Życzenia na urodziny dla zięcia nie muszą być bardzo długie ani wzniosłe. Wystarczy pamięć. Bardzo często teściowie wybierają złośliwy wiersz dla zięcia lub zabawne życzenia, które mają ukryty sens i przesłanie. Jakie życzenia od teściowej dla zięcia będą najlepsze i jak nie składać życzeń? Kilka podpowiedzi poniżej.
Życzenia na urodziny dla zięcia
Życzenia urodzinowe dla zięcia powinny być przede wszystkim szczere i miłe. Mogą też nieść przesłanie. Jeżeli jednak życzenia miałyby komuś sprawić przykrość, najlepiej w ogóle zaniechać ich składania. Należy pamiętać, że urodziny to czas radości dla solenizanta i nie wolno mu tego psuć. Życzenia dla zięcia mogą być poważne: "Drogi zięciu, Długich lat życia, szczęścia, zdrowia i sił, powodzenia w życiu zawodowym i całym życiu, spełnienia wszystkich marzeń, realizacji wszelkich dobrych planów i zamiarów, pogody ducha, samych sukcesów oraz wszelkiej pomyślności życzy teść/teściowa". Niektórzy teściowie mają duże poczucie humoru. Wtedy wymyślają dla swoich zięciów wesołe wierszyki, wplatają w nie anegdoty ze wspólnych przeżyć. Takie wierszowane życzenia mogą brzmieć następująco: "Rozsądku w życiu, umiaru w piciu, dobrego zdrowia, pieniędzy mrowia, ciągłej radości, szczęścia w miłości, wspaniałej pracy, wysokiej płacy, pomysłów wielu, dojścia do celu, rekordów bicia i 100 lat życia. Wszystkiego dobrego z okazji urodzin dla Zięcia".
Życzenia urodzinowe dla zięcia po angielsku
Jeżeli zięciem nie jest Polak, co zdarza się często, najlepszym rozwiązaniem jest złożenie życzeń urodzinowych po angielsku. Oto kilka przykładów:
- "Happy birthday to the man who makes our daughter happy!" (Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin życzymy mężczyźnie, który uczynił naszą córkę szczęśliwą!)
- "Happy birthday, son! I hope your special day will be brimful with all the joy and color you bring into our world!" (Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, synu! Mam nadzieję, że twój szczególny dzień będzie pełen radości i kolorów, które wnosisz do naszego świata!).
Jak nie składać życzeń?
Urodziny to wyjątkowy dzień w roku. Dlatego składając życzenia, trzeba pamiętać o tym, aby były pozytywne. Nie składa się życzeń, które mogłyby kogoś zranić lub spowodować załamanie się jego samooceny. Niestety, wiele osób składa takie życzenia, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że mogą one zranić drugą osobę. Oto kilka przykładów życzeń negatywnych:
- Życzę Ci zięciu, abyś w końcu znalazł lepiej płatną pracę i zapewnił mojej córce byt, na jaki zasługuje. Życzę Ci, abyś w końcu zarobił na ten wymarzony samochód i odpowiednie wakacje. Życzę Ci, abyś się w końcu postarał i został ojcem.
Składając życzenia urodzinowe, należy także pamiętać, aby ich nie przeciągać. Solenizant może czuć się skrępowany taką sytuacją. Życzenia dla zięcia powinny być konkretne. Jeżeli teściowie w szczególny sposób chcą podkreślić, że go doceniają, mogą (a nawet powinni) jasno to wyrazić:
- Jestem dumna/dumny, że mam takiego zięcia.
- Cieszę się, że moja córka jest z Tobą szczęśliwa.
- Wiem, że się starasz i życzę Ci, aby wszystkie Twoje marzenia się spełniły.
Takie życzenia nie tylko będą miłe, ale mogą stać się także motywacją do osiągania kolejnych celów, zarówno tych w życiu rodzinnym, jak i zawodowym.
Życzenia dla zięcia – jaką formę wybrać?
Życzenia powinniśmy składać osobiście. Jeżeli nie możemy przyjechać, np. z powodu odległości, choroby lub innych zdarzeń losowych, w dobrym tonie jest zadzwonić lub stosunkowo wcześnie wysłać kartkę z życzeniami. Ostatni ze sposobów nie wydaje się dziś często praktykowany, jednak kartka z życzeniami nadal uważana jest za niezwykle miły gest! Ewentualnie życzenia mogą zostać wysłane w wiadomości SMS lub e-mailem.
Zobacz także:
- Przepis na pyszny tort urodzinowy. Jak go zrobić?
- Kolacja urodzinowa - pomysły, które sprawią, że to będzie wyjątkowy wieczór
- Tort na 18-tkę – propozycje dla chłopaka i dziewczyny
Autor: Adrian Adamczyk
Źródło zdjęcia głównego: Mindful Media/Getty Images