Porady

  Porady

  Spódnica z koła to jeden z najbardziej uniwersalnych fasonów. Pasuje do większości kobiecych sylwetek. Materiał wycięty z koła idealnie układa się na biodrach i pupie, nie poszerzając ich, ponieważ fałdki zaczynają się dopiero niżej. Uszycie takiej spódnicy nie jest trudne.

  Koło to figura o kształcie idealnym. Na jego bazie powstało w historii ludzkości wiele użytecznych przedmiotów i ponadczasowych, funkcjonalnych rozwiązań. Chętnie odwołują się do niego artyści, architekci i projektanci mody. Jednym z przykładów twórczego wykorzystania tej figury jest spódnica z koła.

  Bukiet kwiatów to doskonały dodatek do prezentu. Zawsze mile zaskakuje bliskich. Warto wiedzieć, jakie gatunki pasują do konkretnej okazji, aby dopasować je do charakteru uroczystości.

  Polerka samochodowa w dobrych rękach jest w stanie odświeżyć nawet najbardziej wyblakły i pozbawiony blasku lakier. Polerka do samochodu nie należy do najtańszych urządzeń. Ile kosztuje polerka samochodu? Trzeba liczyć się z kosztem co najmniej 150-300 zł, a w przypadku profesjonalnych polerek samochodowych (lub polerek samochodowych pneumatycznych) nawet z kosztami przekraczającymi tysiąc złotych.

  Kamery obserwują nas niemal na każdym kroku. Warto wiedzieć, jakie mamy w związku z tym prawa, a osoby monitorujące obowiązki wobec nas. Monitoring wizyjny a ochrona danych osobowych to kwestie trudne do połączenia.

  Sprzęt strażacki to zarówno podstawowe narzędzia, jak i specjalistyczne urządzenia. Sprzęt dla straży dostosowany jest zawsze do indywidualnych okoliczności: przy jednym wezwaniu konieczne będzie użycie mechanicznego sprzętu strażackiego, innym razem np. burzącego wyposażenia strażackiego. Sprawdzamy sprzęt straży pożarnej, opisujemy jego przeznaczenie i funkcje.

  Co to są środki gaśnicze? To wszystkie narzędzia, które służą nam do gaszenia pożarów. Wyróżniamy wiele rodzajów zagrożeń pożarowych oraz środków gaśniczych. W jednym przypadku sprawdzą się np. gaśnice proszkowe, ale w innych konieczne może być użycie np. dwutlenku węgla. Sprawdzamy, jakie są grupy pożarów i środki gaśnicze, a także jak dobrać środek gaśniczy do konkretnego zagrożenia.

  Czy wiesz, że budynek musi być użytkowany w sposób zgodny z wymogami ochrony przeciwpożarowej, która aktualnie obowiązuje? Jest to niezależne od terminu zakończenia budowy czy uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Warto zatem znać obowiązujące przepisy przeciwpożarowe.

  Hydranty najczęściej kojarzą nam się z amerykańskimi filmami, w których na każdym skrzyżowaniu stoi czerwony słupek. Hydranty wcale nie są jednak przeżytkiem i wciąż pełnią niezwykle ważną rolę. Sprawdzamy, jakie są rodzaje hydrantów przeciwpożarowych i czym różnią się hydranty wewnętrzne od hydrantów zewnętrznych?

  Hydrant wewnętrzny jest urządzeniem gwarantującym bezpośredni pobór wody z sieci wodociągowej. W miejscach użyteczności publicznej konieczna jest instalacja hydrantu wewnętrznego. Rozporządzenie z 2010 roku (z późn. zm.) jasno wskazuje też na wymóg corocznego testowania sprawności hydrantu wewnętrznego. Znakiem rozpoznawczym hydrantu wewnętrznego jest biało-czerwony symbol hydrantu otoczonego płomieniami z prawej strony. Wybierając hydrant wewnętrzny, trzeba liczyć się z kosztem co najmniej kilkuset złotych (hydrant wewnętrzny 25).

