Weselny dress code. Co założyć, żeby nie zaliczyć modowej wpadki? "To nie jest jakaś impreza"

Źródło: Dzień Dobry TVN
W czym nie wypada iść na ślub i wesele
W czym nie wypada iść na ślub i wesele
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wybór odpowiedniej kreacji na ślub i wesele to nie lada wyzwanie. Co zrobić, by nie popełnić faux-pas? Jakie kreacje, wzory, kroje, kolory są zakazane? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka od ślubów Martyna Walczak.

Weselny dress code

Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejny sezon ślubny. Warto więc zastanowić się, co założyć na ślub i wesele, by nie popełnić przysłowiowego faux-pas. W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka od ślubów Martyna Walczak przedstawiła widzom mini przewodnik po weselnych antykreacjach.

- Jeśli chodzi o biel, to jest na pewno kolor zarezerwowany dla panny młodej. Nie wybieramy białego albo zbliżonego, ponieważ często sukienki są nie tylko w kolorze typowej bieli, ale również w odcieniach śmietanki, écru - tłumaczyła. - Warto zapytać najpierw panny młodej, czy ona się nie obrazi - dodała.

Co założyć na ślub i wesele?

Jakie kreacje, wzory, kroje, kolory są zakazane? Według Savoir Vivre nie używamy również koloru czarnego, ponieważ uchodzi za barwę smutną i bardzo poważną. Są jednak pewne wyjątki - na przykład, gdy jest on motywem przewodnim uroczystości. W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawić się w czerni.

Nasze ubrania powinny mieć też odpowiedni krój i długość. Upewnijmy się, że nie mamy zbyt odsłoniętych nóg i pleców czy za bardzo wyciętego dekoltu.

- Nie zakładamy też sukienek wykonanych z materiałów prześwitujących, chyba że chcemy założyć pod to jakąś halkę. Nie wypada absolutnie, to jest wesele, a nie jakaś impreza - dodała Martyna Walczak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości