Porady

  Porady

  Pralka stała się sprzętem niezbędnym. Nagła awaria urządzenia przewraca codzienność do góry nogami. O ile przyczyną usterki nie jest elektronika, często za problem odpowiadają osady, które z czasem pojawiają się na bębnie i innych elementach. Jak czyścić pralkę, by pracowała bezawaryjnie?

  Odkręcanie słoików to nieodzowny element codzienności każdej gospodyni domowej i wszystkich miłośników przetworów. Niestety pozornie błaha czynność często okazuje się nie lada wyzwaniem. Jak poradzić sobie z odpornym na siłę mięśni wieczkiem? Wystarczy wykorzystać prosty tiktokowy trik.

  Niezwykle przewiewny i przyjazny dla skóry len to materiał, którego nie powinno zabraknąć w żadnej szafie. Latem, kiedy wysokie temperatury powietrza stają się uciążliwe, lniane ubrania mogą być dla nas prawdziwym wybawieniem. W dodatku są ponadczasowe i bardzo eleganckie, dlatego posłużyć nam mogą przez wiele sezonów.

  Muszki owocówki to jeden z najbardziej natrętnych i uciążliwych owadów, z jakimi spotykamy się na co dzień. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo szybka kolonizacja owoców, warzyw i innych produktów, które zaczynają się psuć. Z uwagi na szybkość rozwoju kolejnych organizmów, mogą w krótkim czasie stać się prawdziwym utrapieniem. Jak domowymi sposobami pozbyć się muszek owocówek z mieszkania?

  Pakowanie na wakacje nie musi być udręką! Joanna Winiarska podzieliła się z nami swoimi sposobami, jak sprawnie się spakować? Jak zrobić dobrą checklistę? Wakacje nad morzem, szczególnie nad Bałtykiem, są wyjątkowo nieprzewidywalne. Dobrze jest przed wyjazdem sporządzić jak najbardziej szczegółową listę rzeczy do zabrania i „odhaczać” na niej poszczególne punkty. Nie wiesz, co zabrać na wakacje nad morze lub na wakacje w górach? Co wziąć dla siebie, co dla dziecka? Sprawdź poniższe listy.

  Upały potrafią doskwierać także w nocy. Z powodu wysokiej temperatury przewracamy z się z boku na bok, pocimy się, a rano wstajemy zmęczeni. Aby wypocząć, wiele osób decyduje się na spanie nago. Dowiedz się, jakie ma to zalety.

  Ciepłe pory roku to okres rozwoju i pylenia większości roślin. W poszczególnych miesiącach w powietrzu znajdują się różne pyłki, które są problematyczne dla alergików. Co pyli w lipcu? Co można zrobić, aby jak najmniej odczuwać konsekwencje alergii na pyłki?

  Szybki rozwój Internetu ma ogromny wpływ na zmiany w formach komunikacji międzyludzkiej. Aplikacje takie jak Instagram towarzyszą nam każdego dnia. Poszukujemy w nich inspirujących treści, promujemy własne. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu chcemy konto na Instagramie usunąć. Sprawdziliśmy, jak to zrobić skutecznie.