Porady

  Porady

  Własny biznes i jego powodzenie wymagają cierpliwości oraz wyrzeczeń. Końcowy sukces zależy też od dobrego pomysłu na własny biznesu. W domu, w centrum miasta, czy też na wsi – pomysłów na prowadzenie działalności gospodarczej można znaleźć bez liku. Nie wszystkie biznesy się jednak udają. Jak przygotować się do otwarcia własnej firmy tak, aby przetrwała ona najtrudniejszy, pierwszy rok?

  Choć wydaje się, że wody nie powinno nigdy zabraknąć, sytuacja na świecie pokazuje, że jest inaczej. Źródła głębinowe szybciej się wyczerpują, wolniej odnawiają, czasem woda traci przydatność do spożycia na skutek ludzkiej działalności, głównie zanieczyszczeń. Oszczędzanie wody to już nie tylko oszczędności w domowym budżecie, ale działania konieczne, które powinien podjąć każdy mieszkaniec Ziemi. Warto pamiętać również o tym, że nie w każdym zakątku błękitnej planety dostęp do wody jest tak samo łatwy. Czy istnieją zatem podpowiedzi, jak oszczędzać wodę?

  Od kiedy na rynku fotowoltaiki rozwiązania zaczęły stawać się coraz bardziej dostępne dla odbiorców, zainteresowanie tym Odnawialnym Źródłem Energii wzrosło bardzo zauważalnie. I tendencja ta nie zatraca zwyżkowego charakteru. Każdy, kto pragnie głębiej wniknąć w zagadnienie, zadaje sobie mnóstwo pytań. Wszak powszechnie temat fotowoltaiki ciągle pozostaje nie do końca oczywisty. Wśród nich z pewnością pojawi się to podstawowe: ile energii jest w stanie wyprodukować instalacja fotowoltaiczna? Poznajmy więc odpowiedź.

  Przed nami nietypowa majówka. W tym roku wielu z nas, zamiast na atrakcyjnym wyjeździe w góry czy nad morze, spędzi ją na własnym balkonie lub w ogródku. Jak cieszyć się wolnym czasem i jednocześnie być dobrym sąsiadem? W naszym programie rozmawialiśmy o tym, co według prawa wolno nam robić, aby nie naruszać prawa. Co oznacza porządek domowy?

  Zapuszczanie włosów męskich w teorii wydaje się bardzo proste, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Kobieta w krótkiej fryzurce „na grzybka” wygląda całkiem uroczo. A mężczyzna? Podczas zapuszczania męskich włosów warto zapoznać się z fryzurami przejściowymi, w których panowie będą wyglądali dobrze.

  Nie ma świąt Wielkiejnocy bez malowania i ozdabiania pisanek! Nie każdy znany sposób przygotowania jest bezpieczny dla dzieci, dlatego w Dzień Dobry TVN przedstawiamy przydatne triki. Zdradziła je Magdalena Kordaszewska.

  Jajka kraszanki i pisanki to nieodłączne symbole Wielkanocy. Tradycja ich barwienia przetrwała do dziś i pozwala puścić wodze fantazji i kreatywności. Wzory na kraszanki nawiązują najczęściej do motywów świątecznych i ludowych. Poznaj różne metody ozdabiania pisanek!

  Okulary mogą przynieść nieocenioną pomoc – zapewniają komfort prawidłowego widzenia. Nawet najlepsze egzemplarze będą jednak działać ci na nerwy, jeśli nie nauczysz się ich prawidłowo czyścić. Poniżej zebraliśmy kilka przydatnych rad i wskazówek, jak zadbać o swoje okulary i nie tylko! Dzięki nim twoje życie będzie prostsze!

  Jajko to jeden z najbardziej wartościowych produktów, pełen witamin i składników mineralnych. Jest także głównym symbolem zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tylko które lepsze – fermowe czy wiejskie? Od zwykłej kury, zielononóżki, a może od przepiórki? Wszelkie wątpliwości rozwiał podróżnik kulinarny Mikołaj Rey.

  Przymusowy pobyt w domu można wykorzystać na robienie rzeczy, które z braku czasu zawsze się odkładało. Niewątpliwie taką czynnością jest porządkowanie lekarstw. Kupujemy nowe medykamenty, starych nie wyrzucamy, a bałagan coraz większy. Jak uniknąć chaosu w naszej apteczce? Jak segregować lekarstwa? Pokazywała to w naszym studiu Kinga Zawodnik - technik farmacji.

  Akcesoria i odzież z wełny merino zachwycają unikalnymi właściwościami. Jednak, aby służyły nam długo, były funkcjonalne i nie traciły na jakości, należy o nie odpowiednio dbać. Sprawdź, jak prać wełnę merino, aby jej nie zniszczyć!

  Sarah Knight jest autorką serii poradników, które plasują się na szczytach list bestsellerów. Od marca 2020 roku w Polsce można kupić jej najnowszą książkę "Jak uspokoić swoje myśli", po którą warto sięgnąć w czasie pandemii koronawirusa. - Z jednej strony smutno mi, że ukazała się ona w takim momencie, ale z drugiej, cieszę się, że będę mogła pomóc ludziom - powiedziała autorka.

  Ucho to bardzo delikatny narząd, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo dbać o jego higienę. Niewłaściwie wykonywane czynności higieniczne mogą nawet uszkodzić słuch. Jak więc odpowiednio czyścić uszy?