Porady

  Czerwiec to sezon nie tylko na truskawki i szparagi. Są jednak dostępne wyjątkowo krótko, więc warto jeść ich jak najwięcej, zwłaszcza teraz - gdy mają najwięcej wartości i smaku. Inne warzywa i owoce sezonowe również pojawiają się lub oferują najwięcej właśnie w czerwcu, ale są dostępne też w kolejnych miesiącach. Sprawdź, jakie owoce i warzywa sezonowe są aktualnie najpyszniejsze i przepisy na potrawy, które można z nich przygotować.

  Szparagi to warzywo coraz chętniej kupowane przez Polaków. Sezon na nie trwa tylko dwa miesiące: w maju i czerwcu. Aromatyczne, zielone i białe warzywa, z których można przygotować wykwintne dania, to idealny opis szparagów. Ile obecnie kosztują? 

  Piknik to świetny sposób na uczczenie Dnia Dziecka. Z okazji obchodzonego 1 czerwca święta przygotowaliśmy poradnik, jak zorganizować taki wypad w plener. Sprawdź, o czym warto pamiętać, szykując wyprawę na łono natury. Gdzie można go zorganizować? Co trzeba ze sobą wziąć? Podpowiadamy również, co zabrać ze sobą do jedzenia.

  Od kilku dni pogoda daje się nam we znaki. Niż Eunice, który przyniósł w sobotę porywisty, silny wiatr, odsunął się w kierunku Rosji. Jego śladem podążają jednak inne niżowe układy baryczne i w rozpoczynającym się tygodniu, czeka nas powrót wietrznej aury. Dla wielu osób oznaczać to będzie spadek nastroju.

  Wprowadzony w 2020 r. bon turystyczny może częściowo pokryć wydatki rodzin z dziećmi w wakacje 2022. Już w 2021 można było z niego skorzystać. Komu przysługuje i jak aktywować bon? Jak płacić bonem turystycznym?

  Grupa Stonewall zaprasza na swój "Bal" wszystkich tych, którzy czują się samotni. W dobę na skrzynkę organizacji wpadło ponad pół tysiąca formularzy z historiami młodzieży szkolnej LGBT+. Autorzy zapytani o dyskryminację, podzielili się swoimi najwstydliwszymi historiami. - Z tych opowieści wyłania się obraz polskiej szkoły jako poligonu psychologicznego dla dzieciaków LGBT+ - powiedział Mateusz Sulwiński, członek stowarzyszenia.

  Zapieczona lub zardzewiała śruba to problem nawet dla specjalisty z profesjonalnymi narzędziami. Musimy wiedzieć, jak odkręcić zapieczoną śrubę, żeby jej nie zniszczyć i tym samym nie zwiększyć swoich kłopotów.

  Przechodząc na dietę w pierwszej kolejności eliminujemy z niej chleb. Dla wielu osób to ogromne wyrzeczenie, ponieważ nie potrafią sobie wyobrazić śniadania czy kolacji bez chleba lub chrupiącej kajzerki. Warto wiedzieć ile kalorii ma chleb, a ile bułka i czym można je zastąpić, aby nie zaprzepaścić efektów odchudzania.

  Co kupić mamie? Dzień Matki już wkrótce! Warto sprawić jej przyjemność wyjątkowym prezentem. Wcale nie musi być drogi i wyszukany. Najpiękniejszym gestem może być własnoręcznie zrobiona kartka. Szukasz czegoś innego, oryginalnego pomysłu na prezent, czym zaskoczysz swoją mamę? Sprawdź, jaki prezent wybrać na ostatnią chwilę.

  Składanie ręczników - czynność wydawałaby się banalna i prosta. O tym, że może być niezmiernie wciągającym zajęciem, przekonuje TikTokerka, która publikuje filmiki z instrukcją, jak to robić. Nagrania cieszą się ogromną popularnością, a jej oryginalne metody obserwuje w sieci kilka milionów ludzi. Zobacz, jak można poskładać ręczniki, prześcieradła i ubrania, by zajmowały w szafie jak najmniej miejsca.