Styl Życia

Jak suszyć pranie? Pani Gadżet zdradza sprytne sposoby 

Styl Życia

Jak suszyć pranie? Pani Gadżet zdradza sprytne sposoby 

Pranie i jego suszenie to dla wielu nużący obowiązek. Jednak kilka prostych sztuczek może z niego uczynić prawdziwą przyjemność. Przekonuje o tym Anna Nowak-Ibisz, czyli Pani Gadżet. W naszym programie pokazała, jak prawidłowo suszyć, żeby potem uniknąć prasowania.  

Sprytne sposoby na suszenie prania

Chyba mało kto wymienia pranie jako czynność, która wywołuje euforię albo podnosi na duchu. No i najgorsza część – wyjmowanie z pralki i rozwieszanie na suszarce, a potem ściąganie prania. Dlatego postanowiliśmy poprosić Panią Gadżet o podzielenie się swoimi sprytnymi sposobami.

- Bardzo lubię dbać o rzeczy. A dbanie o rzeczy zaczyna się od prania - przyznaje Anna Ibisz-Nowak, która przygotowała dla widzów kilka pożytecznych wskazówek. Jak podkreśla, jeśli do prania i suszenia ubrań podejdzie się z głową, można potem uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

 - Te dziurki na T-shirtach wcale nie są od paska. To efekt zbyt wysokiej temperatury prania i zanadto intensywnego wirowania - wyjaśnia dziennikarka.

 Jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach. Na co zatem powinniśmy zwracać uwagę?

Suszenie prania - o czym musisz pamiętać?

Nastawiasz pralkę? Zdaniem Anny Nowak-Ibisz, warto zwrócić uwagę na temperaturę prania oraz siłę wirowania. Ważne jest też, ile rzeczy załadujesz do pralki. Pamiętaj, aby od razu wyciągnąć uprane rzeczy z bębna. 

Przed rozwieszeniem każdej rzeczy trzeba ją dokładnie "strzepnąć". Całą procedurę znacznie może ułatwić specjalna suszarka. 

- Ta przeznaczone do wieszania na kaloryferze idealnie sprawdzi się w małych mieszkaniach radzi Pani Gadżet. W ten sposób unikniemy zabrudzenia świeżego prania kurzem. 

Chcesz dowiedzieć się, jakie sprytne sposoby ułatwią suszenie ubrań? Obejrzyj nasz materiał wideo. 

Zobacz też: 

Jak skutecznie inwestować małe kwoty? Ekonomista radzi: "Zwykle rzeczy, które są modne, są drogie"

Sport na mrozie szkodzi sercu? "Jeśli ktoś uważa, że morsowaniem buduje zdrowy organizm, to jest w błędzie"

Chcesz się odstresować? Uciskaj punkty marma. Co jeszcze daje ajurwedyjski masaż?

Co sądzisz o tym artykule?
65
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0