybierzemy się do lasu, warto poznać kilka cennych wskazówek i dowiedzieć się, gdzie ich szukać. W tym pomoże mapa grzybów.
Te metody zaskoczą prostotą i efektywnością.
Janginizacja to niezwykle zdrowa, ale nadal mało popularna metoda przygotowywania domowych przetworów, zwłaszcza tych z owoców. Podstawową zasadą jest to, by nie dodawać cukru. Na czym dokładnie polega metoda janginizacji? Sprawdź, jak ją wykonać.
Brak bliskości i intymności w wielu relacjach kończy się rozstaniem. Choć słyszymy zewsząd, że seks w życiu jest ważny, to często go bagatelizujemy i odkładamy na dalszy plan. Psycholożka i seksuolożka kliniczna Anna Golan opowiedziała nam, jak brak współżycia może wpłynąć na nasze życie.
Późne lato i jesień jest ulubionym czasem dla wszystkich miłośników grzybobrań. Borowiki, maślaki, prawdziwki, kanie, rydze… jest w czym wybierać. Nie wszystkie zebrane okazy będą zjedzone od razu, część zapragniemy pozostawić na zimę i wykorzystać do aromatycznych zup i sosów. Jak przechowywać suszone grzyby leśne, by nie straciły one swojego aromatu? Których nie suszyć?
Nic tak nie dopełnia domowego, zwłaszcza świątecznego obiadu, jak samodzielnie zebrane grzyby. Podgrzybki, kurki, maślaki, czy kanie to prawdziwe rarytasy, z których powstaje wiele zarówno tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych dań. Na wypatrywanie wielu z nich w lasach wcale nie trzeba czekać do jesieni. Jak się przygotować do zbierania grzybów? Co ze sobą wziąć na grzybobranie?
Wszyscy grzybiarze wiedzą, jaką zmorą i utrapieniem potrafi być piasek, który przylepi się do zbieranych grzybów. To szczególne utrapienie w suche lato i jesień. Jak skutecznie oczyścić grzyby z piasku?
Nie dość, że nadmierne spożywanie cukru nie jest dobre dla zdrowia, to w obecnej kryzysowej sytuacji na świecie, może go przez jakiś czas brakować. Czym więc zastąpić cukier w przetworach? Które zamienniki są najlepsze?