  Gaśnica proszkowa to najbardziej popularna odmiana gaśnic, która cechuje się wysoką efektywnością. Gaśnica proszkowa służy do gaszenia pożarów z grupy A, B i C. Gaśnica proszkowa zastosowanie ma więc zarówno do ciał stałych, cieczy (w tym benzyn), jak i gazów. Przedstawiamy wszystko o gaśnicy proszkowej: do czego służy gaśnica proszkowa, dlaczego trzeba zawsze posiadać w bagażniku gaśnicę proszkową samochodową i w jaki sposób z niej korzystać?

  Gaśnica śniegowa jest wypełniona skroplonym dwutlenkiem węgla (stąd jej fachowa nazwa - gaśnica CO₂). Po opuszczeniu gaśnicy dwutlenek węgla rozpręża się, schładza do temperatury -78 stopni C i zmienia się w tzw. suchy lód.

  18 urodziny przyjaciółki to ważne wydarzenie. Przyjaciel, jak nikt inny, powinien wiedzieć, co ucieszy bliską mu osobę. Pełnoletność to czas wejścia w dorosłość, dlatego warto postarać się o prezent, który podkreśli to wydarzenie. Dobrym pomysłem jest symboliczne zaakcentowanie końca beztroskiego okresu dzieciństwa i początku dorosłości. Co można podarować na 18 urodziny dla przyjaciółki?

  Jeśli nie wiesz, co kupić bratu na 18. urodziny, nie martw się. Wystarczy chwila namysłu nad tym, co was łączy albo krótki spacer po sklepie z zabawnymi rzeczami, żeby wybrać coś odpowiedniego. Możesz podejść do tego na kilka sposobów - na poważnie i na wesoło. Zdecydowałeś już jak? Do dzieła!

  Wszystko wokół wydaje Ci się być miałkie i mało oryginalne? Rzeczywiście, Internet huczy wręcz od głupiutkich i płaskich pomysłów na prezenty. Ty natomiast chciałbyś wybrać ten jeden jedyny, aby 18. urodziny ukochanej siostry były wyjątkowe.

  Meble z palet do ogrodu pozwalają niskim kosztem nadać nowy wygląd balkonowi lub tarasowi po zimie. Taki zestaw świetnie sprawdza się podczas popołudniowego wypoczynku, a przy tym jest tani, ekologiczny i prosty do wykonania. Poznaj sposoby, jak go zrobić przy użyciu kilku prostych narzędzi i kreatywnych pomysłów.

  Agrowłóknina znajduje szerokie zastosowanie w ogrodzie. Najczęściej jest wykorzystywana do okrywania roślin zimą – jest to agrowłóknina biała zimowa. Oprócz tego coraz częściej używa się agrowłókniny do ściółkowania roślin, np. truskawek.

  Choroby gruszy i ich zwalczanie to temat, który trapi nie tylko wielu amatorów ogrodnictwa, ale również, a może przede wszystkim, właścicieli dużych plantacji tych drzew owocowych. Aby móc zwalczać choroby gruszy, trzeba zdobyć o nich jak najwięcej informacji. Sprawdź, na co najczęściej chorują grusze, i dowiedz się, co możesz zrobić, by im pomóc.

  Choroby drzew owocowych mogą powodować przebarwienia, więdnięcie oraz zniekształcenia roślin. Wpływają one negatywnie nie tylko na wygląd drzewa, ale i wywołują obumieranie owoców. Jak sobie z nimi radzić? Co robić, by uniknąć ich w przyszłości?

  Biostymulatory można z przymrużeniem oka nazwać „suplementami diety”. Postrzeganie ich w ten sposób pozwala zrozumieć, jak działają na rośliny. Są coraz częściej stosowane w rolnictwie, ponieważ pomagają w nieinwazyjny sposób pobudzić funkcjonowanie roślin i zniwelować ich reakcję na czynniki stresowe.

  Wędzarnia to miejsce z historią. Proces wędzenia był bowiem stosowany od wieków, nawet w prymitywnych plemionach. Dzięki wędzeniu potrawy zyskiwały nie tylko niepowtarzalny zapach, smak czy konsystencję, ale przede wszystkim na dłużej zachowywały przydatność do spożycia.

  Wertykulator mimo skomplikowanej nazwy okazuje się być narzędziem prostym w użyciu. Sprzęt jest wyposażony w solidne noże, które gęsto nakłuwają warstwę ziemi. Aerator i wertykulator działają na podobnej zasadzie, ale różni ich stopień intensywności całego zabiegu.