Porady

  Porady

  W kwietniu 2022 roku była już jedna niedziela handlowa i wypadła w tygodniu przed Wielkanocą. Czy najbliższa niedziela 24 kwietnia również jest handlowa i sklepy będą otwarte?

  Mikrofalówka ma wiele użytecznych funkcji. Dzięki niej można nie tylko podgrzewać, ale również rozmrażać, gotować, a nawet grillować. Można dzięki niej przygotować nie tylko pizzę, ale również grillowane mięsa. Jak działa funkcja grillowania w mikrofali? Jak powinno się jej używać?

  Zbrojny atak Rosji na Ukrainę, bezpośrednie sąsiedztwo toczącej się wojny i masowe przybywanie na teren naszego kraju uchodźców powoduje, że wielu Polaków się boi. Nasze władze, wojsko, specjaliści, a nawet przedstawiciele innych państw i organizacji zapewniają, że Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej i NATO, jest bezpieczna. Wiele osób sprawdza jednak teraz, kto poszedłby do wojska w razie wojny w 2022 roku. Wyjaśniamy.

  Lany Poniedziałek to zwyczaj kultywowany od wielu wieków. Zgodnie z tradycją oblewanie się wodą nie tylko symbolizowało oczyszczenie, ale także miało sprzyjać płodności. Z biegiem lat popularny śmigus-dyngus przeszedł sporo zmian, ale nadal dostarcza sporo dobrej zabawy. Policja przestrzega jednak, by tradycja nie stała się chuligańskim wybrykiem, za który trzeba będzie zapłacić.

  Choroby pomidorów zdarzają się bardzo często – warzywo to jest narażone na działanie wielu szkodliwych bakterii i grzybów. Brak odpowiedniej profilaktyki oraz nieumiejętność przeciwdziałania może doprowadzić do zniszczenia sporej części plonów. Oto lista najczęstszych chorób pomidorów szklarniowych, gruntowych oraz uprawianych w tunelach foliowych.