Smartfon zalany wodą to koszmarny sen wielu z nas. Niestety wyjazdy wakacyjne sprzyjają tego typu wypadkom, a nasze komórki przez nieuwagę ulegają zalaniu napojem lub trafiają do basenów i jezior. Jak postępować w takim przypadku? Czy popularna metoda suszenia ryżem jest skuteczna?
Czego nie wolno trzymać w piwnicy?
We wtorek rząd przyjął właściwe przepisy w tej sprawie. Co się zmieni?
Czy usunięte wiadomości z messengera da się odzyskać? Czy jest jakiś sposób, żeby przywrócić skasowane lub zarchiwizowane konwersacje? Bywa, że w przypływie złości mówimy, a właściwie piszemy, coś nieodpowiedniego lub co gorsza, kasujemy całą konwersację. Co w takiej sytuacji?
Radosław Kukieła w 2006 roku odkrył nową pasję – kolekcjonowanie telefonów komórkowych. Od tego czasu mężczyzna stale powiększa swoją obszerną kolekcję, a także z wielkim zainteresowaniem poznaje nowe, limitowane modele.
Po zakupie nowego telefonu wiele osób zaczyna poszukiwać informacji, które pozwolą im cieszyć się dobrze działającą baterią możliwie jak najdłużej. Pożądane są wskazówki dotyczące np. pierwszego ładowania, czyli tzw. formatowania baterii, i tego, jak dbać o baterię w telefonie, by nie mieć problemów z tym, że szybko się rozładowuje.
Zgodnie z ustawą wszystkie karty SIM działające w systemie prepaid, czyli "na kartę", muszą do dziś zostać zarejestrowane u operatorów sieci. Co to oznacza w praktyce? Czy na ten pomysł wpadł tylko nasz rząd? A może jest to europejski standard? Jak wygląda procedura rejestracji i do kogo należy się zgłosić? O prawnych aspektach posiadania telefonu "na kartę" opowiedziała w Dzień Dobry TVN prawnik Eliza Kuna.
20 lat temu, żeby pokazać swój status majątkowy trzeba było mieć skórę, furę i komórę. I oczywiście głośno przez nią rozmawiać, aby wszyscy słyszeli. Dziś telefon komórkowy to norma. Jednak nawyki Polaków się nie zmieniły. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdzał poziom hałasu telekomunikacyjnego. :-)