Co łączy Małgorzatę Kożuchowską, Katarzynę Nosowską, Agatę Kuleszę, Edytę Olszówkę, Katarzynę Herman, Roberta Górskiego, Michała Wójcika, a nawet Elona Muska? Wszyscy urodzili się w 1971 roku. W czym tkwi sekret tego roku? Na to pytanie starali się odpowiedzieć w Dzień Dobry TVN aktorzy z tego rocznika - Małgorzata Lewińska i Jacek Kopczyński.
Osoby, które urodziny się w 1971 roku
Jak śpiewa zespół Kombii "Każde pokolenie ma własny czas. Każde pokolenie chce zmienić świat". Są roczniki, którym naprawdę się to udaje. W 1971 r. urodziło się wiele osób ze świata kultury, mediów i show-biznesu.
- Rzeczywiście trochę nas jest z tego rocznika. My musieliśmy sobie jakoś poradzić - powiedział Jacek Kopczyński. - Nasza rzeczywistość była taka szarawa jednak i sobie sami ją kreowaliśmy. Nie było telefonów, nie było komputerów, był trzepak - stwierdził aktor.
Małgorzata Lewińska studiowała w szkole teatralnej na jednym roku m.in. z Agatą Kuleszą i Małgorzatą Kożuchowską. Studenci urodzeni w 1971 roku tworzyli mocną i bardzo utalentowaną grupę.
- Uważam, że to też wynika z tego, że mieliśmy fantastycznych opiekunów, jak Maja Komorowska i Wiesław Komasa. Ta para szalonych profesorów, cudownych, latających sprawiła, że ten rok też był latający i tacy ludzie na tym roku byli - przyznała Lewińska.
Urodzeni w 1971 roku
Jacek i Małgorzata świętowali 18. urodziny i weszli w dorosłość w 1989 roku - przełomowym momencie w historii Polski. Jak wspominają tamten czas?
- Pamiętam jak dziś. Miałem kolegę w klasie, który bardzo interesował się polityką. To było w drugiej klasie liceum, to był rok mniej więcej 1987. Przyszedł do nas major i opowiadał nam o fantastycznych czasach PRL-u. Kolega mnie podjudził i powiedział, żebym zapytał o Katyń. I ja zapytałem: "Przepraszam, co się działo w Katyniu?". Major zbladł, mój dyrektor patrzy na mnie. Facet czerwony, wybiegł i była ciężka afera. Wezwano moich rodziców do szkoły, bo jak można było wtedy zapytać o Katyń. Później coraz świadomiej w to wchodziłem, w Solidarność, w ten cały ruch. Biegałem z ulotkami, naklejałem na na drzwi dyrektora, który był w partii, naklejki Solidarności. To był rollercoaster, czy cię złapią, czy nie. Jeszcze wtedy można było dostać pałą po głowie za takie rzeczy - stwierdził Kopczyński.
Całą rozmowę można zobaczyć w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jaka muzyka gra w głośnikach Pauliny Krupińskiej-Karpiel? "Potrafiłam z synem jej słuchać za każdym razem, jak odwoziłam go do przedszkola"
- Reporterka "Faktów" oraz zawodowa tancerka, czyli siła sióstr. Jakie są Arleta i Kamila Zalewskie?
- Ryszard Rembiszewski ma problemy zdrowotne. "Wierzę, że wszystko będzie dobrze"
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News