smartfon

  smartfon

  Oszustwo wymierzone jest przede wszystkim w użytkowników systemu Android. Na telefon przychodzi sms, którego nadawcą jest M0BYWATEL. Drobna różnica w nazwie może być niezauważalna, zwłaszcza dla osób, które mają wady wzroku. Uczulamy na pobieranie oprogramowania wysłanego poprzez taką wiadomość!

  Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Smartfon, oprócz spełniania podstawowych funkcji komunikacyjnych, zastępuje nam telewizję, gazetę, odtwarzacz multimedialny czy aparat fotograficzny. Z okazji Światowego Dnia bez Telefonu Komórkowego zapytaliśmy eksperta, czy w obecnych czasach celebracja takiego święta w ogóle jest możliwa oraz, czy istnieją przesłanki, aby mówić o uzależnieniu od smartfonów.

  Znacie ten stan, kiedy znajomi czy rodzina obrażają się, gdy nie odbieracie od nich telefonu albo nie odpisujecie na sms? Bywają dni, w których nie mamy ochoty z nikim się kontaktować bądź po prostu brakuje nam na to czasu. Co robić w takiej sytuacji - zignorować powiadomienia czy odebrać i powiedzieć wprost, że nie mamy siły na rozmowę? O tym opowiadali nam Jakub Bączek, trener mentalny oraz Filip Puzyr, standuper.

  Rodzicom wydaje się, że zabawa tabletem lub smartfonem rozwija małe dzieci. Okazuje się, że jest to tylko złudzenie. Jak zatem urządzenia multimedialne wpływają na nasze pociechy? Czym je zastąpić? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcą Justynę Korzeniewską.

  Czego można się o nas dowiedzieć przeszukując nasz telefon, lub historię naszej internetowej przeglądarki? Czy zaglądanie do telefonu partnera jest akceptowalne? O tym, czy trudno jest wykraść nasze dane z telefonu komórkowego lub laptopa, jak się przed tym zabezpieczyć i czy kontrolowanie telefonu partnera jest kulturalne, rozmawialiśmy z Piotrem Koniecznym z portalu niebezpiecznik.pl oraz Tatianą Mindewicz-Puacz.

  Zaczynamy nowy cykl "Loża modowa". Mateusz Hładki wspólnie z Dawidem Wolińskim i Joanną Przetakiewicz ocenili stylizacje, w jakich w minionym tygodniu pokazały się "na ściankach" gwiazdy. Kto zasłużył na "+", a kto zdecydowanie nie trafił w gust naszych jurorów? Dziś "na tapetę" trafiły: Jessica Mercedes, Karolina Gilon, Tamara Arciuch, Barbara Kurdej-Szatan, Monika Zamachowska, Marietta Żukowska, Katarzyna Żak i Sylwia Gliwa.

  Podczas konferencji dotyczącej bezpieczeństwa szef FBI James Comey radził, by zasłaniać kamerę wbudowaną w swój komputer, ponieważ średnio sprawny haker jest w stanie przejąć z niej obraz. W Dzień Dobry TVN dziennikarz naukowy Piotr Stanisławski powiedział, w jaki sposób śledzą nas komputery i smartfony, w jaki sposób haker może przejąć kamerę w naszym komputerze.

  Okazuje się, że kupowanie telefonów z drugiej ręki jest coraz bardziej popularne. Szacuje się, że w 2016 r. zostanie sprzedanych w sumie 1,6 mld smartfonów, a ok. 7 proc. z tej liczby będą stanowić urządzenia używane. O to, czy kupowanie telefonów z second handów to dobry pomysł zapytaliśmy w w Dzień Dobry TVN dziennikarza Kubę Klawitera. Zobaczcie, co warto kupić nowe, a co używane.

  Bez smartfona czujemy się jak bez ręki. Nie tylko z niego dzwonimy, piszemy krótkie wiadomości tekstowe, ale także słuchamy muzyki i robimy zdjęcia. Fotografujemy to, co się dzieje wokół nas. Z ciekawości postanowiliśmy sprawdzić, jakie ostatnio zdjęcie wykonali smartfonem warszawiacy. Co najchętniej uwieczniają? I po co to robią?

  Czy młodzi polscy wynalazcy podbiją amerykański rynek? Gdzie i za ile można kupić ich wynalazek i czym dokładnie jest Clime? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Bartłomieja Zimnego i Andrzeja Pawlikowskiego - wynalazców czujnika ułatwiającego życie!

  Coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy twarzą w twarz. Za to chętnie rozmawiamy ze sobą w wirtualnym świecie. Przeciętny Brytyjczyk spędza tam aż 11 godzin dziennie! A jak to wygląda w Polsce? Czy Polacy wolą pisać do siebie SMS-y niż rozmawiać? Kto nie wyobraża sobie życia bez Internetu? I do kogo skierowana jest akcja "Wyloguj się do życia"? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Postęp technologiczny ułatwia rodzicom kontrolowanie dzieci. Począwszy od blokad stron internetowych, aż po aplikacje telefoniczne pozwalające lokalizować dziecko... Czy takie zachowania są dobrym pomysłem? O granicach kontroli rodzicielskiej rozmawialismy w Dzień Dobry TVN z Martą Żysko-Pałubą, Andrzejem Deskurem i Monika Gawlińską. Czy kontrolują swoje dzieci?