W pozycji "Spotkania" ujawnił, kim są postaci, które szczególnie zapadły w jego pamięci.
Choć pochodzące z czasów PRL-u budynki coraz częściej odchodzą w zapomnienie, miłośników dawnej architektury wciąż nie brakuje. Jeden z charakterystycznych dla lat 70. domów znajduje się w Tarnowie, dokąd wybrała się nasza reporterka Katarzyna Jaroszyńska. Jak wygląda wnętrze tej niezwykłej rezydencji?
W czasach Polski Ludowej nasz kraj był miejscem, w którym produkowało się wiele różnych modeli samochodów. Niektóre z nich do dzisiaj można zobaczyć na polskich drogach. Czy potrafisz przypomnieć sobie, jak się nazywały? A może był to Twój pierwszy samochód albo pojazd rodziców, którym jeździliście na wakacje? Koniecznie sprawdź się w naszym quizie!
Pracownicy kultowego hotelu w materiale Dzień Dobry TVN uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, jak wygląda ich codzienność w słynnym budynku. Jakie tajemnice skrywa?
Zapraszamy na sentymentalną podróż do przeszłości.
Osoby żyjące w czasach PRL z łezką w oku wspominają polską scenę muzyczną. To właśnie wtedy miał miejsce jej największy rozkwit i rodziły się legendy. Jak dobrze pamiętasz te piosenki? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę. Kilka pytań może cię zaskoczyć.
Wakacje w czasach PRL to dla wielu z nas wspomnienia związane z młodością i beztroską. Za co kochaliśmy dawne wyjazdy i wycieczki? Czym dawne wczasy różniły się od tych współczesnych? O ulubionym wakacyjnym kierunku Polaków, jakim jest ostatnio Grecja, mówili w Dzień Dobry TVN wielbiciele tego kraju - Konstancja Szutta-Theodoropoulou i Matthaios Theodoropoulos oraz Natalia i Łukasz Gliszczyńscy.
"Tutaj pracownicy spędzali wczasy pod gruszą".
83-latka odeszła 26 maja. Informację o jej śmierci przekazał syn, Paweł Wujec.
Pewuka, czyli Powszechna Wystawa Krajowa, zachwyciła miliony odwiedzających z Polski i całego świata. Jak wyglądała jej organizacja?
Ulica Marszałkowska w Warszawie kryje w sobie wiele tajemnic wartych odkrycia przez turystów. Jednym ze stojących na niej budynków jest otwarty 50 lat temu Hotel Forum.
Porady najpopularniejszej gospodyni z czasów PRL.
Sprawdź, w których filmach wystąpiła aktorka.
W listopadzie ukazała się książka Jacka Dehnela pt. "Łabędzie". Brazylijscy dyplomaci przemycający tony złota, luksus bijący po oczach w peerelowskiej szarzyźnie, wielki proces i wieloletnie wyroki więzienia. To historia działającego w Polsce Ludowej gangu "złotogłowych". Temat przybliżył widzom Dzień Dobry TVN autor, pisarz Jacek Dehnel.
Niewzbudzający dziś większych emocji, wciąż obecny na wielu osiedlach trzepak niegdyś stanowił centrum sąsiedzkich spotkań. Miał o wiele więcej zastosowań, niż domyślne czyszczenie dywanów z kurzu. Do czego służył?
O ciekawostkach z tego okresu opowiedział w Dzień Dobry TVN Bartosz Gondek z grupy GRH Retrospekcja.
Dlaczego wybrał akurat to hobby?
Co łączy Małgorzatę Kożuchowską, Katarzynę Nosowską, Agatę Kuleszę, Edytę Olszówkę, Katarzynę Herman, Roberta Górskiego, Michała Wójcika, a nawet Elona Muska? Wszyscy urodzili się w 1971 roku. W czym tkwi sekret tego roku? Na to pytanie starali się odpowiedzieć w Dzień Dobry TVN aktorzy z tego rocznika - Małgorzata Lewińska i Jacek Kopczyński.
"Rodzice w sztafecie pokoleń przekazali nam pewne tendencje, braki oraz dysfunkcje".
"Niektóre są warte nawet 10 tysięcy".
Artystka opowiedziała o tym, jak przed laty tworzyło się prawdziwego rocka i skąd pochodziły jej odważne i oryginalne stylizacje.
Prodiż to kultowe urządzenie i fenomen czasów PRL. Można było upiec w nim niemal wszystko, a ci, którzy to robili do dzisiaj wspominają smak tych potraw. Kucharz Grzegorz Zawierucha wraz ze swoją mamą w Dzień Dobry TVN wskazali, co można było wyczarować w tym urządzeniu.
O atmosferze świąt przed transformacją ustrojową w Dzień Dobry TVN opowiedzieli aktorzy Marek Siudym i Olga Borys oraz blogerka Monika Marszał.
To obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów tego jakościowego i charakterystycznego stylu.
"Główne ulice wyglądały w nocy ładniej wtedy niż dzisiaj".
40-letni Michał Szulżyk na co dzień zajmuje się radarami, a po godzinach renowacją lamp z okresu PRL. O swojej pasji opowiedział w reportażu Dzień Dobry TVN. - Ratuję część naszej kultury - deklaruje.
"Z gadżetem, który sprawiał, że czuł się modny".
Grażyna Hase była popularną projektantką w czasach PRL-u. Ubierała wtedy wszystkich i organizowała wspaniałe pokazy. Teraz postanowiono zebrać jej pomysły na wystawie. Od 28 kwietnia w Muzeum Warszawy będą prezentowane ubiory, dodatki i projekty, a także fotografie, filmy i publikacje prasowe.
Monika Milewska, antropolog kultury, pisarka i autorka książki "Ślepa kuchnia", opowiedziała w programie Dzień Dobry TVN o tym skąd się wziął pomysł na tytułowe pomieszczenie.
Wojciech Przylipiak ma wyjątkową pasję - kolekcjonuje gadżety z PRL-u. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jakie perełki ma w swoich zbiorach.