Porady

  Lato w tym roku zaczęło się od upałów, które wiele osób źle znosi. Jak sobie z nimi radzić? Co zrobić, aby w mieszkaniu nie było zbyt gorąco? Przedstawiamy metodę z kocem termicznym. 

  Na polskich stołach coraz częściej pojawiają się owoce morza – warto wiedzieć, jak należy je jeść oraz przyrządzać. A sposobów tych jest całkiem sporo, bowiem małże to nazwa dla ponad 8 tys. gatunków mięczaków. Można je smażyć, zapiekać, gotować, a nawet spożywać całkiem na surowo. Sprawdź, jak jeść małże, aby nie narazić się na faux pas w towarzystwie.

  23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Prezent z tej okazji może wykonać każdy, a tato może go dostać nawet od niemowlaka. Zarówno w przedszkolu, jak i szkole dzieci wspólnie wykonują podarunki dla swoich ukochanych ojców. Kiedy dorastamy, zapominamy o tym, że własnoręcznie wykonany prezent liczy się podwójnie i zawsze zrobi większe wrażenie niż ten, nawet najdroższy, kupiony w sklepie. Sprawdź, jak samemu zrobić prezent na Dzień Ojca.

  Klapki pod prysznic to ważny element garderoby. Są użyteczne w domowych warunkach, ale przydają się również podczas wakacyjnych wyjazdów, pobytów w szpitalu czy wyjść na basen. Pełnią ważną funkcję, ponieważ chronią nasze stopy przed wirusowymi i bakteryjnymi infekcjami. Jak wybrać odpowiednie klapki prysznicowe?

  Sieć obiegła informacja o tym, że istnieje masło 0 kalorii. Byłaby to przełomowa wiadomość, zwłaszcza, że ten produkt jest wysokoenergetyczny. Czy jest możliwe wyprodukowanie masła, które ma 0 kalorii? 

  Benzyna osiąga rekordowe ceny, dlatego posiadacze aut szukają alternatywnych form transportu.  W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się pojazdy elektryczne. Wiele osób mija nas na hulajnogach elektrycznych. Innym pojazdem, który zyskuje coraz większą rzeszę fanów jest rower elektryczny. Nasz gość Mikołaj Pytel, ekspert rowerowy, porównał w studiu Dzień Dobry TVN te środki transportu do samochodu.

  Czereśnie to pyszne i bardzo zdrowe owoce, które pojawiają się latem. Co zrobić, by cieszyć się ich smakiem dłużej? Podpowiadamy sprawdzone pomysły, dzięki którym nieprzetworzone czereśnie mogą towarzyszyć nam przez cały rok.

  Poruszanie się hulajnogą elektryczną po mieście stało się w Polsce bardzo popularne. Wiele firm umożliwiło ich łatwe wypożyczanie na terenie miast. Coraz więcej osób posiada również własne pojazdy. Nie każdy jednak porusza się nimi zgodnie z obowiązującymi przepisami. Za co można dostać mandat?