Wyprasowane ubrania bez żelazka
Sposoby na uprasowane-nieprasowane ubrania są całkiem proste i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Po pierwsze i najważniejsze, jeśli chcesz uniknąć scenariusza z żelazkiem w roli głównej, pamiętaj o starannym rozwieszeniu prania na sznurkach. Wiele zależy zresztą od wyboru suszarki - w tym wypadku serdecznie zachęcamy Cię do zapoznania się z tymi poradami Pani Gadżet.
Praktycznym zamiennikiem żelazka jest parownica. Jest prosta w użyciu i mieści się w niemal każdej torbie podróżnej. To jednak dodatkowy sprzęt do kupienia do domu. A gdyby tak wykorzystać parę, która wytwarza się wtedy, gdy korzystasz z gorącej wody? Zamknij łazienkę, zostaw ubrania na drążku, weź ciepły 10-15 minutowy prysznic. Parownica w wersji kabinowej - gotowa.
Skoro jesteśmy już w łazience, to pewnie gdzieś tu masz suszarkę. Powieś ubrania na wieszaku lub drążku, skrop materiał, a następnie z odległości kilku centymetrów skieruj na nie strumień gorącego powietrza, które powinno poradzić sobie z zagnieceniami.
Materiały, które się nie gniotą
Pamiętaj, że nie wszystkie materiały należą do tych "gniotliwych" i nie wszystkie wymagają prasowania. O ile len czy wiskozę dobrze jest "przejechać" żelazkiem przed wyjściem z domu, o tyle materiały syntetyczne (jakkolwiek mało etyczne, chyba że pozyskiwane z recyklingu) nie wymagają prasowania. Należą do nich: poliester, elastan, poliamid i akryl.
Jednak uwaga - materiały syntetyczne mogą uczulać. Skóra w nich nie" oddycha", a akrylowe swetry bynajmniej nie grzeją. Może więc warto czasem poświęcić ciut więcej czasu na prasowanie (albo skorzystać z powyższych porad) i wybrać coś, co będzie nie tylko dobre dla naszego samopoczucia, ale też dla zdrowia.
Zobacz wideo: Prasowanie - jak to zrobić szybko i skutecznie?
Potrzebujesz relaksu? Idź do kuchni, zrób sobie masaż... łyżkami
Zwierzęce wzory na ubraniach - jak nosić modny animal print w stylizacjach?
Autor: Ola Lipecka
Źródło: Elle.fr
Źródło zdjęcia głównego: Moment RF