"Tak z gołymi nogami?" - zimą wyjście na dwór bez rajstop zakrawa o brawurę. Choć latem odchodzą w zapomnienie, to podczas chłodniejszych miesięcy wiele kobiet nie może się bez nich obejść. Rajstopy mają tylko jedną wadę - rzadko są wykonywane z ekologicznych materiałów, zaś bardzo często szybko się zużywają. Jak przedłużyć ich żywot?
Brak własnej przestrzeni, ciągłe sprzeczki i walka o to, kto tym razem będzie lepszy, szybszy, mądrzejszy. Niestety takie sytuacje zdarzają się nawet w długoletnich związkach. Rywalizacja i niezdrowa dominacja jednego z partnerów to pierwszy krok to rozpadu relacji. Co więc robić, ulegać, czy walczyć o swoje? Na te pytania odpowiedziała nam Katarzyna Kucewicz, psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka.
Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. To właśnie tego dnia nie ważąc na kalorie, pałaszujemy słodkie pączki z konfiturą, budyniem czy ajerkoniakiem. A czy wiesz, jaka jest ich historia? Z jakim nadzieniem serwuje się je w poszczególnych regionach Polski? O pysznej tradycji opowiedzieli w programie dziennikarka Katarzyna Bosacka oraz krytyk kulinarny Robert Makłowicz.
Za oknem śnieg i minusowe temperatury, a my marzymy tylko o tym, by tuż po pracy wskoczyć pod ciepły koc z kubkiem gorącej herbaty. Przy takiej pogodzie nie trudno o wychłodzenie organizmu. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na to, co jemy. Właściwa dieta rozgrzewająca nie tylko doda nam siły i energii, ale także wzmocni naszą odporność. Co jeść i pić zimą? O tym rozmawialiśmy z dietetyk kliniczną dr Wandą Baltazą.
Tłusty czwartek to jedno z ulubionych świąt wielu Polaków. Przed najlepszymi cukierniami ludzie już tkwią w długich kolejkach, po to, by dostać idealnego pączka. Nie trzeba jednak kupować tego przysmaku, lecz można samodzielnie zrobić go w domu. W jaki sposób? W Dzień Dobry TVN podpowiedziała zwyciężczyni 9. edycji "MasterChefa", Aleksandra Juszkiewicz.
AirDresser to nowe urządzenie dla każdego, kto ceni sobie doskonały wygląd na co dzień. Szafa pozwala odświeżyć każdy rodzaj ubrań szybko i wygodnie w domu – wizyta w pralni będzie zbędna!
Golić się czy nie? Oto jest pytanie. Zdaniem niektórych kobiety nie powinny zbyt często sięgać po maszynkę. Dlaczego i czy właściwie częste golenie się jest zdrowe?
Miłośniczki makijażu w dobie pandemii borykają się z nie lada wyzwaniem, bowiem obowiązkowe maseczki często niszczą misternie wykonany make-up na twarzy. Jak temu zaradzić? Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedziała makijażystka, Katarzyna Zaremba.
Kombucza w kosmetyce? Uzyskiwany w procesie fermentacji napój zdążył znaleźć w Polsce rzeszę miłośników. Okazuje się, że w buteleczki kombuczy warto zaopatrzyć także swoją toaletkę. Substancja ma bowiem zbawienne dla naszej skóry właściwości. Jakie?
Mamy karmiące piersią muszą ograniczyć spożywanie niektórych produktów. Okres laktacji to wyjątkowy czas, kiedy dieta kobiety ma ogromny wpływ nie tylko na jej samopoczucie, lecz także na stan zdrowia dziecka. Sprawdź, czy miód jedzony podczas karmienia piersią może zaszkodzić niemowlęciu.
Wybór ryżu jest bardzo duży. Półki w sklepach wręcz uginają się od różnych jego odmian, ale który ryż jest najlepszy? Który warto przyrządzić na obiad, aby oczarować domowników? Jednym z najbardziej cenionych rodzajów jest ryż basmati.
Nawet największe gwiazdy pokochały ubrania z drugiej ręki. Klaudia Halejcio, Monika Brodka czy Agnieszka Włodarczyk - to tylko niektóre osoby ze świata show-biznesu, które przekonują, że nie trzeba wydawać fortuny, by wyglądać stylowo. Stylistka Marta Pożarlik podpowiedziała, na co zwrócić uwagę podczas zakupów z drugiej ręki. Pokazała też kilka zestawów z używanymi rzeczami w roli głównej.
Praca zdalna oraz nauka online przyczyniły się do pogorszenia wzroku zarówno dorosłych Polaków, jak i najmłodszych. Mówi się, że czeka nas kolejna epidemia. Tym razem krótkowzroczności. Co powinniśmy zatem robić, by lepiej dbać o wzrok dziecka oraz swój własny? Na to pytanie w programie odpowiedziała Monika Dzięgielewska, okulista dziecięcy.
Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa możemy korzystać z niewielu atrakcji. Czy ograniczenia dotyczą także kuligów zorganizowanych na własnej posesji? Na pytanie widza Dzień Dobry TVN odpowiedziała Eliza Kuna, adwokat.
Co miesiąc chwytasz się za głowę, gdy patrzysz, ile wydałeś na środki chemiczne? Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić na sprzątaniu? Przedstawiamy jak tanimi, domowymi sposobami posprzątasz równie dobrze mieszkanie, a nawet lepiej, bo ekologicznie.
Poduszki mogą stanowić świetny dodatek do kanapy w salonie. Ociepli mebel oraz nada przytulny charakter. A jak zmienić zwykłą poduszkę w unikatową? Magda Borowiak-Wróblewska, jedna z prowadzących cykl "Sama to ogarniesz" pokazała, jak zrobić to krok po kroku.
Coraz bardziej popularna staje się turystyka górska, podczas której korzystamy z bocznych tras, by być jak najbliżej dzikiej natury. Niestety w tym przypadku bardzo prawdopodobne jest to, że oprócz bogatej roślinności, na swojej drodze spotkamy także dzikie zwierzęta, na przykład niebezpiecznego niedźwiedzia. Co robić, gdy staniemy oko w oko z potężnym drapieżnikiem? O tym opowiedziała nam lek. wet. Maria Geremek z fundacji Make a Change.
Pieniądze mogą być bardzo trudnym tematem, zwłaszcza w związku małżeńskim. Właśnie dlatego należy nauczyć się o nich rozmawiać. Swoimi radami podzielili się z nami psycholog Magdalena Chorzewka oraz małżeństwo blogerów - Modna Mama i Modny Tata.
W Polsce najczęściej adoptowane są dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Im starsze, tym trudniej jest im znaleźć dom. Kiedy jednak ostatecznie im się uda, mają szansę dorastać w otoczeniu kochających ludzi. Naszym gościem była Magdalena Kruk-Rogucka, psychoterapeutka z Ośrodka Adopcyjnego TPD w Warszawie, która przedstawiła naszym widzom adopcyjne realia w Polsce.
Choć pandemia trwa w Polsce już prawie rok, to wciąż trudno znaleźć na niektóre pytania odpowiedź. Dlatego do dyspozycji naszych widzów jest czat, na którym można podzielić się wszelkimi wątpliwościami dotyczącymi koronawirusa. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 odpowiedział w naszym programie na pytanie dotyczące wyniku testu. Co oznacza "reaktywny (dodatni)"?
Konto w banku to już konieczność, choć przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Zakładanie konta nie jest procedurą skomplikowaną, co więcej, dziś wcale nie trzeba w tym celu udawać się do oddziału banku. Konto można założyć przez Internet, a nawet przez telefon.
Kolejne miesiące spędzone w domu nie napawają nas optymizmem. Coraz częściej i intensywniej myślimy o podróżach, wymarzonych wakacjach czy odwiedzinach rodziny mieszkającej za granicą. Jak obecnie wygląda kwestia kwarantanny po powrocie do Polski? Na to pytanie odpowiedziała nam adwokat Eliza Kuna.
Tęsknimy za siłowniami i basenami, ale w domu również można dbać o formę. Trener Paweł Raczyński proponuje szybki i prosty trening. O czym warto pamiętać, co będzie potrzebne do ćwiczeń?
Wzrost dziecka nie jest jedynym kryterium, którym należy kierować się przy wyborze pierwszego roweru. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę jeszcze wygodę jazdy, solidność wykonania roweru, bezpieczeństwo użytkowania i wygląd.
W Polsce rocznie orzeka się 65 tys. rozwodów. Najczęściej sąd przyznaje władzę rodzicielską obojgu rodzicom, ale po rozstaniu tracą prawo do preferencyjnego rozliczenia podatkowego. Może to wkrótce zmienić niedawny wyrok z Gdańska. O szczegółach mówił w Dzień Dobry TVN radca prawny Artur Nowak.
Ocet, jako środek czyszczący, święci triumfy wśród ekologicznych środków czystości. Ma wiele zalet, a główną jest jego niska cena. Jak go wykorzystać w domu i dlaczego nie łączyć go z sodą? Porad udzieliła Sylwia Panek, chemiczka i blogerka.
Każdy rodzic wie, że bal przebierańców to ważny dzień w życiu wszystkich dzieci. Na samą myśl o grach i zabawach, w jakich wezmą udział tego dnia, pojawia się ekscytacja. Staje się ona jeszcze większa podczas szukania kostiumu. Dowiedz się, jak stworzyć strój piratki dla dziewczynki.
Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia. Jaki prezent dla babci? Ciekawy prezent dla babci to nie lada wyzwanie, dlatego postanowiliśmy zaskoczyć cię nietypowymi pomysłami na podarunki z różnych okazji.
Dorota Kopyść 15 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z haftowaniem. Następnie postanowiła wykorzystać tę umiejętność i zaczęła tworzyć haftowaną biżuterię. I tak jej hobby przerodziło się w prowadzenie firmy. W naszym studiu udowodniała, że haftować każdy może, a do nauki podstaw wystarczy jedynie 6 minut.
Masz dosyć porozrzucanych kluczy? Marzysz o porządku? Agnieszka Witkowska, architektka porządku ma na to sprawdzony sposób. Zobacz, jak własnoręcznie zrobić wieszak na klucze.