Popularna metoda może być nieskuteczna. Jak uratować zalany telefon?

Co zrobić z zalanym telefonem?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co zrobić, gdy zgubisz telefon?
Co zrobić, gdy zgubisz telefon?
Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?
Technologie w służbie ekologii
Technologie w służbie ekologii
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Ciemne strony nowych technologii
Ciemne strony nowych technologii
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
10% młodych uważa, że jest w internetowym związku
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Stworzyli prototyp kierownicy monitorującej tętno i saturację kierowcy
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Czy media społecznościowe mogą być pożyteczne w życiu dziecka?
Smartfon zalany wodą to koszmarny sen wielu z nas. Niestety wyjazdy wakacyjne sprzyjają tego typu wypadkom, a nasze komórki przez nieuwagę ulegają zalaniu napojem lub trafiają do basenów i jezior. Jak postępować w takim przypadku? Czy popularna metoda suszenia ryżem jest skuteczna? 

Zalany telefon - Czy wkładać go do ryżu?

Telefon, który wpadł do wody lub został zalany napojem to częsta sytuacja, która skutecznie psuje humor. Współcześnie, gdy smartfony towarzyszą nam niemal w każdej sferze życia, taka nagła awaria bywa sporym kłopotem. W takiej sytuacji pierwszym odruchem wielu osób jest umieszczenie sprzętu w misce z suchym ryżem w nadziei, iż ziarenka "wyciągną" wilgoć z aparatu, a telefon powróci do stanu używalności.

Firma Apple w swoim najnowszym poradniku na temat postępowania w sytuacji zalania sprzętu przestrzega jednak przez tym sposobem. Według giganta technologicznego metoda nie tylko jest nieskuteczna, ale i może uszkodzić produkt. Ponadto - opóźnia dostarczenie sprzętu do serwisu.

Zalany telefon - Co robić?

Jeśli wybierzemy metodę "na ryż" małe kawałki produktu mogą dostać się do telefonu i jeszcze mocniej utrudnić nam proces naprawy. Jeśli przytrafi nam się zalanie smartfona, nie powinniśmy też suszyć go suszarką do włosów, odkurzaczem lub urządzeniem ze sprężonym powietrzem, ponieważ ciepły podmuch może doprowadzić m.in. do przegrzania wewnętrznych komponentów i uszkodzenia ich konstrukcji.

Choć ratowanie sprzętu i suszenie go wacikami, czy patyczkami kosmetycznymi wydaje się kuszącym pomysłem, to eksperci stanowczo odradzają umieszczania jakichkolwiek przedmiotów w złączach urządzenia. Co zatem zrobić, gdy nasz smartfon trafi do wody?

Mimo iż coraz częściej nowoczesne telefony są w pewnym stopniu odporne na zanurzenie w wodzie, ich długie narażenie na płyn może znacząco uszkodzić podzespoły.

Komórkę, pozbawioną dodatkowej obudowy, należy osuszyć miękkim ręcznikiem, odłożyć w suchym miejscu i postawić ją gniazdem ładowania skierowanym w dół tak by woda, która trafiła do sprzętu, mogła swobodnie spłynąć. Po upływie kilkunastu godzin można podjąć próbę włączenia telefonu i naładowania go, choć lepiej udać się do punktu naprawy sprzętu elektronicznego, by dowiedzieć się, czy smartfon da się jeszcze uratować.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości